10.5 C
Tehran
جمعه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۸

توصیه رژیم سوریه به سپاه پاسداران: فارسی صحبت نکنید و لباس ارتش را بپوشید

شبکه‌های العربیه و الحدث به‌طور اختصاصی به مدرکی دست‌یافته‌اند که شیوه دمشق را در پنهان کردن هویت گروه‌های شبه‌نظامی زیر نظر سپاه پاسداران را فاش کرده و نشان می‌دهد سوریه از نیروهای حزب‌الله و شبه‌نظامیان نیروی قدس همچون فاطمیون و زینبیون و همچنین اعضای سپاه پاسداران خواسته تا در میادین جنگ لباس ارتش سوریه بر تن کرده و ادعا کنند که عضو این ارتش هستند و کسی به زبان فارسی صحبت نکند.

این سند که در سپتامبر ۲۰۱۸ صادرشده، به شکل اختصاصی در اختیار دو شبکه العربیه و الحدث قرار گرفت.

فرماندهی لشکر اول فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه این سند را تحت عنوان «دستورات و رهنمودها درباره فعالیت نیروهای دوست در منطقه جنوبی» صادر کرد.

بر اساس این دستورالعمل «نیروهای دوست باید تنها لباس نظامی ارتش جمهوری عربی سوریه و نیروهای مسلح این کشور را بر تن کنند.»

این نیروها همچنین از برافراشتن هرگونه پرچم یا علامتی که ارتباطی با ارتش سوریه ندارد، منع شده‌اند و از آن‌ها خواسته‌شده همه پرچم‌ها را با پرچم سوریه جایگزین کنند.

فرماندهی لشکر اول فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه استفاده از اپلیکیشن‌های فارسی و جستجو در اینترنت به زبان فارسی را نیز منع کرده و از «نیروهای دوست» خواسته صفحه‌کلید فارسی را نیز از روی تلفن‌های همراهشان حذف کنند.

آن‌ها همچنین از سخن گفتن به زبان فارسی در حضور شهروندان سوری و از طریق دستگاه‌های بی‌سیم منع شده و از آن‌ها خواسته‌شده هنگام سخن گفتن در حضور غریبه‌ها حواس خود را جمع کنند.

ارتش سوریه از «نیروهای دوست» خواسته که خود را به‌عنوان عضو ارتش سوریه معرفی کرده و به وابستگی خود به ایران و یا حزب‌الله اشاره‌ای نکنند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اقدام عجیب حکومت در شرایط تحریمی: پرداخت ۱۵۰ میلیون یورو از ذخائر ارزی به «صدا و سیما»!

cafeliberal

واکنش فرج سرکوهی به یادداشت‌ مهدی خلجی درباره اتهامات رسانه‌ای اخیر به همسرش

Jahan

یک فرمانده سپاه از سوءقصد جان به در برد

cafeliberal

سپاه ۲۰۰ هزار نفر از عشایر را مسلح کرده است

cafeliberal

تظاهرات بیش از هزار کشاورز در اصفهان، آتش زیر خاکستر؛ شلیک هوایی توسط پلیس ضدشورش

cafeliberal

یک سال زندان به جرم فراهم‌ کردن شرایط تماشای گروهی فوتبال در اصفهان!

cafeliberal