توییتر جلوی زیاده‎روی اکانت خامنه‎ای ایستاد؛ ادمین «آقا» توییتر را با «بیت» اشتباه گرفت!

توییتر پیام علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی را  در این رسانه اجتماعی حذف کرد. اکانت خامنه‌ای در توییتی به فتوای قتل خمینی پرداخته و آن را تایید کرده بود.

در این توییت که ۱۴ فوریه منتشر شد، فتوای خامنه‌ای درسال ۱۹۹۰ درباره تایید فتوای خمینی مربوط به قتل سلمان رشدی بازنشر شده و آمده بود که آن فتوا «بر اساس آیات الهی و دقیقاً مانند آیات الهی حکم قطعی و غیرقابل فسخ است.»

در پی انتشار این توییت در سالگرد صدور حکم قتل سلمان رشدی توسط خمینی، هم انتشار توییت در این حساب کاربری تعلیق شد و هم توییت مربوطه حذف شد. این در حالیست که پیش از این اینستاگرام و توییتر «تیک آبی» حساب کاربری خامنه‎ای را نیز پس گرفته بودند.

سلمان رشدی پس از انتشار «آیه‌های شیطانی»

توییتر در این‌باره به وبسایت خبری بازفید توضیح داده که پیام توییتری خامنه‌ای نقض اصول این کمپانی در مخالفت با «تهدید به خشونت یا آزار جسمی» تلقی و به همین دلیل حذف شده است.

جالب اینجاست که در حالی که توییتر در ایران فیلتر و ممنوع است علی خامنه‎ای در توییتر حساب دارد. این صفحه را حدود ۵۴۶ هزار نفر دنبال می‎کنند. همچنین شش اکانت توسط آن فالو شده است که به جز یک اکانت بقیه متعلق به خامنه‎ای است و یکی از آنها اکانت صفحه خمینی!

خمینی ۲۵ بهمن ۱۳۶۷ فتوای قتل سلمان رشدی را صادر کرد

چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷، خامنه‎ای بیانیه‎ای شش هزار کلمه‎ای صادر کرد که بخشی از آن توصیه‎های وی مربوط به فضای مجازی بود. او به اینترنت و شبکه‎های اجتماعی حمله کرد و هشدار داد «ابزارهای رسانه‌ای پیشرفته و فراگیر» امکان بسیار خطرناکی در اختیار کانون‎های ضدمعنویت و ضداخلاق گذاشته و تهاجم روزافزون دشمنان به دل‎های پاک جوانان و نوجوانان و نونهالان را در پی داشته است. او تاکید کرده دستگاه‌های مسئول حکومتی در این‌باره وظایفی سنگین بر عهده دارند و باید هوشمندانه و کاملاً مسئولانه صورت گیرد و باید برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت جامعی تنظیم و اجرا شود.

در واقع او و همفکرانش با شبکه‎های مجازی تا آنجا موافق هستند که سیاست‌های جمهوری اسلامی را بازتاب دهد.

عقب‎نشینی توییتر خامنه‎ای بازتاب زیادی در شبکه‎های مجازی به خصوص در خود توییتر داشت.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

برایان هوک: هرگونه حمله جمهوری اسلامی ایران به منافع آمریکا «اشتباهی بزرگ» خواهد بود

cafeliberal

ظریف در دوام نیاوردن نیز دوام نیاورد! تأیید نقش ظریف برای نظام در «شرایط خطیر کنونی»

cafeliberal

رسانه های حکومت ایران، همچنان سخنان جنگ طلبانه ترور فلسطینی را بازتاب می دهند

cafeliberal

نماینده مردم تهران در مجلس: به بی‌حرمتی به بانوان پایان دهید

cafeliberal

حمل پرچم پاناما برای ۶۰ کشتی ایرانی ممنوع شد

cafeliberal

پیامد تحریم‌های آمریکا علیه مقامات ارشد جمهوری اسلامی چیست؟

cafeliberal