2.1 C
تهران
چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸

توییت‌های دولت ترامپ درباره چهلمین سالروز انقلاب اسلامی ایران

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا

در حساب توییتر فارسی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا چند پست توییتری با مضامین انتقادی نسبت به انقلاب اسلامی ایران منتشر شده است. افزون بر آن، مایک پمپئو نیز با انتشار یک پست توییتری بر روی  حساب کاربری خود، درباره سالروز انقلاب اسلامی در ایران ابراز نظر کرده است.

توییتر فارسی وزارت امور خارجه آمریکا دیدگاه و مواضع رسمی این کشور را بازتاب می‌دهد. بر روی صفحه رسمی وزارت امور خارجه دولت آمریکا مجموعه‌ای توییت با عنوان “۴۰ سال وعده‌های عمل نشده” منتشر شده است. این  مجموعه توییت از دو ستون تشکیل شده‌اند. در یک  ستون، یکی از وعده‌های انقلاب اسلامی آمده است و در ستون دیگر، نتایج آن وعده‌ها ثبت شده است.

مایک پمپئو و انقلاب ایران

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه  آمریکا روز ۱۱ بهمن (۳۱ ژانویه) نخستین توییت مربوط به دیدگاه دولت آمریکا در قبال انقلاب اسلامی ایران را منتشر کرد. در این توییت که به  دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شده است چنین آمده است:

«حتی رییس جمهورتان @HassanRouhani به ۴۰ سال شکست رژیم ایران اعتراف می کند. نیازی نبود اینطور باشد، اما رژیم حاکم شما همواره ایدئولوژی را بر منافع و رفاه مردم ایران ترجیح داده است. #چهل_سال_شکست»

نگاهی به حساب کاربری مایک پمپئو بر روی شبکه توییتر او  حکایت از آن دارد که ایران و مسائل ایران یکی از مسائل اصلی است که وزیر امور خارجه آمریکا بر روی این شبکه اجتماعی درباره آن اظهار نظر می‌کند. از جمله، چند روز پیش پمپئو با انتشار یک پست توییتری دیگر تاکید کرده بود که آمریکا به ایران اجازه  نخواهد داد تبدیل به کره شمالی بشود.

توییت‌های وزارت امور خارجه آمریکا

در یکی از توییت‌های حساب کاربری فارسی وزارت امور خارجه آمریکا که با “هشتگ چهل سال شکست” منتشر شده است، چنین آمده است: «چهل سال پیش، آیت الله #خمینی وعده #آزادی_بیان و #آزادی #مطبوعات را داد. امروز، #ایران یکی از سرکوب‌شده ترین فضاهای رسانه ای را دارد. رژیم حاکم تنها #چهل_سال_شکست به بار آورده است.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌»

در توییت دیگری به مسائل اقتصادی و مشکلات مالی جامعه ایران اشاره شده است:

بر روی حساب کاربری وزارت امور خارجه آمریکا به گزارش سازمان عفو بین‌الملل درباره ایران اشاره شده و آمده است: «آمار سرسام آور دستگیری‌ها، حبس‌ها و حکم‌های شلاق نشان می‌دهد که مقامات حاضرند برای  سرکوب  مخالفت مسالمت آمیز تا کجا پیش بروند.»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اعتراف به عدم مشروعیت نظام نزد مردم؛ از «فساد سیستماتیک» تا «پله کردن اسلام»!

cafeliberal

بوریس جانسون در کاخ الیزه

cafeliberal

همسر دوم شهردار سابق تهران به قتل رسید

cafeliberal

چرا مردم ایران اینجوری شدند؟

Jahan

آق‌قلا: تکرار فاجعه و درسی که می‌توان گرفت

cafeliberal

انتخابات عمومی اتحادیه اروپا امروز برگزار شد، ولی آیا پارلمان جدید می تواند اروپا را از بحران بیرون آورد؟

cafeliberal
ajax-loader