تیراندازی مرگبار در یک جشنواره خیابانی در کالیفرنیا

در اثر تیراندازی در مراسم جشن خیابانی در ایالت کالیفرنیای آمریکا سه نفر کشته و دست‌کم ۱۵ نفر مجروح شدند. از انگیزه فرد مهاجم اطلاع دقیقی منتشر نشده است. گفته می‌شود که پلیس نیز موفق شده فرد مهاجم را به قتل برساند.

گزارش مربوط به این تیراندازی توسط اسکات اسمیتی، رئیس پلیس شهر کوچک گیلروی در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. او در کنفرانس مطبوعاتی که پس از وقوع این تیراندازی برگزار شد از وقوع چنین رویدادی در منطقه تحت حفاظت خود اظهار ناخرسندی کرد.

گفته می‌شود که فرد مهاجم موفق به عبور از حصار امنیتی شده است. رئیس پلیس گیلروی گفته است که یک دقیقه پس از تیراندازی فرد مهاجم به سوی شرکت‌کنندگان در جشنواره، او توسط ماموران انتظامی به دام افتاده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در گزارش آمده است که جستجو برای یافتن فرد دیگری که مظنون به همدستی با فرد مهاجم است، آغاز شده است. این در حالی است که هنوز وجود فرد دیگری در حمله مسلحانه به شرکت‌کنندگان در این جشنواره تایید نشده است.

نیویورک تایمز پس از انتشار گزارش‌های نخستین، خبر از دستگیری یک فرد مظنون پس از تیراندازی در گیلروی منتشر کرده است. نیویورک تایمز منبع خبر را یکی از نمایندگان شورای شهر گیلروی اعلام کرده است.

تیراندازی بی‌هدف

فرستنده تلویزیونی “ان‌بی‌سی” فیلم‌هایی درباره فرار مردم و همچنین حضور پلیس در منطقه منتشر کرده است. در گزارش‌هایی که پیرامون تیراندازی در شهر گیلروی منتشر شده، اطلاعات روشنی پیرامون انگیزه فرد مهاجم رسانه‌ای نشده است.

یکی از شاهدان عینی تیراندازی در جشن گیلروی به خبرنگار فرستندی “ان‌بی‌سی” گفته است که فرد مهاجم بی هدف به اطراف خود شلیک کرده است.

او گفته است: «من دیدم که او در همه جهات شروع به تیراندازی کرد.»

USA, Gilroy: Schüsse beim Garlic Festival

فرار مردم پس از شروع تیراندازی، گیلروی، ایالت کالیفرنیا ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۹

همین فرد گفته است که به نظر نمی‌رسد هدف مهاجم کشتن فرد خاصی بوده باشد. این شاهد عینی به خبرنگار فرستنده یادشده گفته است که فرد مهاجم “از چپ به راست و از راست به چپ به روی مردم آتش گشوده بود”.

مهاجم بنا بر اظهارات شاهدان فردی ۳۰ ساله و سفیدپوست بوده است.

جشنواره غذایی گیلروی

جشنواره مواد غذایی گیلروی که به “گیلروی گارلیک فستیوال” (جشن سیر گیلروی) شهرت دارد، مراسمی سه روزه است و از بزرگترین فستیوال‌های غذایی آمریکا به حساب می‌آید. فستیوالی که استقبال وسیع خانواده‌ها را به همراه دارد.

گفته می‌شود که حدود ۱۰۰ هزار نفر در این جشن شرکت می‌کنند. در مراسم این فستیوال غذایی، خوراک‌هایی که با سیر تهیه شده‌اند عرضه می‌شوند. افزون بر آن گروه‌های موسیقی نیز در این مراسم هنرنمایی می‌کنند.

شهر گیلروی در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر سن‌خوزه واقع است و حدود ۱۵۰ کیلومتر از سانفرانسیسکو فاصله دارد.

تیراندازی بی‌هدف در آمریکا پدیده تازه‌ای نیست. تنها در سال ۲۰۱۷ حدود ۴۰ هزار نفر در آمریکا توسط شلیک گلوله کشته‌شده‌اند.

در اکتبر سال ۲۰۱۷ فردی با گشودن آتش بر روی شرکتکنندگان در یک فستیوال موسیقی در لاس‌وگاس ۵۸ نفر را به قتل رساند. فرد مهاجم پس از تیراندازی به مردم، در هتل خود اقدام به خودکشی نموده بود.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

روحانی: ایران و ژاپن خواهان حفظ برجام هستند

cafeliberal

تمرکز آمریکا روی «جیب آیت‎الله‌ها» در نشست آیپک ۲۰۱۹

cafeliberal

ترامپ رسما سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد+متن کامل بیانیه

cafeliberal

نگرانی‌ها در آلمان از نخست‌وزیرشدن بوریس جانسون در بریتانیا

cafeliberal

هشدار آلمان و بریتانیا به آمریکا درباره جنگ با ایران

cafeliberal

دیدار و گفتگوى ترامپ و کیم جونگ اون در روزهاى آینده

cafeliberal