11.7 C
Tehran
پنج شنبه, 23 آبان , 1398

تیم ملی والیبال ایران در شیکاگو مغلوب لهستان شد

تیم والیبال ایران، روز جمعه ۲۱ تیرماه، در نخستین مسابقه خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ در شیکاگو به مصاف لهستان رفت و این مسابقه را با نتیجه ۳ بر یک باخت.

تیم لهستان پس از چهار ست و با امتیازهای (۲۵ – ۲۱)، (۱۸ – ۲۵)، (۲۰ – ۲۵) و (۲۲ – ۲۵) بر ایران غلبه کرد

ایگور کولاکوویچ برای شروع این بازی مهم و حساس از ترکیب آشنای سعید معروف، امیر غفور،‌ پوریا فیاضی، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی،‌ علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد.

در پایان این مسابقه امیر غفور پشت خط‌زن تیم ملی والیبال ایران موفق به کسب ۲۲ امتیاز شد و عنوان امتیازآورترین بازیکن ایران را به خود اختصاص داد. پس از وی میلاد عبادی‌پور موفق به کسب ۱۰ امتیاز برای ایران شد. در تیم لهستان هم بارتوش بدنورز بازی بسیار خوبی داشت و موفق به کسب ۲۴ امتیاز برای تیم ملی کشورش شد.

ویتال هینن سرمربی تیم ملی والیبال لهستان پس از پیروزی بر ایران و صعود تیم‌اش به مرحله نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ گفت، «فکر می‌کنم ما در ست نخست بازی با ایران عملکرد خوبی در دفاع نداشتیم. بهترین سلاح ما دفاع است و اگر دفاع نکنیم نمی‌توانیم به پیروزی برسیم. بسیاری از تیم‌ها همین شرایط را دارند و اگر دفاع نکنند نمی‌توانند پیروز شوند. ما رفته رفته‌ اسپکرهای ایران را کنترل کردیم و دیدید که دفاع ما بهتر شد.»

وی ادامه داد: «ما روز گذشته ۵ ست مقابل برزیل بازی کردیم و از نظر بدنی خسته بودیم، اما نشان دادیم که چه توانایی بالایی داریم. هرچه بیشتر بازی کردیم و هر چه زمان گذشت ما بهتر شدیم.»

حالا شانس تیم ایران برای صعود بسیار کم شده و شاگردان ایگور کولاکوویچ فردا در دومین مسابقه خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ با برزیل بازی خواهند کرد.

دو تیم برتر هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود و برای کسب عنوان قهرمانی و جایزه یک میلیون دلاری لیگ ملت‌ها مبارزه خواهند کرد.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سپاه دست به مُهره شد؛ سربازِ حاج قاسم سلیمانی به مسابقات جهانی شطرنج می‎رود

cafeliberal

سخنگوى دولت: خانم‌ها دیدارهاى ملى را در ورزشگاه‌ها تماشا خواهند کرد

cafeliberal

آیا ورود زنان به ورزشگاه‌ها در ایران آزاد شده است؟

cafeliberal

استقلال موقعیت پنالتی را هدر داد؛ پرسپولیس پیروز دربی شد

cafeliberal

قهرمان جودوی ایران در آلمان درخواست پناهندگی داد

cafeliberal

ورزش در ایران؛ گروگان سیاست اسراییل‌ستیزی

cafeliberal