جزئیات حکم ۳۳ سال حبس نسرین ستوده منتشر شد

جزئیات حکم ۳۳ سال و شش ماه زندان و ۱۷۴ ضربه شلاق  نسرین ستوده منتشر شد.

خانم ستوده از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به هفت سال و شش ماه حبس محکوم شده است.

ستوده همچنین به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» بر اساس ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل یک سال و شش ماه زندان با احتساب ایام بازداشت محکوم شده است.

این وکیل دادگستری به اتهام «عضویت در گروهک غیرقانونی لگام» بر اساس ماده ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی به تحمل هفت سال و شش ماه زندان با احتساب ایام بازداشت محکوم شده است.

«تشویق به فساد و فحشاء» از دیگر اتهامات خانم ستوده اعلام شده که بر اساس ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی٬ وی به تحمل ۱۲ سال حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم شده است.

نسرین ستوده همچنین به اتهام «ظاهر شدن بدون حجاب شرعی در ملاء عام» بر اساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

انتشار حکم سنگین محکومیت خانم ستوده در روزهای اخیر با واکنش‌های اعتراضی در شبکه‌های اجتماعی و نهاد‌های مدافع حقوق بشر مواجه شده است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

رونمایی از یک ژن خوب دیگر در دادگاه مفاسد اقتصادی!

cafeliberal

آمریکا در تلاش برای ایجاد یک اجماع جهانی علیه  ایران است

cafeliberal

ایران؛ سال سنگربندى رژیم

cafeliberal

‍ استراتژی مشترک آمریکا و اسرائیل؛مهار ایران در منطقه و مقابله با سپاه و حزب الله در لبنان

Jahan

حلقه‌ی امنیتی علی لاریجانی دارد اسب ریاست جمهوری را برای وی زین می‌کند

cafeliberal

جمهوری اسلامی: تهدید به افزایش تولید و ذخیره اورانیوم؛ روسیه: مسکو و تهران اختلافاتی دارند؛ انگلیس: همه گزینه‎ها روی میز است

cafeliberal