1.9 C
Tehran
پنج شنبه, 30 آبان , 1398

جنجال تازه بر سر پوشش هنرپیشه‌های زن در ایران

مسعود نجفی، مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی ایران روز چهارشنبه، ۲۴ مهرماه (۱۶ اکتبر)، با اعلام آماده  شدن دستورالعملی سریع و ویژه درباره پوشش سلبریتی‌ها، ابراز امیدواری کرد که در آینده به سمتی حرکت شود که عوامل فیلم‌ها با “لباس رسمی” در این گونه مراسم شرکت کنند.

از سوی دیگر، عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در باره “حواشی ایجاد شده پیرامون پوشش تعدادی از بازیگران در مراسم آغاز اکران یکی از فیلم‌های سینمایی” گفت: «این افراد از کسانی هستند که در برنامه‌های تلویزیونی نیز حضور دارند و همچنین فضای آن مراسم رسمی نبوده که آنها بخواهند برای حضور از ما اجازه بگیرند.»

جنجالی که رسانه‌ها و برخی نمایندگان اصول‌گرا ایجاد کرده‌اند بر سر پوشش خانم متین ستوده از بازیگر سینما و تلویزیون در مراسم آغاز اکران فیلم سینمایی “مسخره‌باز” است.

در روزهای اخیر رسانه‌های اصولگرا و صدا و سیما از نحوه پوشش برخی بازیگران فیلم سینمایی “مسخره باز”، از جمله متین ستوده انتقاد کرده بودند. در پی این انتقادها دو نماینده مجلس از احضار وزیر ارشاد اسلامی به مجلس به همین دلیل خبر دادند.

متین ستوده  در واکنش به حاشیه‌های ایجادشده در مورد نوع پوشش خود در مراسم اکران فیلم “مسخره‌باز”  گفته که قصد نداشته  اقدامی “برخلاف موازین جمهوری اسلامی” انجام دهد.

او گفته: «من در تضاد با شرایط جامعه لباس نپوشیدم. لباس‌هایم پوشیده است و مو‌های من مانند دفعات قبل بوده است. من در اکران خصوصی فیلم “شعله‌ور” کت‌و‌شلوار پوشیده بودم؛ اما آن موقع حاشیه‌ای ایجاد نشد.»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سرنوشت نامعلوم پرونده اف‌ای‌تی‌اف: "فقط ما می‌مانیم و کنگو"

cafeliberal

«مقاومت» یا «مذاکره»؛ همه‌ی راه‎ها به واشنگتن می‎رسد

cafeliberal

پرتغال حریف والیبالیست‎های ایران نشد؛ بازار سیاه بلیت در اردبیل «یک میلیون تومان»!

cafeliberal

آسانژ به یک سال حبس محکوم شد

cafeliberal

مبارزه با جمهوری اسلامی یا مبارزه با اسلام

cafeliberal

واشنگتن اگزماینر:راکت شلیک شده به سفارت آمریکا حامل نشانه‌های ایران است

cafeliberal