12.2 C
Tehran
جمعه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۸

حاج پرویز کاظمی برای لاپوشانی دزدی‎ها در دادگاه متوسل به جادو و جنبل و دعانویس شد

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه، دوشنبه هشتم بهمن ماه، در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

پرویز کاظمی وزیر رفاه دولت احمدی‌نژاد و از دوستان نزدیکی هاشمی رفسنجانی

نماینده دادستان در این جلسه بار دیگر تاکید کرد «فساد بسیار گسترده است، دادستانی طی هماهنگی با بانک فقط موارد کلان را بررسی می‌کند لحاظ کردیم و اتهام بیش از این است و رقم چندین برابر آن است که امروز گفته شده است.»

او اعلام کرد درصد تسهیلات مشکوک پرداخته شده و برنگشته در بانک سرمایه رقمی حدود ۹۴ درصد است و این فاجعه و اتلاف و نابودی سرمایه‌های مردم است.

به گفته نماینده دادستان در بانک سرمایه «پولشویی‌های گسترده‌ای صورت گرفته و بعضی‌ها اموال را به نام دیگری کردند».

بررسی‎ها نشان می‎دهد که ملک حسین هدایتی به عنوان وثیقه بانک «هزار برابر گران‌نمایی شده است.»

نماینده دادستان افشا کرده «وقتی پرونده بانک سرمایه در دادسرا کلید زده شد، مدیرعامل اخیر بانک سرمایه به خانمی که در قسمت IT بانک مشغول به کار بوده دستور حذف سیستمی اسناد مهم را می‌دهد… بسیاری از اسناد حذف و مفقود شده است و آنچه امروز تشکیل دادیم بر اساس اسناد مکشوفه پرونده تشکیل شده است.»

بریز و بپاش‎های شخصی با ارز و سکه

در ادامه جلسه مطلعین در دادگاه شهادت دادند. یکی از آنها ضیایی قائم مقام فعلی بانک سرمایه بود که گفت «شخصی به نام کلهر به عنوان دبیر هیأت مدیره منصوب شدند و ایشان به نام آقای کاظمی انتفاع شخصی می‌بردند و مبالغی را به عنوان ارز و سکه دریافت می‌کردند.»

پرویز کاظمی

سفرهای دوبی

ضیایی در ادامه افشاگری‌های خود گفت «واقعیت این است که برای این ضمانت‌نامه‌ها یک جریانی در دوبی ایجاد شد و آقای فرزام پشت پرده بسیاری از این ضمانت‌نامه‌ها بود. اینکه کارتن خواب وجود داشته است هم به این موضوع بر می‌گردد. سفرهای آقایان به دوبی مشخص است و مقام قضایی احتمالاً در جریان این موضوع باشد البته در آلمان هم دیدارهایی داشتند. در رابطه با اینکه وجوه چگونه خارج می‌شد باید به موضوع ذینفع توجه کرد. اغلب این ضمانت‌ها مربوط به محصولات صادراتی و قیر بوده است.»

در ادامه نماینده دادستان از فردی به نام «امیررضا فرزام‌راد» صحبت کرد. او متهم به فساد در چند بانک است و پشت فسادهای بانک سرمایه هم نام او مطرح است.

در این جلسه قاضی خطاب از بخشایش متهم ردیف در مورد دستمزد یک و نیم میلیارد تومانی و سفرهای دوبی پرسید. که او گفت دخترش در دوبی تحصیل می‎کرده و برای سرزدن به او زیاد به آنجا می‎رفته و دستمزد میلیاردی خود را هم حقوق و پاداش دانست و مدعی شد «پاداش را منزل نبردم و در بین کارمندان تقسیم کردم!»

اعلام شده بود جلسه سوم آخرین جلسه محاکمه این متهم باشد اما در پایان زمان دادگاه قاضی اعلام کرد جلسه‎ی دیگری روز سه‎شنبه نهم بهمن برگزار خواهد شد.

متهمان نظام که سال‌ها خوردند و بردند در دادگاه‌های خود برای لاپوشانی دزدی‎ها متوسل به دعا و جادو و جنبل می‎شوند

یکی از حواشی این جلسه تصویری بود که عکاسان شکار کردند. پرویز کاظمی که از یک خانواده مذهبی است و «برادرِ شهید» است در جریان جلسه دادگاه متوسل به جادو و جنبل شد و دعایی را از روی یک نوشته می‎خواند و به قاضی فوت می‌کرد تا او کر و لال شود!

در سوره‎ی طه آمده «وَ عَنَتِ الْوُجُوهُ لِلْحَیِّ الْقَیُّومِ» به معنی «چهره‌های زندگی» که ظاهرا اسم اعظمی است هرگاه بنده‌ای خدای خود را به آن بخواند، حاجت‌اش برآورده می‌شود!

ناشر این عکس خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است و احتمالاً عکاس این رسانه مستقیم و غیرمستقیم از پیش خبرداشته که پرویز کاظمی اهل جادو و جنبل است. کیهان لندن از طریق منابع مطلع خبردار شده که او در جریان انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز پس از آنکه نتوانست مبلغ مورد نظر اصلاح‎طلبان را برای اینکه نام‌اش در لیست امید قرار بگیرد تامین کند، به دعانویس مراجعه کرد تا شاید بخت خود را برای جمع کردن رأی زیاد کند! همسر او نیز ارتباط بسیار نزدیکی با دعانویس‎ها دارد.

در جلسه نخست دادگاه مشخص شد که پرویز کاظمی ۶۰۰ میلیارد تومان رشوه به حسن هدایتی داده است. در جلسه دوم دادگاه نیز قاضی افشا کرد کاظمی با یک نامه جعلی سه هزار میلیارد تومان کاسبی کرده و پول به حساب همسرش واریز شده است.

همانگونه که در این گزارش آمد، در جریان این دادگاه نام فردی به اسم کلهر نیز مطرح شده. علیرضا کلهر مدیرعامل سابق سرمایه‌گذاری بانک سرمایه است. دفتر سعادت‎آباد پاتوق خانوادگی او و پرویز کاظمی بود. مشخص نیست که آیا در این دادگاه فساد مالی و اقدامات غیرقانونی دیگر مدیران بانک سرمایه نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد یا نه.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

پمپئو: اشتباه اوباما درباره جنبش سبز ایران را در مورد ونزوئلا تکرار نمی‌کنیم

Jahan

"آمریکا مجوز فروش فناوری اتمی به عربستان را صادر کرد"

cafeliberal

آسد علی! چرا چهار ماه؟! پس چند ماه؟!؛ ف. م. سخن

Jahan

بازداشت سه روحانی سازمان اوقاف شمیرانات به جرم زمینخواری!

cafeliberal

شهردار تهران: خانم‌ها مى‌توانند در شهر دوچرخه‌سوارى کنند

cafeliberal

شرق مازندران و روستاهایی که خالی می‌شوند

cafeliberal