5.4 C
Tehran
پنج شنبه, 30 آبان , 1398

حمایت از حمله نظامی ترکیه باعث اخراج بازیکن ترک از باشگاه آلمانی شد

sahin.jpgالعربیه – یک بازیکن ترک به نام «جنیک شاهین» که در باشگاه «سن پائولی» آلمان بازی می‌کند پس از انتشار پستی جنجالی که طی آن از حمله نظامی کشورش به شمال سوریه حمایت کرد، از باشگاه «سن پائولی» آلمان که در لیگ دوم این کشور حضور دارد، اخراج شد.

در حالی که حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه مورد انتقادات بسیاری قرار گرفت، جنیک شاهین، بازیکن ترک باشگاه «سن پائولی» آلمان، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود، از این حمله ارتش کشورش حمایت کرد.

با جنجالی که ایجاد شد و درخواست تماشاگران سن پائولی برای اخراج این بازیکن، او پست خود را حذف کرد اما باشگاه سن پائولی پس از چند روز بررسی موضوع، در بیانیه‌ای اعلام کرد که «جنیک شاهین» از تمرینات این تیم اخراج شده است.

این باشگاه، «زیر پا گذاشتن مکرر اصول و قوانین باشگاه» را از دلایل اصلی اخراج این بازیکن ترک عنوان کرد.

باشگاه آلمانی با بیان اینکه فوتبالیست می‌تواند باشگاه جدیدی را انتخاب کند، از نبود هیچ مانعی برای حضور شاهین در سایر باشگاه‌ها خبر داد.

گفتنی است، طی روزهای اخیر و طی بازی تیم ملی فوتبال ترکیه مقابل آلبانی و فرانسه، در چارچوب بازی‌های مقدماتی یوفا ۲۰۲۰ نیز، بازیکنان ترکیه در هر دو بازی به تماشاگران سلام نظامی دادند که این حرکت نیز با انتقادات گسترده در سطح بین المللی روبرو شد، تا جایی که یوفا در این باره اعلام کرد که درباره «سلام نظامی نشان دادن بازیکنان ترکیه در بازی با آلبانی» تحقیقات رسمی را آغاز خواهد کرد. اما بازیکنان ترکیه با تکرار این سلام در بازی مقابل فرانسه به نظر می‌آید می‌خواهند بی اعتنایی خود را نسبت به پیامدهای این اقدام خود نشان دهند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

حمله آتشبارهای سپاه پاسداران علیه مناطقی در اقلیم کردستان عراق

Jahan

چرا افلاطون به شعر می‌تازد؟ رضا کاظمی |

cafeliberal

آنگلا مرکل در مقابل انتقاد مکرون از ناتو موضع‌گیری کرد

cafeliberal

مشرق‌نیوز: آیا دولت آمریکا حاضر است برای آزادی مراد طاهباز باج بدهد؟!

cafeliberal

لغت‌نامه کدخدا، ۶۳: شاداسپرم و شادخواره و شادی و ارتحالیدی و شوشول

cafeliberal

صدور حکم ۳۰ سال حبس برای امیرسالار داوودی، وکیل دادگستری

cafeliberal