حمله‌ گسترده ارتش اسرائیل به مراکز حماس در نوار غزه

ساعاتی پس از حمله موشکی به تل‌آویو، ارتش اسرائیل دست به حملاتی گسترده علیه مراکز و پایگاه‌های حماس در نوار غزه زد. این در حالی است که حماس مدعی شده نقشی در پرتاب این دو موشک به سوی اسرائیل نداشته است.

حملات هوایی اسرائیل به شهر غزه، ۱۵ مارس ۲۰۱۹

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه ۲۴ اسفند (۱۵ مارس) خبر از حملات گسترده ارتش اسرائیل به مواضع حماس درنوار غزه داده است.

در این خبر کوتاه، گفته شده است که حدود یکصد مرکز و پایگاه وابسته به حماس در جریان این عملیات هدف حملات ارتش اسرائیل قرار گرفته‌اند.

حملات ارتش اسرائیل به مواضع حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه اندک زمانی پس از پرتاب دو موشک از مناطق تحت کنترل فلسطینیان به سوی تل‌آویو صورت گرفته است.

حمله به “مواضع تروریست‌ها”

ارتش اسرائیل خبر حملات گسترده به اهداف و مواضع “تروریست‌ها” در نوار غزه را تایید کرده است. این در حالی است که ارتش اسرائیل توضیح بیشتری پیرامون این حملات در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

فرستنده “العربیه” از دست‌کم چهار انفجار در حاشیه سواحل دریای مدیترانه خبر داده است. گفته می‌شود که انفجاری مهیب از شهر غزه گزارش شده است. بر اساس اخبار منتشر شده از سوی این فرستنده، مواضع حماس در خان یونس هدف حملات ارتش اسرائیل بوده است.

ارتش اسرائیل حملات گسترده به مواضع حماس را واکنشی به پرتاب موشک به سوی تل‌آویو اعلام کرده است. گفته می‌شود که آژیر خطر ناشی از پرتاب موشک، برای نخستین بار پس از جنگ غزه در سال ۲۰۱۴ در تل‌آویو به صدا درآمده است.

رون هولدای، شهردار تل‌آویو به خبرنگاران گفته است که یکی از دو موشک در دریا فرود آمده و دیگری در خارج از مناطق مسکونی تل‌آویو سقوط کرده است. بر اساس اظهارات ارتش اسرائیل هیچ یک از دو موشک توسط پدافند هوایی اسرائیل منهدم نشده‌اند.

قاطعیت در عمل

بینامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل پس از حملات موشکی به تل‌آویو، درخواست برگزاری یک جلسه فوق‌العاده نموده است. قرار است این جلسه در وزارت دفاع اسرائیل برگزار شود.

این در حالی است که حماس و جهاد اسلامی هرگونه مشارکت خود در پرتاب موشک به سوی تل‌آویو را تکذیب کرده‌اند.

حملات موشکی به اسرائیل از ماه اکتبر سال گذشته افزایش یافته است. در ماه مارس نیز مناطق مرزی اسرائیل در حوالی نوار غزه بارها مورد حمله موشکی قرار گرفته است.

نیروی هوایی اسرائیل هم در پاسخ به این حملات مناطق ساحلی تحت کنترل فلسطینیان را مورد حمله قرار داده است.

لازم به یادآوری است که انتخابات پارلمانی در اسرائیل روز ۹ آوریل سال جاری برگزار می‌شود. بسیاری از نامزدان انتخاباتی خواستار اعمال قاطعیت بیشتر در مقابله با تهدیدات امنیتی اسرائیل از سوی گروه‌های فلسطینی شده‌اند.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

یادداشتی از سپیده قلیان از زندان: خورشید در سپیدار می‌درخشد

cafeliberal

انتقاد سفیر اسرائیل از توئیت جواد ظریف؛ «به زبان دیگری خواهان نابودی کشورهای ما است»

cafeliberal

خبرگزاری ترکیه: ده ها تن از افراد سپاه پاسداران در سوریه، در جریان نبرد با نیروهای تحت فرمان روسیه کشته شدند

cafeliberal

عبدالکریم لاهیجی: قربانيان شكنجه در ايران افشاگری کنند

cafeliberal

واکنش ها به سحنان ظریف در توییتر

Jahan

«دوام می‌آورند»: بی‌شرمی و بی‌مسئولیتی چپ آمریکایی

cafeliberal