7.8 C
Tehran
جمعه, ۳ اسفند , ۱۳۹۷

حمله مسلّحانه جیش‌العدل به صبحگاه مشترک سپاه و بسیج در «نیک‌شهر» سیستان و بلوچستان

صبح شنبه ۱۳ بهمن‌ماه، افراد مسلّح به مراسم صبحگاه مشترک سپاه پاسداران در مرکز فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان نیک‌شهر واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان حمله کردند.

محوطه پادگان سپاه پس از حمله

طبق اعلام دادستان سیستان و بلوچستان در این حمله ۵ نفر زخمی و یک نفر از نیرو‌های سپاه کشته شدند.

گروه «جیش العدل» در بیانیه‎ای که از طریق کانال تلگرامی آن منتشر شده مسئولیت این حمله مسلحانه را به عهده گرفته است.

آنطور که گزارش شده مهاجمین دو نفر بودند. حجت‌الاسلام موحدی‎راد دادستان سیستان و بلوچستان اعلام کرد «تروریست‌ها وقتی با مقاومت مأمورین روبرو شدند، متواری شده‌اند و اقلام و مواد منفجره آنها در محل به جای مانده» اما همزمان کانال تلگرامی جیش‌العدل اعلام کرد «درگیری‌ها تا لحظه انتشار این اطلاعیه [ساعت ۱۰:۳۴ به وقت ایران] همچنان در جریان می‌باشد و بیانیه قرارگاه تروریستی قدس مبنی بر اتمام درگیری و انتشار آمارهای کشته و زخمی شدگان توسط این ارگان تروریستی کذب محض می‌باشد.»

برخی رسانه‎های داخل ایران نوشته‌اند حمله به «ناحیه مقاومت بسیج» صورت گرفته که لازم به توضیح است در بسیاری از شهرستان‌ها پایگاه‎های بسیج داخل پادگان‎های سپاه پاسداران مستقر هستند.

خبرگزاری تسنیم نوشته از گروه جیش العدل با عنوان «گروهک تروریستی جیش الظلم» نام برده و نوشته «چند روز قبل نیز با کار گذاشتن دو بمب صوتی در حاشیه شهر زاهدان به دنبال ایجاد فضای رعب و وحشت بودند.» حوالی ساعت ۲۰:۳۰ نهم بهمن دو انفجار در بلوار «بعثت» زاهدان مقابل پاسگاه کلانتری ۱۲ این شهر رخ داد که سه مامور نیروی انتظامی زخمی شدند.

پوکه‌ فشنگ‌هایی که از مهاجمین در اطراف پادگان باقی مانده

سایت تابناک نزدیک به محسن رضایی به نقل از دادستان شهرستان نیک‌شهر نوشته «حال دو نفر از زخمی‌ها وخیم اعلام شده است و به بیمارستان محمد رسول‎الله نیکشهر منتقل شدند.»

سپاه پاسداران و بسیج در استان سیستان و بلوچستان به مناسبت برگزاری مراسم سالگرد انقلاب ۵۷ در زاهدان و دیگر شهرهای این استان اقدامات محدودکننده انجام داده است. گزارش‌ها حاکیست ۱۱ بهمن، در شهر زاهدان همایش «سران طوایف و ریش‌سفیدان» زاهدان، خاش و میرجاوه در پادگان تیپ ۱۱۰ نیرو مخصوص سلمان فارسی نیروی زمینی سپاه برگزار شد و محور آن برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم سالگرد انقلاب اسلامی بود. در این همایش سردار ابراهیمی آتانی سخنرانی کرده و بر تنش‎های مذهبی و قومی آن مناطق افزوده است. در واکنش به این تحریکات جیش‌العدل در بیانیه خود تاکید کرده «نیروهای جان بر کف عدل همچنان در حال رقم زدن حماسه‌ای بزرگ برای تسریع در سرنگونی این رژیم ستمکار می‌باشند.»

مشخص نیست این‌بار مهاجمین چگونه توانسته‌اند به محوطه این پادگان حمله کنند. آیا مانند عملیات مشابه در ماه‌های گذشته باز هم کوتاهی و نفوذ و خیانت مطرح است یا محوطه از تامین امنیتی کافی برخوردار نبوده. از طرفی احتمالاً این درگیری‌ها بر وضعیت شش نظامی ایران که در گروگان جیش‎العدل هستند تاثیر منفی خواهد داشت.

۱۲ مرزبان ایرانی از سپاه و بسیج، ۲۴ مهرماه، توسط اعضای گروه جیش‎العدل در میرجاوه حوالی مرز ایران و پاکستان گروگان گرفته شدند. البته برخی آمار حکایت از به گروگان گرفته شدن ۱۱ نفر داشت. از این تعداد پنج نفر اوایل آذر ماه آزاد شدند اما بقیه هنوز گروگان هستند.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

گزارش رویترز از همسویی اروپایی‌ها با آمریکا: صبر اروپا در برابر ایران در حال لبریز شدن است

cafeliberal

آمار کودک‌همسری در ایران چقدر است؟

cafeliberal

حفره‌های عمیق اتلاف و فساد و ناکارآمدی: ایران عملا ورشکسته است؛ مجید محمدی

cafeliberal

رئیس یک مرکز مطالعاتی اسرائیل پیشنهاد کرد اسناد اتمی ایران که به اورشلیم آورده شده، در اینترنت و دسترسی همگان قرار گیرد

cafeliberal

تورج اسماعیلی به واقع کیست ؟

Jahan

طراحی ناکام اعترافات تلویزیونی در «بیست و سی»

Jahan