حمل پرچم پاناما برای ۶۰ کشتی ایرانی ممنوع شد

اداره دریانوردی پاناما (AMP) در تبعیت از تحریم‎های آمریکا علیه جمهوری اسلامی، برافراشتن پرچم این کشور را برای ۶۰ کشتی مرتبط با ایران ممنوع اعلام کرد.

نفتکش ایرانی وابسته به شرکت ملی نفتکش

به گزارش خبرگزاری فارس، خوآن کارلوس وارلا رئیس‌جمهوری پاناما در حکمی در ۴ فوریه به اداره دریانوردی پاناما، برای پایین آوردن پرچم این کشور از کشتی‌های دارای شرایط خاص مجوز قانونی داد.

کنسول‌های پاناما در سرتاسر جهان دستور گرفته‌اند که هیچگونه پرداختی از کشتی‌هایی که از ایران یا شرکت‌های کشتیرانی این کشور می‌آیند، قبول نکنند.

ثبت پرچم پاناما، یکی از گسترده‌ترین‌ ثبت پرچم برای کشتی‌ها در جهان است و بیش از ۸ هزار کشتی در سرتاسر جهان تحت پرچم این کشور فعالیت می‌کنند.

فارس نوشته پس از اینکه آمریکا در سال ۲۰۱۶، تحریم‌ها علیه رژیم ایران را لغو کرد، شرکت ملی نفتکش ایران بیش از ۵۰ کشتی در پاناما ثبت کرد.

ولی واشنگتن در مه ۲۰۱۸ دوباره تحریم‌ها علیه رژیم ایران را بازگرداند.

مرحله دوم تحریم‎های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی که از آبان‌ماه ۱۳۹۷ آغاز شد شامل تحریم‌های بانکی، نفت و انرژی، کشتیرانی و شرکت‎های هوایی است.

این تحریم‎ها فعالیت‎های بندری ایران، کشتیرانی، کشتی‎سازی و نفتکش‎ها را به شدت محدود کرده و کار کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL)، شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) و زیرمجموعه‎ آنها و همچنین شرکت‎های کشتیرانی تحت پوشش سپاه پاسداران را مختل کرده است.

اواسط تیرماه نیز شرکت کشتیرانی فرانسوی CMA CGM به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی همکاری خود با ایران را قطع کرد.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اسرائیل چگونه استقلال کشور خود را بازیافت؟

cafeliberal

دولت افزایش قیمت آب و برق را تصویب کرد

cafeliberal

کلیات لایحه انتقال تابعیت از مادر به فرزند پس از تصویب در مجلس در انتظار تایید شورای نگهبان

cafeliberal

با چهره و لبخند معصومش سینما را فتح کرد

cafeliberal

سود شخصی، فرصت‌طلبی و لیسیدن زخم‌های خود

cafeliberal

جدال بر سر نام محمد در آلمان

cafeliberal