12.8 C
تهران
شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۸

خانه قاسم سلیمانی میراث فرهنگی شد

/ بنا بر اعلام معاون میراث ‌فرهنگی ایران خانه پدری قاسم سلیمانی در استان کرمان در جلسه شورای ملی ثبت آثار تاریخی – فرهنگی واجد ارزش تشخیص داده شد.

معاون میراث ‌فرهنگی وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفته: «با توجه به ارزش فرهنگی بنا، خانه پدری قاسم سلیمانی در استان کرمان واجد ارزش فرهنگی – تاریخی اعلام و بر این اساس مقرر شد تا با هماهنگی مالکان، استانداری کرمان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اولویت حفاظت، مرمت با کاربری موزه و فرهنگی قرار گیرد.»
خانه پدری قاسم سلیمانی در روستای قنات ملک شهرستان رابر واقع شده است.
ثبت این خانه در فهرست ملی آثار تاریخی،فرهنگی در حالی صورت می‌گیرد که خانه بسیاری از مشاهیر ایرانی باید پروسه‌ای طولانی برای ثبت طی کنند. برای مثال ثبت خانه نیما یوشیج در محله دزاشیب به عنوان بنای تاریخی، پیچ و خم‌هایی اداری را از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۶ طی کرد و یا خانه و باغ اتحادیه که به خانه امین‌السلطان هم مشهور است وسریال تلویزیونی دایی جان ناپلئون در آن تهیه شده و یکی از باارزش‌ترین معماری‌های دوره قاجار شناخته می‌شود را این اداره فاقد وجاهت و دلیل ثبت دانسته.

نوشته خانه قاسم سلیمانی میراث فرهنگی شد اولین بار در Iran Briefing – Human Rights Violation by IRGC – نقض حقوق بشر توسط سپاه پاسداران پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

بخشی از نفت ایران همچنان به چین صادر می‎شود؛ پاناما پرچم خود را از کشتی‌های ایرانی پس می‌گیرد

cafeliberal

فرید تهرانی: تئاتر مستقل خارج از کشور بضاعت مالی ندارد

cafeliberal

سانسور کراوات و سبیل «شهید» در تصویری برجای مانده از ارتشِ پیش از انقلاب

cafeliberal

هدیه سپاه به مردم ایران در ‌سالگ…

cafeliberal

چهار میلیارد دلار ارز بازنگشت؛ خشم فعالان اقتصادی از «آدرس غلط» رئیس بانک مرکزی درباره خرید ویلا در کانادا!

cafeliberal

پایان استیضاح ناکام دونالد ترامپ

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader