خبرگزاری ترکیه: ده ها تن از افراد سپاه پاسداران در سوریه، در جریان نبرد با نیروهای تحت فرمان روسیه کشته شدند

در گزارش خبرگزاری رسمی ترکیه گفته شده که در این نبرد حدود هفتاد تن از سربازان وابسته به روسیه کشته شده اند و سپاه قدس نیز ده ها قربانی داده است

خبرگزاری رسمی ترکیه نوشت که در جریان درگیری نظامی بین دو گردان از ارتش سوریه، که یکی تحت فرمان سپاه قدس و دیگری تحت فرمان ارتش روسیه بوده، ده ها تن از سپاهیان ایران کشته شده اند.

رادیو پیام اسرائیل هفته پیش از وقوع این درگیری خبر داده بود. در آن هنگام شمار تلفات افراد وابسته به سپاه قدس مشخص نبود. ولی اکنون خبرگزاری ترکیه شمار تلفات را ده ها نفر گزارش می کند.

ایران و روسیه در برابر این گزارش ها سکوت کرده اند، ولی تصور می رود که اخبار رسیده موثق باشد.

در گزارش آمده است که این درگیری از هنگامی آغاز شد که نیروهای تحت فرمان روسیه، که “سپاه تیگریس” نامیده می شود، به دنبال حمله سربازان سوری وابسته به سپاه قدس، از روستایی عقب نشین کردند و سپاه قدس بر آن جا مسلط گردید.و آنگاه یک درگیری خونین رخ داد که در آن ده ها تن از افراد سپاه قدس کشته شدند.

رژیم ایران همچنان ادعا می کند که در سوریه سرباز ندارد و تنها مستشاران نظامی به آن کشور فرستاده است.

در گزارش خبرگزاری رسمی ترکیه گفته شده که در این نبرد حدود هفتاد تن از سربازان وابسته به روسیه کشته شده اند و سپاه قدس نیز ده ها قربانی داده است.

به گفته آگاهان، اگر این خبر درست باشد، خونین ترین درگیری جنگی بین نیروهای ایران و روسیه محسوب می شود. افراد مسلح دو طرف، در گذشته نیز درگیری هایی داشته اند، ولی این گسترده ترین رویارویی نظامی بین نیروهای وابسته به ایران و روسیه است که گزارش آن منتشر می شود.

معاون وزیر خارجه روسیه هفته پیش به تلویزیون آمریکایی سی ان ان گفته بود که ایران و روسیه، دو کشور هم پیمان در سوریه محسوب نمی شوند. رئیس کمیسیون امنیت و امور خارجی مجلس شورای اسلامی نیز گفته بود که ارتش سوریه اجازه نداده بود که از سامانه های ضد هوایی اس – ۳۰۰ علیه جنگنده های اسرائیلی که مواضع سپاه قدس را در خاک سوریه بمباران می کردند، استفاده شود.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

«کنفرانس ورشو» مانور آمریکا و متحدانش علیه جمهوری اسلامی؛ ظریف: «سیرک مذبوحانه ضدایرانی!»

cafeliberal

ظریف ادعا می کند که اتهامات معاون رئیس جمهوری آمریکا در مورد یهود ستیزی رژیم ایران “مسخره” است

cafeliberal

ورود صدها شبه‌نظامی روس به کاراکاس برای محافظت از مادورو

cafeliberal

وضعیت قرمز در ۲۵ استان کشور: ۱۱ کشته و ۴۵ زخمی در سیل شیراز

cafeliberal

ای شکنجه گر مفلوک! تو «سپیده» را شکنجه می کنی تا «ساشا» سه تا سه تا دختر به رختخواب ببرد!؛ ف. م. سخن

Jahan

سیلی‌زدن نماینده مجلس به مامور پلیس راهور در فرودگاه

root_d7p3qva9