28.4 C
Tehran
چهارشنبه, ۲ مرداد , ۱۳۹۸
فرهنگ و هنر-سبک زندگی

خصوصیات افراد درونگرای بسیار حساس و مهربان

افراد Introverted Empath درونگراهایی هستند که شاخک های بسیار حساسی برای درک و تشخیص احساسات و عواطف دیگران دارند. اجازه دهید بخشی از خصلت های شان را برشمریم:

۱- آدم های درونگرای حساس و مهربان، قادرند خود را جای دیگران بگذارند و به خاطر ناراحتی هایی که در دیگران تشخیص می دهند احساس همدردی و دلسوزی کنند.

۲- توانایی «خود را جای دیگران قرار دادن» از نظر عاطفی یعنی اینکه این نوع درونگراها مدام دچار روبرو شدن با احساسات و افت خیزهای روحی سایرین هستند. متوجه هر غم و ناگواری در دیگران بودن، معمولا آنها را  نیز شکننده و حساس می سازد.

۳- این نوع درونگراهای فوق حساس به قول ضرب المثل ایرانی « اشک شان دم مشک شان است». یعنی شاید حتی خبرهای ساده روزانه رسانه ها نیز اشک شان را در می آورد. دیدن فیلم تا خواندن قصه تا گوش دادن به دردل ها و حتی دیدن افراد غریبه ایی که در وضعیت مساعد نیستند باعث می شود گریه شان  بگیرد.

۴- درونگراها معمولا ساکت و به نظر منفعل می رسند و دوست ندارند در مرکز توجه باشند و یا حتی دیده شوند ولی  Introverted Empath چون سرشار از ذوق همدلی و مساعدت به دیگران هستند قدم پیش می گذارند.

۵- مثل همه درونگراها، شنونده خوبی هستند ولی چون متوجه ناراحتی ها و محدودیت های دیگران می شوند صادقانه و صمیمانه  سعی می کنند کمک کنند.

۶-  درونگراهای دلرحم و دلسوز برای شان چاره ایی نمی ماند جز خدمت به دیگران… آنها  وقتی متوجه تلاطم احساسات دیگران می شوند طبیعتا به سمت کم کردن درد و رنج دیگران قدم بر می دارند

۷- انقدر در غم و احساس دیگران غرق می شوند که یادشان می رود چه بر سر خودشان  می اید. درست مثل اینکه متوجه علاقه و عشق افراد  دیگر به همدیگر می شوند ولی نمی بینند که یکی هم هست که آنها را عاشقانه دوست دارد.

۸-  کشف و شناسایی خصلت ها و روحیه دیگران برای Introverted Empath خیلی آسان است برای همین، دیگران در برابر این درونگراهای فوق حساس، دروغ نمی گویند.

۹- درونگراهای بسیار حساس و دلسوز به خاطر همدلی که دوست دارند به خرج دهند در ساختن دنیای بهتر نقش موثری دارند. اما امکان سواستفاده از آنها زیاد است. وقتی بی سر و صدا خدمت می کنند و می خواهند دیده نشوند شانس اینکه افراد دیگر مشکلات شان را بر سر شان خراب کنند هم زیاد است.

 

11 Things That Explain What It’s Like To Be An Introverted Empath

Image source
Atlassian

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

چرا مردان از وابستگی عاطفی می‌ترسند

Jahan

پدوفیلیا و محافظت از کودکان

cafeliberal

بزرگ‌ترین دروغی که در اینترنت می‌گوییم چیست؟! پاسخ: خودمان !

cafeliberal

سالگرد ترور احمد کسروی؛ اندیشمندی در جستجوی روشنایی

cafeliberal

 پیام نوروزی دانلد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا

Jahan

فرمودند مردم ما دوست دارند به رهبری فحش بدهند!، هادی خرسندی

Jahan