16.2 C
Tehran
پنج شنبه, 25 مهر , 1398

خط و نشان برای «مردم» و «اسرائیل» در مراسم رژه نیروهای مسلح؛ یگان‌‌ سامورایی‌‎‎ها با ساتور رژه رفتند!

(+عکس، ویدئو) حسن روحانی، یکشنبه ۳۱ شهریور، در مراسم رژه سالانه نیروهای مسلح به مناسبت سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق گفت، جمهوری اسلامی همیشه منشاء خیر و برکت و برادری برای مردم منطقه بوده و قدرت‌های استکباری و در راس آن آمریکا همواره ناامنی، بدبختی، مشکلات و تاراج منابع کشورهای را منطقه را دنبال کردند.

روحانی و فرماندهان سپاه و ارتش در جایگاه رژه

وی اتهام دست داشتن جمهوری اسلامی ایران در حملات صورت گرفته به پالایشگاه آرامکو عربستان را «تکرار دروغ‌های قبلی خواند» و گفت «همانند همه دروغ‌‌های افشاشده‌ی آنهاست.»

روحانی که قرار است به زودی برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک برود، خبر از ارائه طرحی در سازمان ملل داد که مربوط به «امنیت درون‎زا خلیج فارس و تنگه هرمز» است.

به گفته روحانی بر اساس این طرح، ایران با همکاری کشورهای منطقه و بدون حضور نیروهای خارجی امنیت خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز را با کمک کشورهای منطقه ایجاد می‌‌کند. وی تاکید کرد حضور نیروهای خارجی برای منطقه و آبراهه‌های خارجی و امنیت کشتیرانی و امنیت نفت و انرژی مشکل‌‌زا و خطرناک است.

روحانی در ادامه افزود، هر جا که آمریکایی‌ها و دشمنان ما در منطقه حضور پیدا کردند به عنوان بازیگر امنیت‌زدا بوده‌اند؛ آنها امنیت را در افغانستان و عراق و سوریه و خلیج فارس و هر جایی که حضور پیدا کردند، از بین بردند و ناامنی را با خود به ارمغان آوردند.

آماده‌ی بخشیدن خطای همسایگان هستیم

بخشی از سخنرانی روحانی خطاب به رهبران کشورهای منطقه بود. وی گفت، «ما در این مقطع حساس و مهم تاریخی، اولاً اعلام می‌کنیم با همه همسایگان خود دست رفاقت، دوستی و برادری دراز می‌کنیم و حتی آماده هستیم از خطاهای گذشته آنها در این منطقه بگذریم چرا که امروز در شرایطی قرار داریم که دشمنان اسلام و منطقه یعنی آمریکا، استکبار و صهیونیسم می‌خواهند از شکاف، فاصله و اختلاف بین ما سوء استفاده کنند.»

سخنران مراسم رژه در بندرعباس نیز علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بود که گفت، نیروهای مسلح ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجرا‌جویی را نمی‌دهند.

لاریجانی در بخشی از سخنرانی خود عنوان کرد، اسراییل غده سرطانی منطقه است و اصلی‌ترین دشمن مسلمانان به شمار می‌رود.

پس از سخنرانی رؤسای دو قوه مجریه و مقننه در تهران و بندرعباس رژه نیروهای مسلح و نمایش ادوات نظامی آغاز شد. در تهران چندین فروند از موشک‌‌های بالستیک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نمایش در آمد و در بندرعباس نیروی هوایی ارتش و سپاه پاسداران با هواپیماهای فرسوده‌ی خود رژه مشترک برگزار کردند و تعدادی از ناوچه‌های نیروی دریایی ارتش و قایق‌‌های تندرو پاسداران نیز از مقابل جایگاه عبور کردند.

خبرگزاری فارس گزارش داد در تهران ۱۸ فروند موشک بالستیک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رژه نیروهای مسلح به‌ نمایش درآمد. در حین نمایش موشک‌‌ها خطابه‌خوان گفت: «موشک قدر، قدرت ملّت ماست» و برد آن دو هزار کیلومتر است و خدا نکند در تنگه مهجوم زمین و زمان دشمنان ما فرود بگیرد.

در چند شهر دیگر ایران از جمله گرگان، ساری، اردبیل، سنندج، بندرعباس و… نیز مراسم رژه برگزار شد.

رژه قایق‌های تندرو نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های خلیج فارس
رژه گردان‎های امنیتی سپاه پاسداران در سنندج
در گرگان نظامی‌ها زیر باران رژه رفتند؛ روی مسلسل و لوله تانک کاور کشیدند تا خیس نشود
در بندرعباس گروهی از اعضای خانواده نظامی‌ها و شهروندانی که سال گذشته در عملیات تروریستی جان باختند سیاه‌پوش به مراسم آمدند و تصاویری از عزیزان خود در دست داشتند
این لنج که به ظاهر متعلق به ماهیگیران جنوبی است با پرچم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم رژه رفت و به نظر می‎رسد از جمله وسایلی است که سپاه از آن در یگان‌هایی استفاده می‌کند که اسم آنها را «مردم‌پایه» گذاشته
رژه گردان‌‌های ضدشورش در ساری

اینکه چند سالی است در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز جنگ ایران و عراق گردان‎‌های ضدشورش و امنیتی نیز رژه می‌‌روند حکایت از انگیزه‌ی اصلی نظام برای چنگ و دندان نشان دادن به مردم دارد.

یکی از یگان‎‎های ارتش در مراسم رژه تهران با پرچم و کُتل شبیه دسته‌‌های سینه‌زنی محرم رژه رفت!

در رژه مشترک هوایی و دریایی ارتش و سپاه پاسداران در بندرعباس هواپیماهایی مثل اف- ۴ و میراژ متعلق به نیروی هوایی ارتش و سوخو ۲۲ سپاه، توکانو، یاک۱۲، بالگرد S.H و ۲۱۲ نیروی دریایی ارتش رژه رفتند. عمر برخی از این وسایل حدود نیم قرن است.

نقطه‌ی اوج مراسم رژه امسال نیروهای مسلح رژه یگان سامورایی‌‌ها در تبریز بود که ساتور بدست با پرچم «یا ابوالفضل العباس» از جلو جایگاه عبور کردند!

رژه یگان سامورایی‌‌ها در تبریز

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

یک ذلت ملی دیگر؛ جمهوری اسلامی از حق شکایت از پاکستان و دریافت غرامت از این کشور در رابطه با خط لوله گاز انصراف داد

cafeliberal

لحن دولت چین در برابر معترضان هنگ‌کنگ تندتر می‌شود

cafeliberal

شایا گلدوست در گفتگو با کیهان لندن: در ایران دست افراطیون برای آزار و اذیت دگرباشان جنسی باز گذاشته شده

cafeliberal

سایت شهرداری اصفهان: از تحویل دوچرخه به بانوان محترم و افراد زیر ۱۵ سال معذوریم

cafeliberal

خویشاوندسالاری در جمهوری اسلامی

cafeliberal

لغت‌نامه کدخدا، ۵۰: برهان و انقلابیگری و تورم و بقچه و بگاه‌بگاه

cafeliberal