خوشحالى مردم، عصبانیت آخوندها: رقص، ساز و آواز در مراسم افتتاح مسابقات فوتبال غرب آسیا در کربلا

(+ویدئو) اجراى برنامه‌هاى ساز و آواز و رقص‌هاى گوناگون توسط هنرمندان زن در مراسم افتتاح رقابت‌هاى فوتبال غرب آسیا در ورزشگاه کربلا، خوشحالى و شادمانى مردم این شهر و عصبانیت آخوندها را به دنبال داشت.

آیت‌الله تقى مدرسى از مراجع شیعه عراق گفته است، به خاطر آنچه در ورزشگاه کربلا اتفاق افتاده از محضر امام حسین خجالت مى‌کشم.

نورى‌المالکى نخست وزیر پیشین و دبیرکل حزب الوعده عراق هم رقصیدن و آواز خواندن دختران پیش از شروع این بازى‌ها را که با شرکت تیم‌هاى ملى فوتبال بحرین، اردن، عراق، لبنان ، کویت، فلسطین، سوریه ، یمن و عربستان سعودى در حال برگزارى است، بى‌احترامى به «امام حسین» دانسته است!

به نوشته روزنامه شرق، نورى المالکى از وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال عراق خواسته به این موضوع رسیدگى کنند چون این کار بى‌اعتنایى به ماده ٢۴ اداره اوقاف شیعیان است. طبق این ماده برگزارکنندگان مراسم باید محاکمه شوند!

تیم فوتبال ایران، چندین دوره در این مسابقه‌ها شرکت داشت. اما از دوره قبل در این تورنمنت حضور نیافت.

برنامه افتتاحیه بازى‌هاى امسال فوتبال غرب آسیا بطور زنده از تلویزیون عراق پخش شد. از نکات جالب این مراسم نواختن سرود ملى عراق توسط یک دختر نوازنده ویلن با پیراهن تابستانى بدون آستین بود. او روى چمن زمین فوتبال راه مى‌رفت و ساز مى‌زد.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

بشنوید «دیه زن و مرد برابر شد»، ولی باور کنید که «ضمانت اجرایی ندارد»!

cafeliberal

در صندوق ذخیره فرهنگیان چه می‌گذرد؟

cafeliberal

دیدار شهبانو فرح با آیت‌الله خویی و پیش‌بینی پیامبرگونه صدام

cafeliberal

توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی برای میزان تحرک کودکان

cafeliberal

ایران زخمی و اسیر روسیه!

cafeliberal

پشت به دشمن، رو به میهن

cafeliberal