24.6 C
Tehran
پنج شنبه, 28 شهریور , 1398

خیانت دلیل ٨٠ درصد طلاق‌ها در ایران

تعداد جوانان واجد شرایط ازدواج در ایران که تا ده سال پیش ٣ میلیون نفر بود، در دو سال اخیر به ١١ میلیون نفر رسیده است. اما رئیس اداره سلامت جمعیت وزارت بهداشت اعلام کرده ؛ آمار ازدواج در ٨ سال گذشته کاهش داشته است.

در سال ١٣٩۶ تعداد ازدواج‌هاى ثبت شده نسبت به سال ١٣٩۵، هشت درصد کمتر بوده و شمار طلاق‌ها به ١٧۵ هزار مورد در سال رسید که بیشترین آمار ثبت شده در تاریخ ایران است.

براى جدایى زوج‌ها دلایل مختلفى ذکر مى‌شود که مشکلات اجتماعى ، اقتصادى ، اختلالات شخصیتى و مسائل خانوادگى مهم ترین آنهاست. ولى درباره نا سازگارى جنسى که از مسائل بسیار مهم اختلافات زن و شوهرهاست، خیلى کم بحث و بررسى صورت گرفته است.

به گزارش تابناک ؛ بهروز رحیمى روانشناس مى‌گوید: دلایل کسانى که به عنوان مشاور طلاق به ما مراجعه مى‌کنند ، در درجه اول خیانت یکى از طرفین که البته بیشتر آقایان مقصرند ، در درجات بعدى نداشتن مهارت زندگى ، مشکلات اقتصادى ، بیمارى‌هاى شخصیتى جزء بالاترین آمار مراجعین است. اما به تجربه دیده ایم که مسائل جنسى لایه زیرین خیلى از مشکلات زوج‌هاست و وقتى این موضوع بیشتر شکافته مى‌شود به این نتیجه مى‌رسیم که ریشه بیشتر اختلافات نداشتن رابطه مناسب جنسى است. تحقیقات ما نیز نشان داده خیانت ریشه در نارضایتى جنسى زوج‌ها دارد.

گفتنى است که در مناطق بالاى شهر تهران طلاق بیشتر از بخش‌هاى جنوبى شهر است. در شمال پایتخت از هر ۵ ازدواج ، ٣ وصلت به جدایى مى‌انجامد.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

شورای امنیت خواستار برقراری آتش‌بس در لیبی شد

cafeliberal

ممنوعیت کاری شهاب حسینی به دلیل همکاری با بهروز وثوقی؟!

cafeliberal

تحویل یک «جاسوسخانه سیار» توسط سپاه به گردان‎های امنیتی بسیج؛ «یگان‌های مردم‌پایه» علیه اعتراضات مردم!

cafeliberal

تلاش وزارت ارتباطات برای مدیریت فیلترشکن‌ها با پخش فیلترشکن‌های که امنیت آنها زیر سوال است – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

راه تحویل آسانژ به آمریکا هموار شد

cafeliberal

تحلیلگر آلمانی: تنها راه‌حل منطقی مذاکره مستقیم ایران و آمریکا است

cafeliberal