دردسر جدید خامنه‌ای به دلیل انتشار مطالب خشونت‌بار در توئیتر

2B44722F-382E-4D48-BCFE-3CF744E3F99B.jpegتوئیتر مطلب منتشر شده از سوی علی خامنه‌ای،  درباره فتوای قتل سلمان رشدی را ناقض قوانین خود به شمار آورده و آن را از صفحه توئیتر خامنه‌ای حذف کرد. فتوای قتل سلمان رشدی، سی سال پیش توسط  خمینی صادر شد.

یک مطلب منتشر شده در حساب توئیتر منسوب به  علی خامنه‌ای به دلیل دارا بودن مفاهیم خشونت‌بار و محتوایی که تهدید و آرزوی مرگ برای دیگران می‌کند، از سوی این شبکه اجتماعی حذف شد.
توئیتر روز جمعه 15 فوریه 2019 یک توئیت رهبر ایران را حذف کرد. دلیل این امر به محتوای این توئیت باز می‌گردد که ناقض قوانین مربوط به منع خشونت و تهدید در این شبکه اجتماعی است. خامنه‌ای در صفحه توئیتر خود، مطلبی درباره فتوای  خمینی درباره سلمان رشدی و صدور حکم مرگ برای او بود.

خامنه‌ای در صفحه توئیتر خود نوشته بود: « فتوای امام خمینی در باره سلمان رشدی بر اساس آیات الهی و نص این آیات است. این حکم محکم و قطعی است»

این توئیت از سوی کاربران شبکه توئیتر تهدید به مرگ و نقض قوانین مروبوطه تلقی شده و توسط آنها ریپورت شد. توئیتر نیز در واکنش به این امر، توئیت مربوطه را حذف کرد. به نظر می‌رسد که در حال حاضر حساب رهبر ایران توقیف نیز شده باشد.

خمینی در 14 فوریه 1989 حکم قتل سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی را به دلیل نوشتن کتاب آیات شیطانی صادر کرد. این حکم بعدها از سوی علی خامنه‌ای نیز تایید و غیرقابل تغییر خوانده شد. توئیت خامنه‌ای نیز در سالروز صدور این حکم منتشر شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

نتانیاهو حمله هوایی به مواضع ایران در سوریه را تایید کرد

cafeliberal

تبعیض تا هولاکاست، شکوه میرزادگی

Jahan

"مریم اکبری منفرد باید طبق قانون آزاد شود"

cafeliberal

سی ان ان از قول مقام‌های آمریکا: تنش نظامی با ایران کاهش یافته است

cafeliberal

جنگی در نخواهد گرفت

cafeliberal

سایت فیلتر نشدۀ اسپوتنیک روسیه در ایران!!!

Jahan