21.7 C
Tehran
سه شنبه, 26 شهریور , 1398

دردسر جدید خامنه‌ای به دلیل انتشار مطالب خشونت‌بار در توئیتر

2B44722F-382E-4D48-BCFE-3CF744E3F99B.jpegتوئیتر مطلب منتشر شده از سوی علی خامنه‌ای،  درباره فتوای قتل سلمان رشدی را ناقض قوانین خود به شمار آورده و آن را از صفحه توئیتر خامنه‌ای حذف کرد. فتوای قتل سلمان رشدی، سی سال پیش توسط  خمینی صادر شد.

یک مطلب منتشر شده در حساب توئیتر منسوب به  علی خامنه‌ای به دلیل دارا بودن مفاهیم خشونت‌بار و محتوایی که تهدید و آرزوی مرگ برای دیگران می‌کند، از سوی این شبکه اجتماعی حذف شد.
توئیتر روز جمعه 15 فوریه 2019 یک توئیت رهبر ایران را حذف کرد. دلیل این امر به محتوای این توئیت باز می‌گردد که ناقض قوانین مربوط به منع خشونت و تهدید در این شبکه اجتماعی است. خامنه‌ای در صفحه توئیتر خود، مطلبی درباره فتوای  خمینی درباره سلمان رشدی و صدور حکم مرگ برای او بود.

خامنه‌ای در صفحه توئیتر خود نوشته بود: « فتوای امام خمینی در باره سلمان رشدی بر اساس آیات الهی و نص این آیات است. این حکم محکم و قطعی است»

این توئیت از سوی کاربران شبکه توئیتر تهدید به مرگ و نقض قوانین مروبوطه تلقی شده و توسط آنها ریپورت شد. توئیتر نیز در واکنش به این امر، توئیت مربوطه را حذف کرد. به نظر می‌رسد که در حال حاضر حساب رهبر ایران توقیف نیز شده باشد.

خمینی در 14 فوریه 1989 حکم قتل سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی را به دلیل نوشتن کتاب آیات شیطانی صادر کرد. این حکم بعدها از سوی علی خامنه‌ای نیز تایید و غیرقابل تغییر خوانده شد. توئیت خامنه‌ای نیز در سالروز صدور این حکم منتشر شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

مجید اسدی : حکایت نسل بی‌قراری که آن روز بر پای ابلیس سجده نکرد

cafeliberal

نتانیاهو هنوز نتوانسته است دولت ائتلافی آینده اسرائیل را برپا کند، ولی ارزیابی می شود که در سه روز آینده موفق گردد

cafeliberal

سوئیس حافظ منافع کانادا در ایران

cafeliberal

معاون وزیر بهداشت از ‘کمبود جدی’ پزشک در ایران خبر داد

cafeliberal

خبرگزاری مهر: عربستان نفتکش ایران را پس نمی‎دهد؛ ۲۰۰ هزار دلار برای هر روز نگهداری

cafeliberal

مرگ ٧ کوهنورد در اورست طی یک هفته

cafeliberal