5.4 C
Tehran
پنج شنبه, 30 آبان , 1398

درست کردن پاپوش برای زندانیان و آزار آنها توسط رئیس و حفاظت زندان رجایی شهر کرج

غلامرضا ضیایی رئیس سابق و محمدی رئیس حفاظت زندان رجایی شهر با پاپوش درست کردن برای زندانیان اقدام به سرپوش گذاشتن بر کارهای خلاف خود و آزار زندانیان می‌کنند.
به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام یک زندانی به نام وحید بیگلری، از جمله کسانی است که ضیایی و محمدی برای او اقدام به پرونده سازی دروغین کرده و او را به زندان قزلحصار منتقل کرده اند.
وحید بیگلری، که کار آرایشگری زندانبانان را نیز انجام می داد، در بهمن ماه ۹۷، ساعت ۷شب پس از آمار شامگاهی برای اصلاح موی سر یکی از زندانبانان فراخوانده شد. هنگامی که او برای انجام کارش در محل همیشگی حاضر شد، او را به سالن دیگری در بند ۱۰ بردند. پس از ساعتی که او مشغول اصلاح سر نفرات بود، مأموران اعلام کردند که باید محل را بگردند. پس از گشتن محل، مأموران اعلام کردند که در داخل سطل زباله، یک کیف حاوی ۶ عدد گوشی بزرگ با شارژ هندزفری پیدا کرده اند و او را مقصر این کار دانستند.
وحید بیگلری، پس از ضرب و شتم توسط زندانبانان، توسط رییس حفاظت محمدی تهدید به مرگ شد. محمدی همچنین او را تهدید کرد که وی را به بند زندانیان خطرناک می فرستد. محمدی سپس چند کیسه مواد مخدر آورده و با ضرب و شتم قصد داشت از او اعتراف بگیرد که مواد مخدر نیز مال او بوده است. وقتی محمدی با انکار وی مواجه شد، از وی خواست اعتراف کند مواد و گوشیها را از پلیسی گرفته است.
محمدی سرانجام یکی از مأموران را با ضرب و شتم مجبور کرد که گوشیها را گردن بگیرد.

 

وحید بیگلری
وحید بیگلری

وحید بیگلری سپس به انفرادی منتقل و به شدت شکنجه شد. برای او پرونده سازی کردند که میزان ۳۰۰ گرم مواد مخدر داشته و به وی اتهام نگهداری از مواد مخدر زده شد. او سپس به اداره مواد مخدر منتقل و مدت سه روز مورد ضرب و شتم قرار گرفت. ضرب و شتم او بحدی شدید بود که بدنش زخمهای عمیقی برداشت. به طوری که او را مدت یک ماه در سلول انفرادی نگه داشتند تا از محل زخمهایش آثاری باقی نماند. وی طی این مدت بدون حکم قضایی ممنوع الملاقات و محروم از تماس با خانواده بود.
محمد بیگلری سپس بدون حکم قضایی به زندان قزلحصار منتقل شد.
این زندانی مدت ۵ سال است که به اتهام آدم ربایی بلاتکلیف در زندانهای رجایی شهر و قزلحصار محبوس بوده است. او هم اکنون بدون شاکی و بلاتکلیف است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

جمهوری اسلامی به دنبال اطلاعات شخصی فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران خارج کشور است

cafeliberal

اعتراض شدید کانون نویسندگان به حکم‌های شش سال زندان برای سه نویسنده

cafeliberal

عکسهای کمتر دیده شده از فریدون فروغی در هجدهمین سالمرگش – Gooya News

cafeliberal

تظاهرات گسترده در مسکو در اعتراض به رد صلاحیت کاندیداهای مخالف

cafeliberal

بازتاب دست‌گیری روح‌الله زم در رسانه‌های خارجی

cafeliberal

گزارش سازمان امنیت داخلی آلمان در مورد فعالیتهای اطلاعاتی ایران

Jahan