13.6 C
Tehran
شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۸

درِ اتاق بازرگانی بندرعباس گِل گرفته شد!

حواشی انتخابات هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی بندرعباس که از روزهای گذشته آغاز شده بود صبح روز شنبه ۱۱ اسفندماه به حدی شدت پیدا کرد که تعدادی از اعضای معترض اتاق بازرگانی درِ آن را گِل گرفتند.

در روزهای گذشته انتخابات اعضای هیئت نمایندگان اتاق‌ بازرگانی بندرعباس با حواشی و تنش‌هایی روبرو شده بود. این تنش‌ها موجب توقف روند عادی برگزاری انتخابات شده و خبرهایی درباره لغو این انتخابات نیز منتشر شده بود. بر اثر شدت تنش‌ها ورودی محل رأی‌گیری بسته شده و برخی از اعضای معترض درِ ورودی اتاق را گل گرفته‌اند.

نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی سراسر ایران از ساعت ۸ صبح امروز شنبه ۱۱ اسفندماه در شهرهای مختلف آغاز شد و در آن قرار است اعضای هیئت نمایندگان اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور تعیین شوند.

این انتخابات در بندرعباس اما از ماه‌ها پیش به دلیل مصاحبه‌های اعضای هیئت رئیسه و رئیس آن با تنش روبرو شده و صبح امروز ۱۱ اسفندماه و همزمان با آغاز ساعت رسمی انتخابات در سراسر ایران این حواشی جدیتر شد.

از پیش از برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی بندرعباس برخی از اعضای این اتاق نسبت به عملکرد تیم مدیریت آن معترض بودند و بسیاری از داوطلبان رد صلاحیت شده بودند.

شب گذشته نیز اسامی ۶ نفر از نامزدهای انتخابات اتاق بازرگانی بندرعباس، بدون ذکر دلیل، از وبسایت اتاق ایران حذف شد و بعد اعلام شد این شش نفر هم رد صلاحیت شده‌اند و صبح امروز و ساعاتی پیش از برگزاری انتخابات نیز روی عکس این ۶ تن در بنر ورودی اتاق بازرگانی کاغذ چسبانده شد.

همچنین پس از این اتفاقات هنوز ده دقیقه از باز شدن درِ ورودی نگذشته بود که پارچه‌نوشته بر روی درِ اصلی نیز درآورده شد و به دلیل تنش‌های ایجاد شده، درِ ورودی بسته و نامزدها و افراد واجد شرایط برای رأی دادن پشت در ماندند!

اعضای رد صلاحیت شده و دیگر اعضای معترض در واکنش به این روند، درِ اتاق بازرگانی بندرعباس را گِل گرفتند. این اعتراض و تجمع موجب شد مأموران نیروی انتظامی در محل حاضر شوند تا از بروز درگیری‌ جلوگیری کنند.

معترضین به حضور یک فرد دارای رانت و صاحب نفوذ از اتاق ایران برای نظارت اعتراض دارند. آنها گفته‌اند با توجه به تعویق در اعلام اسامی تأیید صلاحیت‌‌شده‌ها تنها درخواست تمدید زمان انتخابات را داشتیم که با چنین بی‌حرمتی‌هایی روبرو شدیم.

به گفته معترضین رئیس سازمان صنعت و معدن استان نیز با درهای بسته اتاق مواجه شده و این توهین بزرگی به استان به حساب می‌آید.

روز پنجشنبه ۹ اسفندماه نیز یکی از اعضای هیئت نظارت انتخابات اتاق بازرگانی در نامه‌ای به این هیئت خواستار عقب افتادن یک هفته‌ای آن شده بود اما هیئت نظارت بر انتخابات با این موضوع مخالفت کرده بود. تنش‌های امروز در اتاق بازرگانی بندرعباس موجب شد که در نهایت این انتخابات لغو و  برگزاری آن به شنبه هفته آینده ۱۸ اسفندماه موکول شود.

آنچه در این میان قابل توجه است میزان قدرت یافتن افراد صاحب نفوذ و دارای رانت در سازمان‌ها و اداره‌های مختلف و همچنین ایجاد خشم و نارضایتی عمومی مردم نسبت به این روند است. باندبازی و فساد اداری و اقتصادی در کنار اینکه عده‌ای اندک را بهره‌مند کرده، موج گسترده‌ای از نارضایتی را نیز در میان قشرهای مختلف مردم ایجاد کرده است.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سفره پر برکت انقلاب اسلامی برای چه کسی پهن است؟

root_d7p3qva9

آنچه در اجلاس جهانی لهستان در ماه آینده رخ می‌دهد

cafeliberal

در وحشت از کنفرانس لهستان، عراقچی مرده‌های لهستانی‌ها را هم تهدید کرد

cafeliberal

روزی که مسعود بهنود {باز هم} سنگ روی یخ شد

cafeliberal

احمد توکلی: فساد نظام را تهدید می‌کند

cafeliberal

آقای قرائتی! قرآن نگفته خبرنگاران فاسق را چجوری باید تکه تکه کرد؟!؛ ف. م. سخن

root_d7p3qva9