درگیری لفظی نمایندگان رقیب بر سر انتخابات استصوابی اسفند ۹۸؛ آقای کریمی قدوسی، چه کسی به شما شناسنامه ایرانی داده؟!

مجلس شورای اسلامی در روزهای گذشته شاهد درگیری لفظی جواد کریمی‌قدوسی و جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نمایندگان تربت جام و مشهد، بوده است.

بالا گرفتن رقابت‌ها برای کسب کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در انتخابات پیش رو در اسفند ۹۸ موجب شده انتقادها، کنایه‌ها و درگیری‌های لفظی میان نمایندگان اصلاح‌طلب و اصولگرا افزایش پیدا کند.

راست: جواد کریمی قدوسی، چپ: جلیل رحیمی جهان‌آبادی

در این میان جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده اصلاح‌طلب تربت جام روز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ به جواد کریمی قدوسی نماینده اصولگرای مشهد انتقاداتی تند وارد و او را متهم به داشتن تابعیت غیرایرانی کرد.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به شدت از کریمی قدوسی انتقاد کرد و گفت: «چه کسی به شما اجازه داده است به وزیر و رییس جمهور و نماینده مجلس حمله کنید.»

رحیمی که نماینده اصلاح‌طلب و حامی دولت روحانی است به کریمی قدوسی گفت: «تذکر من به آقای جواد کریمی قدوسی نماینده مردم شریف مشهد است. کسانی که از ایشان حمایت کردند تا این وضع در مملکت ایجاد شود. یکی بچه گرگ می پرورید، چو پرورده شد خواجه هم بر درید.»

رحیمی جهان آبادی در ادامه افزود: «طالبان یک قیف داشت که بر ریش مردان می‌گرفت ببیند اندازه ریش آنها استاندارد است یا نه! مردم را کتک می‌زد اگر ریش با آن قیف طالبان استاندارد نبود. شما چکاره مملکت هستید که به وزیر، به رئیس جمهور و حالا به نماینده مردم در مجلس می‌تازید و ما را غیرانقلابی می‌نامید و خطاب می‌کنید؟!»

رحیمی جهان‌آبادی که عضو حزب کارگزاران است به کریمی قدوسی گفت: «شما به شهر تربت جام آمدید و به مردم گفته‌اید نماینده شما انقلابی نیست و نامه جمع کنید تا رد صلاحیت شود. آقای کریمی قدوسی، آن زمانی که اجداد شما بستگان شما از افغانستان به ایران حمله می‌کردند ما ایرانی بودیم و از ایران دفاع می کردیم!»

او در ادامه این سخنان عجیب افزود: «چه کسی به شما شناسنامه ایرانی داده است، چه کسی به شما اجازه داده است به ارکان نظام بتازید، چند روز سابقه جبهه دارید، چندتا عملیات شرکت کرده‌اید که به درجه سرداری رسیدید؟ از کی شما ایرانی شدید که ما ایرانی نبودیم!»

اما این اظهارات پایان ماجرا نبود و یک روز بعد و در جلسه علنی روز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ جواد کریمی قدوسی به این سخنان واکنش نشان داد. کریمی قدوسی گفته که تا پیش از نخستین روز آغاز به کار مجلس دهم رحیمی جهان‌آبادی را نمی‌شناخته و در آن روز رحیمی جهان آبادی به او گفته است: «آقای کریمی! همه از شما می‌ترسند و می‌گویند «اگر کریمی به کسی گیر بدهد تا موتورش را پیاده نکند، او را رها نمی‌کند.»

کریمی قدوسی می‌گوید در پاسخ به رحیمی گفته که «این اشتباه است، اگر بگویند مردم به کسی در انقلاب گیر بدهند، موتورش را پیاده می‌کنند، درست گفته‌اند، اگر بنده را هم دست‌‌‌آموز و پرورش‌یافته این مکتب می‌دانند، آن هم حرف غلطی نیست.»

نماینده مشهد در ادامه گفته است: «دیروز اصل صحبت‌های آقای رحیمی که بیان کردند این بود که شما چکاره مملکت هستید که به رئیس‌جمهور، وزیر و حالا به نماینده مجلس گیر می‌دهید؟ به شهر تربت‌جام آمدید و به مردم گفتید نماینده شما انقلابی نیست، نامه جمع کنید تا رد صلاحیت شود.»

کریمی قدوسی سپس به رحیمی جهان آبادی گفته «اینکه بنده و شما از رئیس‌جمهور و وزیر سؤال می‌کنیم به کسی ربطی ندارد؛ از وظایف قانونی ماست، الان هم کشور دچار بحران شده و باید به وظیفه خود عمل کنیم. آقای رحیمی، گندم کابل و عدسی مجلس یازدهم را نخواهید خورد!»

گفتنی است نمایندگان جناح‌های مختلف جمهوری اسلامی در حالی زبان خود علیه یکدیگر را در رابطه با انتخابات استصوابی مجلس یازدهم تندتر کرده‌اند که اصلا وظیفه‌ی خود یعنی دفاع از منافع مردم حوزه انتخاباتی را فراموش کرده‌اند! نمایندگان مجلس شورای اسلامی در عمل بازیچه‌‌ی نهادهای انتصابی و ولایت فقیه و همچنین جناحین جمهوری اسلامی هستند که برای تکیه زدن بر کرسی‌های مجلس و استفاده از مواهب «نمایندگی» از هیچ کاری فروگذار نمی‌کنند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

حواس پرتِ دولت و بانک مرکزی از وضعیت نامناسب اقتصاد

cafeliberal

که درین صندوق جز لعنت نبود

cafeliberal

بیانیه دبیرکل حزب سکولار دموکرات ایرانیان پیرامون تشکیل نهادی با نام «ققنوس»

Jahan

روایت یک وکیل دادگستری از ریاست شاهرودی بر قوه قضاییه

cafeliberal

نزار زکا، زندانی لبنانی تهران را به مقصد بیروت ترک کرد

cafeliberal

شب‌های رؤیایی؛ چند نکته درباره خواب

cafeliberal