در یکی از ساختمان های نظامی در غزه که روز گذشته (شنبه) هدف قرار گرفت، دفتر خبرگزاری دولتی ترکیه قرار داشت که آن هم ویران شد

خرابی های یک ساختمان نظامی در غزه که هدف موشک اسرائیلی قرارگرفت

در یکی از ساختمان های نظامی در غزه که روز گذشته (شنبه) هدف قرار گرفت، دفتر خبرگزاری دولتی ترکیه قرار داشت که آن هم ویران شد. دولت آنکارا با ارسال شکایت نامه ای به سازمان ملل، ادعا کرد که این اقدام اسرائیل با اصل آزادی مطبوعات مغایرت دارد و باید محکوم شود.خبرگزاری دولتی ترکیه، دفتر خود را در یک ساختمان نظامی متعلق به حماس برپا کرده بود.

رجب طیب اردوغان در حالی اقدام دفاعی اسرائیل را نقض کننده اصل آزادی مطبوعات توصیف می کند که خود وی بر ده ها روزنامه در ترکیه مسلط شده و صدها تن از روزنامه نگاران آن کشور را به زندان انداخته است و با گروه تروریستی حماس در غزه همکاری نزدیکی دارد.

ایالات متحده تنها کشور جهان بود که اقدامات دفاعی اسرائیل را در برابر تعرض گروه های ترور فلسطینی مورد پشتیبانی قرار داد. برخی مقامات کشورهای اروپایی نیز گفته اند که اسرائیل حق دارد برای دفاع از جان شهروندان خود به اقدامات لازم دست بزند. ولی هیچ کشور اروپایی، هنوز سخنی در نکوهش تعرضات فلسطینی علیه اسرائیل بیان نکرده است  و این در حالی که در گذشته، عملیات دفاعی اسرائیل در برابر فلسطینی ها بارها مورد انتقادهای یک طرفه اروپائیان قرار گرفته است.

ایالات متحده ار کشورهای جهان خواست که از شیوه های ضد اسرائیلی دست بردارند و با نکوهش ترور فلسطینی، حمایت خود را از اقدامات دفاعی اسرائیل بیان کنند.

در بیانیه رسمی وزارت خارجه ایالات متحده، که شب گذشته انتشار یافت، آمده است که دولت واشنگتن حملات موشکی علیه شهروندان اسرائیلی و نواحی مسکونی این کشور را قاطعانه محکوم می داند و خواستار متوقف شدن آن است.

وزارت خارجه ایالات متحده از سازمان های ترور و از ارتش اسرائیل خواستار شده است عملیات جنگی را متوقف کنند و از وارد آمدن آسیب به شهروندان و غیرنظامیان جلوگیری شود.

در ادامه بیانیه آمده است که دولت واشنگتن از اقدامات دفاعی اسرائیل در برابر تعرض و ترور فلسطینی قاطعانه جانبداری می کند و خواهان پایان بخشیدن به آن است.در این بیانیه، همچنین از شهروندان آمریکایی خواسته شده به اقدامات احتیاطی دست بزنند تا از آسیب به دور باشند.

فرستاده صلح ایالات متحده حقوقدان جیسون گرین بلات در حساب توییتر خود نوشت که سازمان های ترور فلسطینی ده ها فروند موشک به هدف کشتن شهروندان اسرائیلی به سوی نواحی مسکونی این کشور شلیک کرده اند که جنایت جنگی محسوب می شود و باید قاطعانه آن را متوقف ساخت.

در این میان، محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطینی، دولت ایالات متحده را به داشتن سیاست یک جانبه و حمایت مطلق از اسرائیل متهم ساخت و ادعا کرد که دولت پرزیدنت ترامپ منافع فلسطینی ها را نادیده می گیرد و به آن ها پشت می کند.

محمود عباس گفت که دولت او همه طرح ها و پیشنهادهای ایالات متحده را قاطعانه رد می کند و هرگونه اقدام آن کشور را در رابطه با فلسطینیان و اسرائیل مردود می داند.

نوشته در یکی از ساختمان های نظامی در غزه که روز گذشته (شنبه) هدف قرار گرفت، دفتر خبرگزاری دولتی ترکیه قرار داشت که آن هم ویران شد اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

واکنش تند مسیح علی نژاد به سخنان مسعود بهنود

Jahan

عامل ترور عبدالرحمان قاسملو در وین: «مصطفی مدبر» مدیر سایپا یا سردار حاج غفور درجزی؟!

cafeliberal

اعتراض به ادامه بازداشت کیوان صمیمی، فعال ملی -‌ مذهبی

cafeliberal

تصویب لایحه اعطای تابعیت ایرانی از طریق مادر: گامی در جهت رفع یک تبعیض آشکار

cafeliberal

فتواى خامنه‌اى و آخوندهاى حکومتى درباره جراحى پلاستیک در واپسین دوران رژیم

cafeliberal

اهواز گرفتار سیلاب شد

cafeliberal