9.9 C
Tehran
چهارشنبه, 20 آذر , 1398

دفترهای کار و اتاق‌های نشیمن متحرک در نمایشگاه خودروی توکیو

امسال نمایشگاه صنعت خودروسازی توکیو نگاه گسترده‌ای به آینده انداخته است. در این نمایشگاه زندگی مدرن و متحرک در مرکز توجه قرار گرفته است.

“نمایش آینده” تخیلی‌ترین بخش نمایشگاه خودروی توکیو را تشکیل می‌دهد. در این بخش نقش خودرو در جامعه آینده به نمایش گذاشته شده است. 

به عنوان نمونه شرکت تویوتا علاوه بر عرضه نسل دوم وسایل الکتریکی موسوم به “پالتE “، سیستم اتاق‌های متحرک را نیز عرضه کرده است.

آکیو تویودا، مدیر کل شرکت تویوتا، می‌گوید که این سیستم طی بازی‌های المپیک سال آینده در ژاپن در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. مدیر این غول اتوموبیل‌سازی ژاپن می‌گوید: «ما می‌خواهیم در آینده دفترهای کار قابل تحرک باشند، حتی مغازه یا هتل‌ هم همینطور. پالت‌های الکتریکی در این زمینه طرح‌های مختلفی را به مردم ارائه خواهند کرد.»

این طرح‌ها و وسایل شاید در نگاه اول بسیار فوتوریستی به نظر برسند اما شرکت تویوتا معتقد است که قابل اجرا هستند. به نظر این شرکت بزرگ به زودی نیاز به دفترهای کار متحرک افزایش می‌یابد و هر کس باید بتواند دفتر کار کوچک خود را سفارش دهد و آن را روی چرخ‌های متحرک با خود به این طرف و آن طرف ببرد. 

طرح‌های ابتکاری برای زندگی مدرن

شمار شرکت‌های تولیدکننده‌ای که وسایل زندگی مدرن و ابتکاری را در نمایشگاه خودروی توکیو عرضه می‌کنند مدام افزایش می‌یابد. 

برای نمونه شرکت پاناسونیک خودروی خودکاری را به نمایش گذاشته است که داخل آن مانند یک اتاق نشیمن است.

یاسومینچی موراسه، نماینده شرکت پاناسونیک، در این باره می‌گوید: «اکنون زمانی است که اشکال تحرک به طرز چشمگیری تغییر می‌کند. ما نیز به عنوان تولید‌کننده وسایل خانگی امکان تجاری زیادی را در این عرصه می‌بینیم.»

وسایل ارائه شده بسیار ابتکاری و جالب هستند اما هنوز قابل استفاده و اجرا در زندگی روزمره نیستند. این سوال هم مطرح می‌شود که برق لازم برای به کارگیری این وسایل الکتریکی از کجا باید تامین شود؟ هنوز پاسخ روشنی به این پرسش داده نشده است. 

چهل و ششمین نمایشگاه خودروی توکیو که یکی از نمایشگاه‌های بزرگ خودرو در جهان است از دوم آبان (۲۵ اکتبر) شروع شده و تا ۱۳ آبان (چهارم نوامبر) ادامه می‌یابد.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

استقرار شبه‎نظامیان وابسته به سپاه اطراف بلندی‌های جولان؛ شمخانی: از سوریه خارج نمی‎شویم!

cafeliberal

گزارش اختصاصی از وضعیت اسفبار زندان رجایی شهر کرج

cafeliberal

معلم‌ها می‌گفتند شما افغانستانی هستید، بو می‌دهید

cafeliberal

ریشه واژگان ک.و.ن سوزی و ک.و.ن سوختن در زبان فارسی!؛ ف. م. سخن – Gooya News

cafeliberal

وزیر مشاور امور خارجی آلمان: مطالبات ایران واقع‌بینانه نیست

cafeliberal

ظریف: کری و موگرینی در نگرفتن جایزه نوبل صلح پاسوز من شدند

cafeliberal