«دوام می‌آورند»: بی‌شرمی و بی‌مسئولیتی چپ آمریکایی

مجید محمدی – پیروزی ترامپ یک نقطه‌ی بیداری و شهود سیاسی در ایالات متحده بود تا روابط دمکرات‌ها و اسلامگرایان بهتر شناخته شود. بسیاری از سیاهکاری‌ها و باج‌های «سلطان اوباما» پس از انتخابات آشکار شد مثل تعطیل کردن پروژه‌ی کاساندرا یا آزاد کردن هجده قاچاقچی دیگر برای برنامه‌های نظامی جمهوری اسلامی علاوه  بر آنها که رسما اعلام شدند. اوباما و کری برای رسیدن توافق با دوستان ضد امپریالیست خود در تهران از هر کوششی فروگذار نکردند.

چپ آمریکایی گویی از ظریف خط می‌گیرد: ظریف می‌گوید [در برابر تحریم‌ها دوام می‌آوریم و نویسندگان چپ تکرار می‌کنند که جمهوری اسلامی دوام می‌آورد!از دمکرات‌ها از شب انتخابات در پی باخت به عنوان بازنده‌های تلخ تا دو سال بعد چیزی غیر از تنفر از ترامپ ندیده‌ایم: نه طرح و برنامه‌ای، نه تلاشی برای حل مشکلات موجود و نه مصالحه و سازش برای سر و سامان دادن به امور کشور از جمله حل مشکل مهاجران زیر هجده سال با پذیرش دیوار ترامپ که معامله‌ی خوبی به نظر می آمد. دمکرات‌ها امروز به حزب «نه به ترامپ بطور مطلق» (مقاومتی که آدم را یاد «محور مقاومت» خامنه‌ای در خاورمیانه می‌اندازد) و «نه به عقلانیت» تبدیل شده‌اند. آنها بدون هیچ دلیل و مدرکی ترامپ را نژادپرست معرفی می کنند (ترامپ به هر کسی که بخواهد حمله می‌کند و از این حیث تفاوتی میان قبیله‌ها قائل نمی‌شود) در حالی که سیاست‌های خود آنها در حذف مردان اروپایی‌تبار از موقعیت‌های سیاسی، رسانه‌ای و دانشگاهی کاملا نژادپرستانه است (به همان معنایی که خود از این تعبیر مراد می‌کنند). دمکرات‌ها برای مقابله با ترامپ حتی حاضرند مجیز خامنه‌ای و ظریف را بگویند و با تمام دیکتاتورهای عالم طرح دوستی بریزند (کاری که جان کری در سال ۲۰۱۸ انجام داد) در حالی که ترامپ را به دوستی دیکتاتورها متهم می‌کنند. انتخاب ترامپ اگر هیچ فایده‌ای نداشته باشد به افراد مستقل نشان داد که دمکرات‌ها تا چه حد می‌توانند سقوط کنند، تا حدی که هیلاری می‌گوید «تا به قدرت نرسیم در چارچوب مدنیت عمل نمی‌کنیم!»

تنفراز ترامپ چه بر سر دمکرات‌ها به ویژه در حوزه‌‌ی مسائل ایران و اسلام و خاورمیانه آورده است؟ آنها که تصور می‌کنند دولت‌ها و نهادهای خارجی می‌توانند به ایرانیان برای سرنگونی جمهوری اسلامی کمک کنند باید به دقت به مواضع دمکرات‌ها و همراهانشان توجه کنند تا امیدشان از آنها قطع شود.

رسوایی فارین پالیسی

نشریه‌ی «سیاست بین‌المللی» (فارین پالیسی) که مانند اکثر نشریات آمریکایی گرایش چپ دارد اخیرا مقاله‌ای بی‌ارزش از یکی از هواداران جمهوری اسلامی منتشر کرد که حتی ارزش خوانده شدن ندارد: این نوشته‌ی تبلیغاتی که برای محکومیت شبکه‌های اجتماعی نوشته شده کاهش شدید ارزش ریال در برابر ارزهای دیگر را همانند کیهان تهران به کانال‌های تلگرامی نسبت می‌دهد. اگر شرایط دانشگاه‌های ایالات متحده (حتی گرانترین آنها) و محصولات بی‌سواد و تنوع‌گرا و ضدآمریکایی آنها را نمی‌دانستم شاید تعجب می‌کردم. بهترین دانشگاه‌های آمریکا (آیوی لیگ) در حوزه‌ی علوم انسانی و اجتماعی به جایی برای جولان تبلیغاتچی‌های چپ به عنوان استاد تبدیل شده و محصولات آنها یا شناختی از دیگر نقاط عالم ندارند یا اگر دارند در سمت کاسترو، کیم ایل جون و خامنه‌ای هستند.

بی‌شرمی «مسائل بین‌المللی»

مقاله‌ی دیگری در مورد ایران در وبسایت «مسائل بین‌المللی» (فارین افرز) منتشر شده که توسط شورای روابط خارجی با مدیریت ریچارد هاس اداره می‌شود و به صراحت علیه ترامپ موضع‌گیری می‌کند. این مقاله بیعت در ایران را بهتر از انتخابات در ایالات متحده معرفی می‌کند. نویسنده‌ی مقاله‌‌ی این نشریه (شروین ملک زاده) با بی‌شرمی هر چه تمام به مردم ایالات متحده توصیه می‌کند که انتخابت را از ایرانِ تحت حکومت تمامیت‌خواه و اقتدارگرای جمهوری اسلامی بیاموزند. چون مردم بیرون از حباب نخبگان دو ساحل غربی و شرقی به ترامپ رای داده‌اند باید دمکراسی را از جنتی و فلاحیان و دری نجف آبادی بیاموزند. این در حالیست که منتقدان سیاست خارجی جمهوری اسلامی یا مدافعان سیاست ترامپ جایی در این نشریه ندارند. نویسنده‌ی این مقاله هم مطالبش برای تیم سیاست خارجی ظریف ترجمه و منتشر می شود (وبسایت دیپلماسی ایرانی) و هم برای این وبسایت آمریکایی می‌نویسد. تنها تنفر از ترامپ می‌تواند مدیران این نشریه را به انتشار این گونه نوشته‌های تبلیغاتی و بی‌ارزش کشانده باشد. فارین پالیسی برای فاصله گرفتن از سیاست ترامپ به آغوش خامنه‌ای و حسین شریعتمداری پریده است. اینطور نیست که این افراد به وبسایت‌های آمریکایی نفوذ کرده باشند بلکه وبسایت‌‌های آمریکایی چپگرا از اینگونه مطالب استقبال می‌کنند.

نوید شکست سیاست ترامپ در برابر جمهوری اسلامی

نویسندگان دیگر رسانه‌های آمریکا که اکثرا به دمکرات‌ها گرایش دارند (فارغ‌التحصیلان «دانه برفی» و محصول دوران «تبعیض مثبت» در هاروارد و ییل و پرینستون) بدون هیچ مبنا و دلیلی همه مخاطبان خود را به شکست سیاست ترامپ در برابر ایران بشارت می‌دهند. آنها گویی همه از ظریف خط می‌گیرند: ظریف می‌گوید «[در برابر تحریم‌ها] دوام می‌آوریم» و نویسندگان چپ تکرار می‌کنند که [رژیم] «دوام می‌آورد». خط تبلیغاتی رسانه‌های متمایل به چپ آمریکا (اکثر آنها) مأیوس کردن مردم ایران از فشار ایالات متحده بر رژیم نکبت و فلاکت است. آنها در برابر همه‌ی تلاش‌های ایرانیان برای احقاق حقوق خود سکوت می‌کنند اما صدای استمرارطلبان و ضد آمریکایی‌ها در آنها بلند است. شبکه‌های عمومی تلویزیونی حتی یک گزارش در مورد اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه و بازداشت کارگران منتشر نکردند. اگر چنین خبری از عربستان می‌آمد هفته‌ها مورد پوشش قرار می‌گرفت. این جماعت همه مانند خامنه‌ای و بوق‌های تبلیغاتی‌اش کار گزارش‌دهی تحلیلی و مبتنی بر واقعیات و آمارها را رها کرده و برای مخالفت با ترامپ و متحدانش از پیش خود را آماده‌‌ی بی‌نتیجه بودن سیاست‌های دولت وی کرده‌اند.

دفاع از شریعت

جنبشی برای منع اجرای شریعت حتی در حوزه‌ی خانواده در ایالات متحده توسط گروه‌های محافظه‌کار به راه افتاده که در پی مقابله با اسلامگرایی در این کشور است. تنها آمریکایی‌های شجاع  که پاکیزگی سیاسی (political correctness) برایشان اهمیتی ندارد و شیفته «تنوع» تا حد پذیرش شریعت در قوانین خود نیستند و از برچسب اسلام‌هراسی نمی‌هراسند می‌توانند چنین کارزاری را به راه بیندازند. آنها موفق شده‌اند در ۱۶ ایالت تا سال ۲۰۱۳ این منع را قانونی به تصویب برسانند.  این گروه‌ها چون محافظه‌کار و طرفدار ترامپ بوده‌اند دمکرات‌ها در برابر گردهمایی‌های آنها در شهرهای مختلف جمع شده و با آنها مخالفت می‌کنند. تنفر از ترامپ باعث شده است که گروهی از دمکرات‌ها حتی فمینیست‌های چپ به مبلغان شریعت تبدیل شوند. البته دمکرات‌ها چنان شیفته‌ی سیاست هویتی شده‌اند که می‌خواهند اسلامگرایان را نیز در سالاد فصل خود داشته باشند. آنها دو زن محجبه را در انتخابات اخیر کنگره نامزد کرده‌اند که به کنگره راه یافتند. یکی از این دو مثل اسلامگرایان وطنی به سرعت زیاد دورویی و ریاکاری خود را آشکار کرد: او  قبل از انتخابات با تحریم اسرائیل مخالفت کرده بود و بلافاصله بعد از انتخابات آن را انکار کرد و نشان داد که یک ضد اسرائیلی جدی است.

دشمنی با عربستان سعودی

دولت عربستان سعودی متحد ایالات متحده است. این کشور بیش از صد میلیارد دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری دارد و قراردادهای خرید تسلیحات آن مایه‌ی اشتغال صدها هزار نفر در این کشور است. یک عربستان سعودی قدرتمند در منطقه مانعی برای گسترش‌طلبی اسلامگرایان شیعه است. همچنین دولت عربستان از جامعه‌ی عربستان سعودی مدرن‌تر و بازتر است. حدود ۵۰ هزار دانشجوی سعودی در ایالات متحده به هزینه‌ی دولت عربستان تحصیل می‌کنند که این امر موجب ورود میلیاردها دلار به اقتصاد آمریکا و اقتصاد دانشگاه‌هاست. با همه‌ی این شرایط دمکرات‌ها پس از مرگ خاشقجی تلاش داشتند روابط میان دو کشور را مخدوش سازند چون عربستان را دولت استبدادی می‌دانند، همان دمکرات‌هایی که برای تبلیغاتچی‌های جمهوری اسلامی سفره پهن می‌کنند و تریبون‌های خود را بدون هیچگونه چالشی در اختیار آنها می‌گذارند.

چپ ضد آمریکایی: سانسورچی و بسیجی

امروز نه تنها دانشگاه‌ها و رسانه‌ها به بوق‌های تبلیغاتی دمکرات‌ها (جناح سوسیالیست و فاشیست آن مثل آنتیفا که همان روش‌های پیراهن سیاه‌های موسولینی و لباس شخصی‌های خامنه‌ای را دنبال می‌کنند) تبدیل شده‌اند بلکه موسسات تحقیقاتی متمایل به چپ و برخی شرکت‌های فن‌آوری (مثل گوگل و توئیتر و یوتیوب) به سانسورچیان در خدمت دمکرات‌ها تبدیل شده‌اند. رفتار چپ امروز در همه‌ی ابعاد فکری‌اش از سیاست هویتی (که قبیله‌ی نژادی یا جنسیتی را بر شایستگی‌های فردی ترجیح می‌دهد) تا سانسور در تعارض با ارزش‌های دمکراسی و لیبرالیسم آمریکایی است. طرفه آن که این جریان خودش را «لیبرال» و پیشگام معرفی می‌کند. چپ‌ها امروز در دانشگاه‌های آمریکا عینا همان کاری را می‌کنند که بسیج و اراذل واوباش خامنه‌ای در ایران: آنها به سخنرانانی که مطابق میلشان نباشند حمله می‌کنند و نمی‌گذارند سخنرانی انجام شود. همه‌ی این گروه‌ها چنان از کشورشان متنفرند که حاضرند با داعش و القاعده و حزب‌الله همکاری کنند. یکی از نامزدهای کنگره از حزب دمکرات، ترامپ را بدتر از داعش دانسته بود و با چنین ذهنیتی همکاری وی با قاسم سلیمانی چندان دور از ذهن به نظر نمی‌آید. اگر کارتر ایران را به حال خود رها کرد تا خمینی سوار دولت آن شود دمکرات‌ها برای باقی ماندن رژیم ولایت فقیه در قدرت هر کاری را انجام خواهند داد چون ترامپ امروز رژیم جمهوری اسلامی را تحریم کرده است.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

هشدار آمریکا نسبت به سرقت اطلاعات نظامی توسط دانشجویان اعزامی چین، روسیه و ایران

cafeliberal

مخالفت روسیه با تحویل سامانه دفاع ضد موشکی اس-۴۰۰ به ایران

cafeliberal

علی لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس ماند؛ زور امیدوارها به دلواپسان نرسید!

cafeliberal

برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در الجزایر به تعویق افتاد

cafeliberal

آلمان ۲۴ پناهجوی اخراجی را به افغانستان بازگرداند

cafeliberal

ژاپن هنوز فقیر و خطرناک، اما شاد و ثروتمند!

cafeliberal