13.7 C
Tehran
دوشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸

«دولت آلمان در پی اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران است»

بر مبنای اطلاعات روزنامه آلمانی “زود دویچه” ، شبکه تلویزیونی شمال آلمان (NDR) و شبکه رادیو تلویزیون غرب آلمان (WDR)، قرار است اداره فدرال خطوط هوایی آلمان در روزهای اخیر اجازه پرواز  ماهان ایر ایران را در آلمان لغو کند.

وزارت امور خارجه آلمان حاضر نشده است در باره این تصمیم اطلاعاتی منتشر کند.

شبکه یک تلویزیون دولتی آلمان ARD در گزارش خود یادآور شده است که در حال حاضر شرکت هواپیمایی ماهان هفته‌ای سه بار از فرودگاه دوسلدورف به تهران پرواز دارد.همچنین یک بار در هفته نیز پروازی از مونیخ به ایران انجام می‌شود. این شرکت هوایی از سال ۲۰۱۱ میلادی در فهرست شرکت‌های تحریم شده آمریکا قرار گرفته است. آمریکا سال‌هاست از هم‌پیمانان خود می‌خواهد ماهان ایر را تحریم کنند. گفته می‌شود حمید عرب نژاد، رئیس شرکت هواپیمایی ماهان، با سپاه پاسداران ایران رابطه‌ای تنگاتنگ دارد.

آمریکا این شرکت هواپیمایی را متهم کرده که با هواپیماهایش نفرهای جنگجو و همچنین سلاح و مهمات به سوریه منتقل کرده است. دولت آمریکا به همین دلیل شرکت ماهان را متهم کرده که در ایجاد درد و رنج شهروندان سوریه به شدت سهیم بوده است.

در ماه دسامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) روزنامه آلمانی “بیلد” گزارش داد دولت آلمان در نظر دارد جلوی فرود “خطوط هوایی تروریستی ملاها” در آلمان را بگیرد. اما شرکت هوایی ماهان در پاسخ اعلام کرد که این اخبار واقعی نیستند.

گفتنی است که این اقدام آلمان در ارتباط با تحریم‌های اتحادیه اروپا که از آغاز ژانویه علیه ایران برقرار شده‌اند نیست. برمبنای اطلاعات مقامات قضایی و اطلاعاتی اروپا دولت ایران به احتمال قریب به یقین در دو قتل در هلند دست داشته و انفجارهایی در پاریس و دانمارک را نیز برنامه‌ریزی کرده است.

گفته می‌شود در یکی از این موردها یکی از اعضای سفارت ایران در اتریش دست داشته که در ماه ژوئیه سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) در اتوبانی در ایالت بایرن آلمان دستگیر شد. با دستگیری این مرد، دولت ایران نیز در تلافی این اقدام، سفیر آلمان در تهران را فراخواند.

گفته می‌شود این دیپلمات ایرانی برنامه‌ریزی انفجار در مراسم یکی از گروه‌های اپوزیسیون ایران در پاریس را به عهده داشته است؛ مراسمی که در آن رودی جولیانی، شهردار پیشین نیویورک، و یکی از نزدیکان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز سخنرانی کرده بود.

دولت ایران همواره این ادعاها را رد کرده و آنها را توطئه‌های دشمنان این کشور خوانده است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ادای احترام به زنده‎یاد نادر جهانبانی در آخرین پنجشنبه سال (+ویدئو)

cafeliberal

 بیانیه دانش‌آموختگان لیبرال ایران درباره وقایع اخیر و چهل سالگی انقلاب: چهل سال از ورود دیو به ایران گذشت

cafeliberal

سفیر پیشین ایران در آلمان: اروپایی‌ها اسنادی آورده‌اند که نمی‌توانیم به راحتی رد کنیم

Jahan

سومین روز اعتصاب کارگران پتروشیمی عسلویه

cafeliberal

شوخی رهبر همه کاره با رئیس جمهور تدارکاتچی

cafeliberal

ایران در خطر است! لزوم اتحاد و عمل، بیانیه «اتحاد برای دموکراسی در ایران»

Jahan