دونالد ترامپ شبکه توییتر و فیسبوک را به سانسور متهم کرد

دونالد ترامپ دسترسی کاربران منتقد را بر روی حساب شخصی خود در توییتر مسدود کرده بود. امری که مخالفت‌ها و انتقادهایی هم در پی داشت. این اقدام به آنجا منجر شد که دادگاه‌ها چنین اقدامی را از سوی او منع کردند. حال خود او، توییتر و فیسبوک را متهم به سانسور کرده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گزارش روز جمعه ۲۱ تیر (۱۲ ژوئیه) خبرگزاری آلمان، ترامپ از مسئولان این شبکه‌ها خواسته است تا برای گفت‌وگو پیرامون آنچه او سانسور می‌نامد، به کاخ سفید بیایند.

دست‌کاری در آمارها

ترامپ گفته است که به‌رغم بلند بودن صدای محافظه‌کاران، اخبار مربوط به آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی آنگونه که باید و شاید بازتاب نمی‌یابد. به باور او، مسئولان توییتر حتی آمار مربوط به تعداد طرفداران او را دست‌کاری و تحریف می‌کنند. ترامپ گفته که تعداد “لایک‌ها”یی که زیر پست‌های او دیده می‌شود، نازل‌تر از آن چیزی است که در واقعیت وجود دارد.

تعداد “فالوور”های ترامپ در توییتر حدود ۶۲ میلیون نفر است.

ترامپ در عین حال بر اهمیت شبکه‌های اجتماعی تاکید کرده است. او گفته است که وجود شبکه‌های اجتماعی نیاز و وابستگی او را به رسانه‌هایی که تنها در کار نشر اکاذیب هستند، از بین می‌برد.

او گفته است که هرگاه یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کند، توجه کسی را برنمی‌انگیزد. اما کافی است تا موضوعی را روی توییتر پست کند تا مثل یک “انفجار” صدا کند.

ترامپ در عین حال به اشتباهات نگارشی در پست‌های توییتری خود اشاره کرده و گفته است که به قواعد دستور و املای لغات تسلط کامل دارد، اما گاهی موقع تایپ یک کلمه انگشتان دست‌هایش به خوبی مغزش کار نمی‌کنند. 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

لرزه‌نگار و کاشف هسته زمین

cafeliberal

«آلمانی‌ها و ایران- تاریخ گذشته و معاصر یک دوستی بدفرجام»

cafeliberal

دستگیری روزنامه‌نگار مظنون به جاسوسی برای اسرائیل در تهران

cafeliberal

تلاش ناکام قایق‌های سپاه برای متوقف کردن نفتکش بریتانیایی

cafeliberal

گزارش نقض حقوق شهروندی در ایران در هفته ای که گذشت

cafeliberal

وزیر خارجه آلمان در سالروز قیام ورشو از لهستانی‌ها پوزش خواست

cafeliberal