23.6 C
Tehran
پنج شنبه, 25 مهر , 1398

دو کشته و ده‌ها مجروح در درگیرى‌هاى طایفه‌اى

در روزهاى آغازین این هفته در دو درگیرى طایفه‌اى در مشهد و شوش، دو تن کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند.

یکشنبه شب به دنبال بروز اختلافات خانوادگى بین دو طایفه از باغون آباد و مشهد، یک تن کشته و چند تن زخمى شدند. این ماجرا به دنبال مشاجره و تهدید چند تن از اعضاى فامیل دو طرف شروع و هر یک از آنها گروه مقابل را تهدید به کشتن کرد.

به دنبال این بگومگوها، عده‌اى از طرفین اختلاف، با اتومبیل و موتورسیکلت از مشهد به سوى باغون آباد محل زندگى اعضاى طایفه دیگر حرکت کردند. ساکنان باغون آباد هم از خانه‌هایشان بیرون آمدند و منتظر ماندند تا با دشمنان مشهدى خود تسویه حساب کنند.

دقایقى بعد مشهدى‌ها مجهز به انواع سلاح‌هاى سرد و گرم از راه رسیدند و طولى نکشید که فریاد، توهین و فحاشى آغاز و به دنبال آن زد و خورد شروع شد و ناگهان مرد ۵۴ ساله‌اى به نام پرویز مورد اصابت ضربات خنجر قرار گرفت و خون از سینه او فوران نمود. با دیدن این صحنه ، حمله کنندگان مشهدى با هر وسیله که ممکن بود سعى داشتند از صحنه جنایت فرار کنند.

به گزارش فرارو، با ورود پلیس به میدان جنگ، پرویز به بیمارستان منتقل شد اما به دلیل خونریزى زیاد جان باخت. کارآگاهان و قاضى احمدى نژاد و سرهنگ ثانى افسر اداره آگاهى متوجه شدند جوان ٢۵ ساله‌اى سردسته حمله‌کنندگان به طایفه باغونى‌ها بوده، ماموران پس از ساعت‌ها جستجو این شخص را که در خانه یکى از نزدیکانش مخفى شده بود دستگیر کردند.

ساعاتى پس از این حادثه در یک درگیرى مشابه میان دو طایفه در شهر الوان در منطقه شوش، مرد ۴۵ ساله‌اى به ضرب گلوله کشته شد و ١٣ نفر به شدت مجروح شدند.

سرهنگ بهاروند رئیس پلیس شوش گفت: به ما خبر رسید عده زیادى از اعضاى دو طایفه در یک نزاع دستجمعى به جان یکدیگر افتاده‌اند و یکى از حاضران در دعوا با گلوله‌اى که از اسلحه شکارى یکى از افراد مقابل شلیک شده بود جان خود را از دست داد.

او افزود: پلیس به دنبال بازداشت شرکت کنندگان در این جنگ خانوادگى و طایفه‌اى و قاتل فرد کشته شده است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

فاجعه‌ای دیگر: سالانه ۷۰۰هزار تُن شن و خاک با گندم نانوایی‌ها در ایران مخلوط می‌شود

cafeliberal

قتل‌های ناموسی در ترکیه از دریچه‌ی دوربین مریم قربان‌کریمی و اوروره انگلن |

cafeliberal

معجزه آقا! طرحی از مانا نیستانی

cafeliberal

ایران-کامبوج؛ مسابقه‌ای که تماشاچیان از بازیکنان مهم‌ترند

cafeliberal

همزمان با حضور روحانی در نیویورک، نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی نیز مطرح شد

cafeliberal

گرمای بی‌سابقه هوای آلمان برای هواشناسان علامت بحران است

cafeliberal