رئیس اتحادیه نان فانتزی تهران: قیمت‌ها افزایش نیابد وزن نان را کم‌ می‌کنیم!

رئیس اتحادیه نان فانتزی تهران با اشاره به افزایش هزینه تولید گفته است که اگر دولت مجوز افزایش قیمت نان را صادر نکند، نانوایان وزن چانه نان را کم خواهند کرد.

محمدرضا کرمی رئیس اتحادیه نان فانتزی تهران گفته است با وجود اینکه چهار سال است هزینه تولید نان و قیمت مواد اولیه مدام افزایش یافته است هیچگونه افزایشی در قیمت نان نداشتیم.

به گفته این فعال اقتصادی  فعالان این صنف مانند دیگر اصناف از همین ابتدای سال ۱۳۹۸ با افزایش ۳۵درصدی هزینه دستمزد کارگر روبرو شده‌اند. هزینه گاز و برق هم بر اساس مصوبات دولت و مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۸ افزایش خواهد یافت.

محمدرضا کرمی معتقد است در همین ابتدای سال بهترین فرصت است که دولت تکلیف قیمت نان را روشن کند و آن را افزایش دهد.

رئیس اتحادیه نان فانتزی تهران افزوده است که اگر قیمت‌ها افزایش پیدا نکند نانوا مجبور خواهد شد که از کیفیت محصول خود کم کند و وزن چانه خمیر را کاهش دهد.

او البته از کاهش وزن چانه نان از پیشتر و به دلیل مقاومت دولت در برابر افزایش قیمت نان خبر داده و گفته که «هم‌اکنون ما شاهد هستیم که نان‌ها هر روز کوچک‌تر می‌شود مسئولین هم کاملا این موضوع را می‌دانند.»

دولت در حالی اعلام کرده است که واحدهای نانوایی از افزایش قیمت آرد که اخیراً رخ داده معاف هستند که محمدرضا کرمی می‌گوید هزینه‌های واحدهای نانوایی همچنان رو به افزایش است و توضیح داده که «قیمت روغن قبلا ۷۰ هزار تومان بود اما اکنون ۱۳۰ هزار تومان شده است. قیمت خمیرمایه دو برابر و بهبود دهنده‌ها نیز سه برابر شد. در پخت نان مواد اولیه فقط آرد نیست که بگوییم که قیمت آن افزایش پیدا نکرده پس قیمت نهایی نیز نباید بالا برود بلکه این موارد را نیز شامل می‌شود.»

کرمی در آبان‌ماه سال ۱۳۹۷ نیز از افزایش ۶۰ تا ۱۵۰ درصد قیمت مواد اولیه مورد استفاده نانوایان نان فانتزی خبر داده و از سوی فعالان این صنف خواستار افزایش قیمت نان فانتزی شده بود اما به نظر می‌رسد دولت همچنان نسبت به افزایش قیمت نان فانتزی متناسب با نرخ تورم و افزایش هزینه نانوایان مقاومت می‌کند.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

درِ اتاق بازرگانی بندرعباس گِل گرفته شد!

cafeliberal

فیروز نادری؛ اول باید رژیم را سرنگون کرد

cafeliberal

دکتر رضا تقی زاده: موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی، وسیله تامین یا تهدید امنیت ملی ایران؟  

Jahan

«اینستکس» ابزار هیاهوی تبلیغاتی در چهلمین سالگرد یک انقلابِ شکست خورده

cafeliberal

تحقیر، شکنجه و زندانی گمنام آمریکایی در زندان وکیل آباد مشهد

cafeliberal

در پایان دیدار در مسکو، روسیه و اسرائیل برنامه ای برای خروج نیروهای بیگانه از سوریه تهیه می کنند

cafeliberal