9.9 C
تهران
یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹

رئیس بیمارستانی در ووهان در اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت

شمار قربانیان بیماری تنفسی کرونا “کووید-۱۹” همچنان افزایش می‌یابد. این در حالی است که کارشناسان مسائل پزشکی چین بر این باورند که هنوز نقطه اوج ابتلا به بیماری کرونا در چین فرا نرسیده است.

سایت “تاگس‌‌شاو” وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن (۱۸ فوریه) گزارش  دیگری درباره موارد ابتلا و شمار قربانیان بیماری کرونا در چین منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، شمار قربانیان بیماری تنفسی کرونا به ۱۸۶۸ نفر رسیده است. شمار مبتلایان به این بیماری نیز بر اساس آمار ارائه شده از سوی کمیسیون پزشکی چین، با افزایشی بالغ بر ۱۸۸۶ مورد در روز دوشنبه ۱۷ فوریه به دست‌کم ۷۲ هزار و ۴۳۶ نفر رسیده است.

این در حالی است که بر اساس ارزیابی مسئولان پزشکی چین، نقطه اوج ابتلا به این بیماری در آن کشور در واپسین روزهای ماه فوریه فرا خواهد رسید.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

کمیسیون پزشکی چین اعلام کرده است که فرارسیدن به نقطه اوج ابتلا به بیماری کرونا به معنای نقطه چرخش در مقابله با این بیماری نیست. پیش بینی می‌شود که کنترل ابتلای بیماری کرونا تا ماه آوریل سال جاری ادامه یابد.

مرگ شش امدادگر

بر اساس گزارشی که از سوی تلویزیون دولتی “سی‌سی‌تی‌وی” منتشر شده تا کنون شش نفر از پزشکان و امدادگران در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین نمونه مرگ در اثر ابتلا به بیماری کرونا در بین پزشکان و امدادگران مربوط به رئیس بیمارستان “ووچانگ” در شهر ووهان چین می‌شود.

گفته می‌شود که تا کنون ۱۷۰۰ نفر از پزشکان و نیروهای امدادگر در چین به‌رغم رعایت توصیه‌ها و پوشش مناسب، مبتلا به بیماری کرونا شده‌اند.

لازم به یادآوری است که پزشک افشاگر شیوع بیماری کرونا نیز جان خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده است.

دولت چین در آخرین اقدام خود برگزاری نمایشگاه بزرگ خودرو در این کشور را به تعویق انداخته است. نمایشگاه بزرگ خودروسازی در پکن قرار بود در روزهای ۲۱ تا ۳۰ آوریل برگزار شود. هنوز تاریخ دقیقی برای برگزاری این نمایشگاه اعلام نشده است.

نمایشگاه خودروسازی پکن، بزرگ‌ترین نمایشگاه خودرو در سراسر جهان است. پیش از آن نیز برگزاری رقابت‌اتومبیل‌رانی “فورمول یک” نیز لغو شده بود.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

بروجردی: قانون آزمون و خطا یک مرورگاه تکراری و زیانبار است؛ نه سیاست، نه دیانت!

cafeliberal

سرود برای مادران صلح‌‌دوست فرشته مولوی

cafeliberal

تاجی که ملت از سر خود انداخت؛ هوشمند رحیمی‌

cafeliberal

فرمانده سنتکام: اقدام تلافی‌جویانه دیگر ایران منتفی نیست

cafeliberal

وزیر بهداشت آمریکا می‌گوید یک میلیون کیت آزمایش کرونا به زودی در دسترس خواهد بود

cafeliberal

۳۰۰ هکتار جنگل‌های ارسباران خاکستر شد

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader