7.8 C
Tehran
جمعه, ۳ اسفند , ۱۳۹۷

رئیس جمهوری اوکراین در آئین امضای توافق بازرگانی آزاد گفت که ارتش کشورش باید از اسرائیل فن دفاع بیاموزد

پیمان همکاری های بازرگانی بین اسرائیل و جمهوری اوکراین، روز گذشته (دوشنبه) در اورشلیم امضا شد و انتظار می رود به دنبال آن، داد و ستد اقتصادی بین دو کشور رشد بی سابقه ای داشته باشد.

رئیس جمهوری اوکراین، پرزیدنت پترو بوروشِنکو با یک هیات بلندپایه اقتصادی، برای امضای این توافق نامه به اورشلیم آمده بود. در مراسم رسمی که در دفتر نخست وزیری در اورشلیم برگزار شد، وزیران اقتصاد و دارایی اسرائیل و اوکراین این توافق نامه را امضا کردند.

جمهوری اوکراین که زیر فشار نظامی و اقتصادی و سیاسی روسیه قرار دارد، پس از جدایی از اتحاد شوروی، خود را به کشورهای غربی و به ویژه ایالات متحده نزدیک تر ساخته و در این چارچوب، مناسبات بسیار دوستانه ای هم با اسرائیل برقرار کرده است.

پرزیدنت پوروشنکو، در مراسم امضای توافق نامه، در سخنان خود از اهمیت امضای آن سخن گفت، ولی در عین حال به امور نظامی و سیاسی نیز پرداخت و بدون اشاره به تهاجم ارتش روسیه به اوکراین و جدا کردن شبه جزیره کریمه از خاک آن کشور، گفت: «ما همچنین می خواهیم از اسرائیل بیاموزیم که چگونه می توان یک ارتش نیرومند به وجود آورد و چگونه چنین ارتشی میتواند از موجودیت و تمامیت ارضی کشورمان پاسداری کند».

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

تابعیت آمریکایی و عکس کریسمسی دختر و داماد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی

root_d7p3qva9

کارزار بزرگ: #پشت_به_دشمن_رو_به_میهن

Jahan

شعار «شکنجه٬ مستند٬ دیگر اثر ندارد» در تجمع معلمان(+ویدئو)

cafeliberal

نقش آمریکا در لغو مجوز پرواز ماهان‌ ایر از سوی آلمان

cafeliberal

دیدار شهبانو فرح با آیت‌الله خویی و پیش‌بینی پیامبرگونه صدام

Jahan

واکنش وزارت اطلاعات به پخش فیلم قلاده‌های طلا؛ از همکار سابق انتظار نمی‌رفت

cafeliberal