16.2 C
Tehran
پنج شنبه, 25 مهر , 1398

رئیس کمیته فرهنگى فدراسیون فوتبال: ١۶٠٠ خانم ‌مى‌توانند مسابقه ایران و کامبوج را تماشا کنند

رئیس کمیته فرهنگى فدراسیون فوتبال ‌مى‌گوید: براى تماشاى مسابقه ایران و کامبوج از بازى‌هاى انتخابى جام جهانى فوتبال ٢٠٢٢ قطر در روز ١٨ مهرماه، دو جایگاه هریک با ظرفیت ٨٠٠ تماشاگر براى خانم‌ها در ورزشگاه صدهزار نفره در نظر گرفته شده است.

در فرانسه هواداران تیم فوتبال لیون در حاشیه تمرین این تیم با خود پلاکاردهایی در حمایت از زنان ایران و «دختر آبی» به ورزشگاه بردند

غلامحسین زمان‌آبادى به نشریه دنیاى ورزش گفته است، حتى پیش از خودسوزى سحر خدایارى که بعد از مرگ با نام دختر آبى در جهان شهرت یافته و به دنبال فشار فدراسیون جهانى فوتبال در تلاش براى تهیه امکانات رفاهى و حضور بانوان در ورزشگاه‌ها بوده‌ایم و حتى عده‌اى از بانوان را اخیرا با اتوبوس به استادیوم صدهزار نفرى بردیم تا شرایط را از نزدیک ببینند و وقتى متوجه شدیم امکانات بهداشتى باید بهتر شود، این کار انجام شد و پس از حل این مشکل دو سکو براى خانم‌ها در نظر گرفتیم که بیش از ١۶٠٠ نفر را در خود جاى ‌مى‌دهد.

حمایت از «دختر آبی» در استادیوم‌‌ها؛ از گیلان و خوزستان تا فرانسه، آلمان، نروژ و ایتالیا

زمان‌آبادى در مورد رفت و آمد خانم‌ها به استادیوم هم توضیح داده که هشت ایستگاه اتوبوس در تهران براى دخترانى که ‌مى‌خواهند براى تماشاى بازى به ورزشگاه بیایند در نظر گرفته‌ایم. زنان علاقمند به حضور در استادیوم در کرج و تهران به این ایستگاه‌ها ‌مى‌روند، اتومبیل خود را پارک ‌مى‌کنند و با اتوبوس به پارکینگ شماره ٢ استادیوم صدهزار نفرى ‌مى‌آیند و سپس از درهاى ورودى مخصوص وارد استادیوم ‌مى‌شوند و در سکوهاى دختران ‌مى‌نشینند.

او اضافه کرده: پس از استقرار بانوان در جایگاه، برنامه‌هاى فرهنگى براى آنها اجرا خواهد شد که تکان دادن پرچم و شعارهایى به حمایت از تیم ایران از آن جمله‌اند. درواقع همان کارهایى که معمولا در ورزشگاه‌ها انجام ‌مى‌شود. در ضمن رتق و فتق امور در بخش خانم‌ها در استادیوم در دست خود آنهاست.

زمان‌آبادى تأکید کرده، مشکلات و درگیرى‌هایى که گاهى در جایگاه تماشاچیان به وجود ‌مى‌آید، معمولا مربوط به طرفداران تیم‌هاى باشگاهى است به همین دلیل هنگام مسابقات تیم ملى از اینگونه مسائل دیده نمى‌شود . بنابراین مشکلى براى حضور خانم‌ها در ورزشگاه وجود ندارد. ضمن آنکه بلیت‌فروشى هم اینترنتى است و هرکس ‌مى‌تواند بلیت تهیه کند.

وى دامه داده: به گمان ما از بازى ایران و کامبوج استقبال چندانى نخواهد شد و فکر ‌مى‌کنیم اختصاص دو جایگاه ٨٠٠ نفره به دختران براى تماشاى این مسابقه کافى باشد.

او افزود: ما سعى داریم به زودى کانون هواداران بانوان تیم ملى را هم راه‌اندازى کنیم. در این کانون دختران طرفدار تیم ملى فوتبال ثبت نام ‌مى‌کنند و با کمک بانک‌ها، کارت هوادارى براى آنان صادر ‌مى‌شود و ما براى این افراد تسهیلاتى قائل خواهیم شد. ضمنا همین شرایط را سعى داریم براى دیدار تیم‌هاى ایران و عراق هم به وجود بیاوریم و خیال داریم ترتیبى بدهیم دختران براى آمدن به استادیوم از مترو هم استفاده کنند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

جنایت در کهریزک انسان و حیوان نمی‌شناسد

cafeliberal

هدف از ترور قاسم سلیمانی "ایجاد اختلاف بین سنی و شیعه" اعلام شد

cafeliberal

شهردار لندن با همسر نازنین زاغری در برابر سفارت ایران دیدار کرد

cafeliberal

مولر: گزارش تحقیق درباره دخالت روسیه هرگز ترامپ را مبرا نکرد

cafeliberal

بی‌بی‌سی فارسی و انتشار آمار نادرست!

cafeliberal

شناسایی قایق انتحاری جمهوری اسلامی حوالی ناوشکن انگلیسی؛ تلاش یک سازمان اسرائیلی برای ادامه توقیف نفتکش «گریس۱»

cafeliberal