11.3 C
تهران
پنج شنبه, ۸ اسفند , ۱۳۹۸

رئیس کمیته ملى المپیک: برخلاف تصور بزرگان مملکت، هنگام حضور خانم‌ها در ورزشگاه مردها مودب مى‌شوند

صالحى امیرى بعد از سال‌ها خدمت در بخش‌هاى امنیتى جمهورى اسلامى، کمى بیش از یک سال است که از کمیته ملى المپیک سر درآورده. او مدت کوتاهى نیز معاون شهردارى تهران بود.

رضا صالحی امیری در برنامه «دست‌خط»:‌ دیر یا زود پرده از روی جنایات هولناک برداشته خواهد شد!

رضا صالحی امیری در برنامه «دست‌خط» از شبکه پنج صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفته است: شهردارى را به این دلیل ترک کردم چون متوجه شدم آن فضاى پاک و محیط سالمى که جامعه انتظار دارد دیده نمى‌شود. آلودگى‌هایى در لایه‌هاى مختلف این سازمان شکل گرفته که آدم‌هاى جنگنده مى‌طلبد که پشتوانه محکمى داشته باشند. به هر حال در محیط ورزش راحت‌تر و خوشحال‌تر هستم چون روند تحول ورزش یک روند منطقى است و موفقیت‌هاىی که  در مسابقات آسیایى و رقابت‌هاى دیگر اتفاق افتاده محصول فقط کار من نبوده، دیگران هم در آن سهم دارند.

صالحى امیرى در این گفتگو افزوده، در این لحظه که با شما صحبت مى‌کنم براى آمادگى المپیک ٢٠٢٠ ژاپن همه سازمان‌ها درگیر هستند و اما نکته‌اى که باید بر آن تاکید کنم این است که دختران ما واقعا در ورزش درخشیده اند بطوری که شیخ احمد الصباح رئیس شوراى المپیک آسیا گفته حجاب در ورزش در دنیا متعلق به ایران است!

وى در مورد حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها براى تماشاى مسابقات نیز تاکید کرده: به عقیده من میان ورزشگاه، دانشگاه، پارک، سینما، کنسرت و سایر محیط‌هاى اجتماعى تفاوتى وجود ندارد. در ضمن مقوله ورزش یکى از کانون‌هاى نشاط اجتماعى است مانند هنر و فرهنگ و جاهاى دیگر. نکته سوم که بسیار اهمییت دارد این است که هرگاه بانوان در ورزشگاه حاضر شده‌اند، محیط ورزشگاه اخلاقى‌تر شده درست بر خلاف تصویرى که در ذهنیت خیلى از بزرگان مملکت است.

من به صراحت مى‌گویم که حداقل در دو مسابقه که در ورزشگاه حضور داشتم همانطور که فرهنگ ایرانى حکم مى‌کند همه مردان حاضر در استادیم حرمت بانوان را نگه مى‌داشتند.

صالحى امیرى که قتل‌هاى زنجیره‌اى در زمانى که او در تشکیلات امنیتى جمهورى اسلامى فعال بود رخ داده، در مورد آن حوادث نیز گفته:  قتل‌هاى زنجیره‌اى که منجر به کشته شدن تعدادى از شخصیت‌هاى برجسته ایران شد، محصول تحلیل غلط از سوى دو جریان بود. اما فعلا صلاح نیست وارد جزئیات این ماجرا شوم. به هر حال دیر یا زود پرده از روى آن جنایات هولناک برداشته خواهد شد!

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

چرا وقتی روحانی گفت اگر رژیم گذشته امکان انتخابات آزاد می‌داد، انقلاب نمی‌شد عده ای به او حمله کردند؟

cafeliberal

در صورت قطع مستمری افراد دارای معلولیت توسط بهزیستی چه می‌توان کرد؟ – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

کاخ سفید: آمریکا خیلی زود تحریم‌های بیشتری علیه رژیم ایران وضع می‌کند

cafeliberal

پرزیدنت ترامپ پیشنهاد ایران برای مذاکره به شرط لغو تحریم را رد کرد: نه، مرسی!

cafeliberal

روحانی و ضرورت پاسخگویی به فساد برادر

cafeliberal

پیروزی قاطع حزب "خدمتگزاران مردم" در انتخابات پارلمانی اوکراین

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader