رئیس کمیته ملى المپیک: برخلاف تصور بزرگان مملکت، هنگام حضور خانم‌ها در ورزشگاه مردها مودب مى‌شوند

صالحى امیرى بعد از سال‌ها خدمت در بخش‌هاى امنیتى جمهورى اسلامى، کمى بیش از یک سال است که از کمیته ملى المپیک سر درآورده. او مدت کوتاهى نیز معاون شهردارى تهران بود.

رضا صالحی امیری در برنامه «دست‌خط»:‌ دیر یا زود پرده از روی جنایات هولناک برداشته خواهد شد!

رضا صالحی امیری در برنامه «دست‌خط» از شبکه پنج صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفته است: شهردارى را به این دلیل ترک کردم چون متوجه شدم آن فضاى پاک و محیط سالمى که جامعه انتظار دارد دیده نمى‌شود. آلودگى‌هایى در لایه‌هاى مختلف این سازمان شکل گرفته که آدم‌هاى جنگنده مى‌طلبد که پشتوانه محکمى داشته باشند. به هر حال در محیط ورزش راحت‌تر و خوشحال‌تر هستم چون روند تحول ورزش یک روند منطقى است و موفقیت‌هاىی که  در مسابقات آسیایى و رقابت‌هاى دیگر اتفاق افتاده محصول فقط کار من نبوده، دیگران هم در آن سهم دارند.

صالحى امیرى در این گفتگو افزوده، در این لحظه که با شما صحبت مى‌کنم براى آمادگى المپیک ٢٠٢٠ ژاپن همه سازمان‌ها درگیر هستند و اما نکته‌اى که باید بر آن تاکید کنم این است که دختران ما واقعا در ورزش درخشیده اند بطوری که شیخ احمد الصباح رئیس شوراى المپیک آسیا گفته حجاب در ورزش در دنیا متعلق به ایران است!

وى در مورد حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها براى تماشاى مسابقات نیز تاکید کرده: به عقیده من میان ورزشگاه، دانشگاه، پارک، سینما، کنسرت و سایر محیط‌هاى اجتماعى تفاوتى وجود ندارد. در ضمن مقوله ورزش یکى از کانون‌هاى نشاط اجتماعى است مانند هنر و فرهنگ و جاهاى دیگر. نکته سوم که بسیار اهمییت دارد این است که هرگاه بانوان در ورزشگاه حاضر شده‌اند، محیط ورزشگاه اخلاقى‌تر شده درست بر خلاف تصویرى که در ذهنیت خیلى از بزرگان مملکت است.

من به صراحت مى‌گویم که حداقل در دو مسابقه که در ورزشگاه حضور داشتم همانطور که فرهنگ ایرانى حکم مى‌کند همه مردان حاضر در استادیم حرمت بانوان را نگه مى‌داشتند.

صالحى امیرى که قتل‌هاى زنجیره‌اى در زمانى که او در تشکیلات امنیتى جمهورى اسلامى فعال بود رخ داده، در مورد آن حوادث نیز گفته:  قتل‌هاى زنجیره‌اى که منجر به کشته شدن تعدادى از شخصیت‌هاى برجسته ایران شد، محصول تحلیل غلط از سوى دو جریان بود. اما فعلا صلاح نیست وارد جزئیات این ماجرا شوم. به هر حال دیر یا زود پرده از روى آن جنایات هولناک برداشته خواهد شد!

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

درگیری خونین و مرگبار در میدان آرژانتین

Jahan

جمهوری اسلامی برای مصادره‌ی اموال کانادا اقدام می‌کند!

cafeliberal

ترکیه برای میانجیگری بین ایران و آمریکا اعلام آمادگی کرد

cafeliberal

روحانی به سران حکومت توصیه می کند که در رفتارهای خود با سنجیدگی رفتار کنند و عواقب داخلی منطقه ای آن را بسنجند

cafeliberal

حمل پرچم پاناما برای ۶۰ کشتی ایرانی ممنوع شد

cafeliberal

در آلمان پناهندگی عده زیادی لغو می‌شود

cafeliberal