1.7 C
تهران
چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸

رای فینال جام حذفی فوتبال صادر شد؛ رئیس سازمان لیگ: نمی‎پذیرم، رای برای خودشان است!

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، یکشنبه ۱۶ تیرماه، رای فینال جام حذفی را اعلام کرد.

در فینال جام حذفی در حالی که ظرفیت ورزشگاه ۲۸ هزار نفر بود، فقط برای ۲۰ هزار نفر بلیت فروخته شد اما بیش از ۳۰ هزار نفر وارد ورزشگاه شدند و در قسمت‎های خطرناکی مانند نرده‎ها نشستند

بر اساس حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، حیدر بهاروند ریس سازمان لیگ فوتبال به ۵ سال محرومیت از کلیه فعالیت‌های فوتبالی و جریمه نقدی محکوم شده است.

همچنین سعید فتاحی مسئول برگزاری رقابت‌های سازمان لیگ نیز به ۲ سال محرومیت و جریمه نقدی و عبدالکاظم طالقانی رییس هیات خوزستان و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال نیز به جریمه نقدی محکوم شده‌ است.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتیال هم‌چنین الطافی مدیرعامل و حاجی پور مالک باشگاه داماش گیلان را نیز به ۶ ماه محرومیت از تمامی فعالیت‎های فوتبالی و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرده است.

روز ۱۲ خرداد ۱۳۹۸، دیدار تیم‌های پرسپولیس تهران و داماش گیلان در فینال رقابت‌های جام حذفی در استادیوم آرنا فولاد اهواز برگزار شد که به دلیل ناهماهنگی در استقرار تماشاگران، مشکلات در زمینه فروش بلیت و درگیری تماشاگران و نیروی انتظامی  با ۱۴۵ دقیقه تاخیر برگزار شد.

در مورد حواشی این بازی رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفته بود نیروی انتظامی، شورای تامین استان و دیگر مراجع مسئول و مربوطه و دیگر نهادها وظیفه تامین امنیت ورزشگاه‎ها را بر عهده دارند که کوتاهی کردند.

بهاروند: رای صادره وجاهت قانونی ندارد

پس از صدور حکم کمیته انضباطی حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ به خبرگزاری فارس گفت، «در حال حاضر در محل کارم هستم و رایی که صادر شده برای خودشان است! این رای وجاهت قانونی ندارد و اجرایی هم نخواهد شد.»

وی افزود: «سوال من این است که جرم من چیست که باید ۵ سال محروم شوم؟ به خاطر تاخیر در برگزاری یک بازی فوتبال؟ این افراد اصلا مسلط به قوانین نیستند و با آئین‌نامه فیفا و AFC آشنایی ندارند.در تمامی قوانین و آیین نامه‌ها آمده است که اگر در یک دیدار تاخیری صورت بگیرد عوامل آن فقط و فقط جریمه می‌شوند.»

او همچنین پرسیده، «آیا تاخیر در برگزاری یک مسابقات ۵ سال محرومیت دارد؟ اگر اینگونه است در تمامی مسابقاتی که با تاخیر برگزار شده باید این جریمه‌ها اعمال می‌شد. آیا افرادی که قبلا مسابقات را با تاخیر برگزار کردند محروم شده‌اند؟ همانطور که گفتم این افراد هیچ تسلطی به قوانین فیفا و AFC ندارند.»

بهاروند تاکید کرد: «کمیته اخلاق بجای صدور اینگونه رای‌ها بگوید چرا آرای ۳ پرونده فسادی که در اختیار آنها است را صادر نمی‌کنند؟ آنها توضیح بدهند چرا رای آنها را اعلام نمی‌کنند؟ من به زودی تمام حرف‌هایم را در مورد آقایان به فوتبالی‌ها خواهم زد.»

مسئولان فوتبال جمهوری اسلامی در حالی حکم کمیته انضباطی را نمی‎پذیرند که وقتی این کمیته یکی از بازیکنان و یا مربیان تیم‎ها را به هر دلیل محکوم می‎کرد از رای آن حمایت می‎کردند و حالا همین کمیته را زیر سوال می‌‏برند!

گزارش‎ها حاکیست این سه عضو فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بعد از دریافت احکام خود، برای دادخواهی به کمیته استیناف شکایت کرده‎اند و امیدوارند این رأی در کمیته استیناف یا پژوهش بازنگری شود.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سالگرد سوء قصد به هیتلر؛ «مقاومت زیادی وجود نداشت»

cafeliberal

نماینده مجلس: دولت در دورزدن تحریم‌ها از کولبران استفاده کند

cafeliberal

نصیریان پس از ۴٠ سال در فیلم دیگرى از مهرجویى

cafeliberal

روس‌ها دوان دوان می‌آیند: بعد از کاسپین، نوبت واگذاری پایگاه در خلیج فارس!

cafeliberal

حسن روحانی می گوید اگر آمریکا تحریم ها را بردارد و از ما پوزش بخواهد حاضر به گفتگو هستیم

cafeliberal

پاداش ۵۰۰ دلاری استقلالی‌‌ها برای شکست الکویت؛ تقویت روحی بازیکنان «شهر خودرو» با دعای «نادعلی» و فریاد «یازهرا»

cafeliberal
ajax-loader