26.2 C
Tehran
دوشنبه, ۴ شهریور , ۱۳۹۸
سیاست، تاریخ وجامعه

روحانی به سران حکومت توصیه می کند که در رفتارهای خود با سنجیدگی رفتار کنند و عواقب داخلی منطقه ای آن را بسنجند

حسن روحانی در سخنانی، به سران حکومت ایران توصیه کرد  که ماجراجویی نکنند و در تصمیم گیری ها و رفتارهای خود، سود و زیان کار را بسنجید تا حکومت از خطر دور بماند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران که روز گذشته (یکشنبه) با خانواده های وزیران کابینه خود، به مناسبت افطار دیدار کرده بود، در توضیح دیدگاه خویش گفت: تصمیم گیری های درست از سوی مقامهای حکومتی، “می‌تواند برای کشور، جامعه، و کشورهای همسایه و منطقه بسیار تأثیرگذار باشد” و به صلح و امنیت در منطقه کمک کند.

روحانی به خرابکاری روز گذشته در چهار کشتی بازی در نزدیکی امارات عربی متحده اشاره مستقیمی نکرد. ولی بی تردید، اظهارات وی هشدارغیر مستقیمی به سران حکومت است که از ماجراجویی و عملیات گستاخانه خودداری ورزند  و تصمیم هایی که می گیرند عاقلانه باشد و مشکلی به وجود نیاورد.

وی در توضیح دیدگاه خود گفت : «یک تصمیم درست وزیر یا مقام دولتی،  می‌تواند برای همه کشور،  جامعه، کشورهای همسایه و منطقه بسیار تأثیرگذار باشد و به صلح و امنیت در منطقه کمک کند”.

روحانی در حالی این توصیه را مطرح کرد، که خودش ماه گذشته گفته بود که اگر صادرات نفت ایران متوقف شود، رژیم قادر است نه تنها تنگه هرمز، بلکه به گفته وی، “تنگه های دیگری” را نیز ببندد.

آشنایان امور می گویند که خرابکاری در چهار کشتی باری در آب های جنوبی خلیچ فارس، دقیقا، گام نخست در اجرای این تهدید است.

کارشناسان ارزیابی کردند که این رویداد، حوزه خلیج فارس را یک گام دیگر به احتمال بروز جنگ بین ایران و ایالات متحده نزدیکتر می کند.

رییس جمهور رژیم اسلامی  یکبار دیگر به اوضاع بسیار دشوار حکومت و وضع اقتصادی بحرانی اشاره کرد . ولی او به جای آن که راهکارهای عملی ارائه کند، از مردم خواست که به پروردگار یکتا متکی باشند.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود، به طور تلویحی خواستار شد که اختیارات حکومتی به رئیس جمهوری بازگردد و در این زمینه گفت: «دولت  باید در تمامی زمینه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و صلح و آرامش در جامعه، پاسخگوی مردم باشد».

رئیس جمهوری اسلامی ایران در سخنان روز گذشته خود گله کرده بود که همه اختیارات مهم و اساسی در امور اداره کردن کشور را از او سلب کرده اند.

روحانی،  یک بار دیگراز مشکلات شدیدی که در مقابل رژیم قرار دارد سخن گفت و دوباره زبان به نصحیت گشود .

روحانی در دیدار دیروز (یکشنبه) خود با فعالان سیاسی رژیم گفته بود:  ایران وضعیت مناسبی ندارد و”شرایط کنونی کشور بسیار سخت تر از دوران جنگ هشت ساله با عراق است”.

نوشته روحانی به سران حکومت توصیه می کند که در رفتارهای خود با سنجیدگی رفتار کنند و عواقب داخلی منطقه ای آن را بسنجند اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

از اجباری کردن حجاب تا انتقاد از چماق بر سر سر زنان(+ویدئو)

cafeliberal

مایک پمپئو: آیت‌الله تمام تلاش خود را صرف «دیپلماسی اخاذی» کرده است

cafeliberal

بلومبرگ: نفتکش «بریتیش هریتیج» از بیم توقیف توسط ایران در خلیج فارس لنگر انداخته

cafeliberal

گفتگوی شاهزاده رضا پهلوی با مدیران موسسه هادسن درباره‎ چگونگی حمایت آمریکا از مبارزات مدنی مردم ایران

cafeliberal

نام کوروش ممنوع شد مگر اینکه «محمد»کوروش باشد!

cafeliberal

زندانی سیاسی افشین بایمانی – جوانه ها

cafeliberal