روحانی: مذاکره در شرایط فعلی را قبول ندارم

دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، روز دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت در حساب کابری توییتر خود نوشت گزارش‌های منتشر شده درباره تلاش دولت این کشور برای انجام گفت‌وگو با ایران حقیقت ندارند.

او با دروغ خواندن گزارش‌های منتشر شده افزود: «ایران زمانی که آماده باشد با ما تماس خواهد گرفت. در همین حال فروپاشی اقتصادی ان‌ها ادامه دارد. بسیار ناراحت کننده برای مردم ایران.»

روحانی: شرایط مساعد نیست

همزمان حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران نیز در دیدار با برخی روحانیون در تهران گفت: «کسانی در کاخ سفید هستند که طی ۴۰ سال گذشته راه مقابله با کشور ما را فشار و جنگ می‌دانستند و امروز همه این افراد در کاخ سفید یکجا جمع شده‌اند.»

او با بیان اینکه خوشبختانه مردم باور دارند که در این برخورد و تنش ما آغازگر نبودیم، افزود: «دشمن همواره به دنبال این بود که ما آغازگر باشیم.»

روحانی با اشاره به  استدلال و دلایل افرادی در درون ایران برای خروج از توافق هسته‌ای تصریح کرد: «ایستادگی در این زمینه هم کار سختی بود.»

به گفته رییس‌جمهور ایران این کشور در هیچ دوره‌ای در تبادلات بانکی و فروش نفت با مشکلات و شرایط امروز روبرو نبوده است.

او تصریح کرد: «بنده طرفدار مذاکره و دیپلماسی هستم، اما انجام آن را در شرایط کنونی به هیچ عنوان قبول ندارم.»

حسن روحانی با طرح این ادعا که وزارت خارجه امریکا چندین بار درخواست مذاکره داده است گفت: «شرایط امروز به هیچ عنوان شرایط مذاکره نیست و امروز شرایط ما شرایط مقاومت و ایستادگی است.»

سخن روحانی تکرار اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای است که مکرراَ مذاکره با آمریکا را رد کرده است. او در تازه‌ترین موضع‌گیری در این رابطه،  سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت (۱۴ مه) در دیدار با مسئولان حکومت ایران گفت که “جنگی با آمریکا به وقوع نمی‌پیوندد. خامنه‌ای در خطاب به طرفداران داخلی مذاکره با آمریکا، بار دیگر مذاکره با دولت ترامپ را رد کرد و آن را “سم” خواند. او گفت: «تا وقتی آمریکا این است که الان هست، مذاکره با دولت کنونی آمریکا یک سم مضاعف است.»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

آمریکا تقویت حضور نظامی خود در لهستان را بررسی می‌کند

cafeliberal

شستا: طلبکار، زیان‌ده یا فاسد؟

cafeliberal

وقتی جواد خیابانی، اشتباه یقه می گیرد و برای مردم ایران سینه چاک می دهد!؛ ف. م. سخن – (+ویدئو)

Jahan

هایکو ماس و شینزو آبه در تهران چه می‌توانند بکنند؟

cafeliberal

«۱۰ ماه علّافی برای هویج پوسیده اینستکس»؛ روحانی «باافتخار» جا پای احمدی‎نژاد می‎گذارد!

cafeliberal

آمریکا خواستار نشست شورای امنیت درباره ایران شد

cafeliberal