16.2 C
Tehran
پنج شنبه, 25 مهر , 1398

روزی که مسعود بهنود {باز هم} سنگ روی یخ شد

سریال دروغگویی‌ها و جعلیات مسعود بهنود، همکار تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی پایان ندارد. هرچند در آخرین نمونه، یکی از کاربران توییتر فارسی، به نحوی دروغ او را افشا کرد که بهنود از پاسخ باز ماند و به عنوان آخرین حربه، کاربران منتقد را بلاک کرد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که بهنود در توییتر خود عکسی از رضا شاه را در کنار آتاترک منتشر کرد و سپس پرسید چرا آن‌گونه که ترک‌های ترکیه قدردان آتاترک هستند، همه گروه‌های سیاسی و مذهبی ایران قدردان رضاشاه نیستند؟

این توییت بهنود که یکی از بزرگترین دروغ پردازان درباره رضا شاه پهلوی در تاریخ ایران است، با تعجب و واکنش کاربران توییتر روبرو شد.

اما یکی از آنها به نام محسن عابدینی، مستقیم سر اصل مطلب رفت و خطاب به این همکار بی‌بی‌سی فارسی نوشت: «چه جفاکار بودید شما روشنفکران در حقش ۴۰ سال پیش».

این سخن تیز، پاسخ فوری بهنود را به دنبال داشت که مانند موارد مشابه گذشته، حاشا کردن این مسئله از اساس بود.

بهنود در پاسخ گفت: «این یک اتهام جدید است. چهل سال پیش به فرض این که من مدعی روشنفکری باشم که نیستم، کسی کاری به رضا شاه نداشت و چیزی درباره‌اش ننوشت. من هم پنج سال بعد از رضا شاه زاده شدم. اما اگر اتهام دیگری دارید لطفاً بعد از کمی مطالعه بفرمایید.»

در حالیکه میاد بهنود با قاطعیت عجیبی هرگونه قلم زدن علیه رضا شاه را رد کرد، محسن عابدینی با انتشار یک سند، او را سنگ روی یخ کرد و یک بار دیگر دروغگویی‌های بی‌پایان بهنود را پیش چشم مخاطبان آورد.

او ابتدا «اتهام» زدن به بهنود را رد کرد و حرف خود را «عین واقعیت» توصیف کرد و با نام بردن از بهنود به عنوان «پیشقراول دادن نسبت ناروا به رضا شاه»، تصویری از یک مقاله او در شماره ۱۰ فروردین نشریه تهران مصور را منتشر کرد.

مقاله‌ای که بهنود در بخشی از آن نوشته بود: «‏‎‎ما بارها و بارها از پدرانمان پرسیدیم کجا بودید؟ چه‌طور وقتی مردی چون احمد شاه را که شاید تنها و نخستین پادشاه عادل در تاریخ ایران بود، ببرند و آن سفاک (پدر = رضا شاه) را بیاورند.»

به دنبال افشای تازه‌ترین مورد از دروغگویی‌ها و جعلیات مسعود بهنود درباره تاریخ معاصر ایران، این همکار بی‌بی‌سی فارسی بدون توضیح و البته مطابق معمول، کاربران منتقد را بلاک کرد.

در برابر، برخی کاربران هم با استفاده از هشتگ #سلطان_دروغ به نقد او پرداختند. پیش از این نیز دروغ‌ها و جعلیات این به اصطلاح روزنامه‌نگار حامی جمهوری اسلامی، توسط مورخان، ناظران، فعالان سیاسی و مدنی و کاربران هوشیار شبکه‌های اجتماعی افشا شده بود.

مسعود بهنود، پدرخوانده بسیاری از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب و طرفدار رژیم در داخل و خارج از کشور است که نقش بزرگی در فریب افکار عمومی به نفع رژیم جمهوری اسلامی در مقاطع حساس بر عهده دارند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

روحانی: ایران نمی‌تواند تنها طرف متعهد به برجام باقی بماند

cafeliberal

روح‌الله زیبایی و روئین کهنسال با قرار وثیقه آزاد شدند

cafeliberal

جانمایه نامدارترین نگاره جهان

cafeliberal

فیلم پژمان بازغی با بازیگری ستارگان سینمای ترکیه – Gooya News

cafeliberal

"نابودی میلیون‌ها هکتار جنگل استوایی در سال گذشته"

cafeliberal

ظریف: آمریکایی‌ها توافقی بهتر از برجام به دست نخواهند آورد

cafeliberal