رژیم ایران، اسرائیل را تهدید جنگی کرد، ولی مواضع سپاه قدس در سوریه، دوباره مورد حمله قرار گرفت

تانکهای اسرائیلی به سوی مواضع سپاه قدس در سوریه آتش گشوند

یک روز پس از آن که مقامات نظامی و کشوری در حکومت اسلامی ایران اسرائیل را مورد تهدید قرار دادند که مبادا علیه رژیم به تعرضی دست بزند، دولت سوریه ادعا می کند که ارتش اسرائیل با تانک و شلیک خمپاره، مواضع زمینی را در ناحیه قُنِیطره هدف حمله قرار داده است. آگاهان می گویند مواضعی که مورد حمله قرار گرفت، متعلق به سپاه قدس ایران و همچنین نیروهای حزب الله لبنان بوده است.

تا هنگام تدوین این خبر، اسرائیل واکنشی نسبت به آن انتشار نداده است. به گفته مقامات نظامی سوریه، تانک های اسرائیلی به داخل خاک آن کشور شلیک کردند و همزبان، جنگنده های اسرائیلی در حریم هوایی سوریه به پرواز درآمدند و به سوی هدف هایی چند موشک پرتاب کردند.

رژیم سوریه ادعا می کند که موشک های اسرائیلی به یک بیمارستان آسیب رسانده است. ولی احتمال زیاد می رود که این ادعا دروغ بوده و سوریه بیم داشته که از هدف های واقعی که مورد حمله قرار گرفته، خبر بدهد. سوریه در عین حال اعتراف کرد که یکی از نقاطی که هدف قرار گرفته، دکل دیده بانی ارتش آن کشور بوده است.

اسرائیل بارها اعلام داشته که برای تامین امنیت خود، و به هدف جلوگیری از پا گرفتن سپاه قدس در سوریه و یا نزدیک شدن افراد آن به خاک اسرائیل، به همه اقدامات لازم دست خواهد زد.

نخست وزیر اسرائیل به زودی رهسپار مسکو می شود تا در دیدار دوباره ای با پرزیدنت پوتین، او را از تصمیم قاطع دولت اسرائیل آگاه سازد و همچنین نوعی همآهنگی بیشتر با روسیه به عمل آورد تا به منافع و امنیت ارتش روسیه در سوریه آسیبی وارد نیاید.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

کارگران نخستین قربانیان رکود تورمی مسکن؛ بیکاری ۶۰ درصد از کارگران ساختمانی

cafeliberal

احتمال حمله جیرجیرک‌ و سوسک‌ به مناطق جنوبی ایران؛ یک نماینده «فراکسیون امید»: بیوتروریسم است!

cafeliberal

خودزنی‌‌های جمهوری اسلامی در منطقه؛ پایانِ نمایش «تندرو- میانه‏‎رو»

cafeliberal

برایان هوک دوباره به کشورهای جهان هشدار داد که از خرید نفت رژیم ایران خودداری ورزند

cafeliberal

از نامه مرگ صدام به دخترش تا جرم نبودن تمجید از صدام در عراق

Jahan

احتمال شکایت مجلس شورای اسلامی از سازمان خصوصی‌سازی 

cafeliberal