4.7 C
تهران
دوشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸

زلزله‌ای ۶.۸ ریشتری شرق ترکیه را لرزاند

حسین عرفانی، رئيس اداره مراقبت در وزارت بهداشت ایران، با اشاره به نگرانی‌ها درباره شیوع ویروس کرونا گفت که مراقبت‌های لازم در مورد مسافرانی که از چین به ایران می‌آیند، انجام می‌شود.

او که روز جمعه، چهارم بهمن، با خبرگزاری ایسنا گفت‌وگو کرده، با تاکید بر این که تاکنون هیچ مورد مشکوک و مثبتی از این ویروس در ایران گزارش نشده، گفت که پایگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران در فرودگاه «امام خمینی» نیز توصیه‌های بهداشتی لازم را به مسافران کشورهای شرق آسیا به‌ویژه چین ارائه می‌دهد.

در همین حال، سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن با صدور اطلاعیه‌ای از ایرانیان ساکن چین خواست «تا حد امکان از حضور در اماکن پر تردد اجتناب ورزند».

این سفارتخانه همچنین از ایرانیانی که قصد سفر به چین دارند خواسته است که پیش از سفر به این کشور «شیوع ویروس در مقصد را رصد کرده و از تردد در اماکن مشکوک به آلودگی اجتناب ورزند».

دولت چین روز جمعه برای جلوگیری از شیوع این ویروس مرگبار، شهروندان هشت شهر با جمعیتی در حدود ۲۵ میلیون نفر را قرنطینه کرد.

کمیسیون بهداشت عمومی چین هم اعلام کرد تا بامداد روز جمعه شمار قربانیان این ویروس به ۲۵ تن افزایش یافت و شمار موارد ثابت‌شده ابتلا به این ویروس بیش از ۸۳۰ نفر است.

گفته می‌شود منشاء شیوع این ویروس ناشناخته در بازار غیرقانونی گوشت حیوانات در شهر ووهان چین است. هنوز واکسنی برای این ویروس تهیه نشده است. علائم این بیماری تب، تنگی نفس و سرفه اعلام شده است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اسرائیل سفر به عربستان را برای شهروندانش آزاد کرد

cafeliberal

بازداشت شماری از حامیان حقوق حیوانات در تجمع مقابل شهرداری و ضرب و شتم آنان+ فیلم

cafeliberal

بیانیه شهبانو فرح پهلوی درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

cafeliberal

«وزارت ارشاد شماره۲» علیه فضای مجازی راه‌اندازی می‌شود!

cafeliberal

پایان استیضاح ناکام دونالد ترامپ

cafeliberal

قرار است امروز در بخارست در جلسه وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا شروع ساز و کار ویژه مالی مورد نظر رسمیت یابد

cafeliberal
ajax-loader