20.1 C
تهران
جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹

زنگ خطر رشد صعودی کُرونا در روزهای آینده؛ ۱۰ تا ۱۵ هزار مبتلا تا امروز!

(+عکس، ویدئو) در حالی‌ که مقامات وزارت بهداشت از سیر صعودی مبتلایان به کُرونا طی روزها و هفته‌های آینده خبر می‌دهند، ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران، آمار فعلی مبتلایان به این ویروس در ایران را «۱۰ تا ۱۵ هزار نفر» اعلام کرده است!

پس از هفته‌ها پنهانکاری و دروغگویی، سعید نمکی وزیر بهداشت از سیر صعودی ویروس کُرونا در روزها و هفته‌های آینده در ایران خبر داده و سرانجام اذعان کرده که «هفته نسبتا سختی پیش رو داریم!»

او اعلام کرد که پیک اصلی کُرونا در هفته‌ آینده و روزهای آینده است!

[This post contains video, click to play]

این درحالیست که ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران می‌گوید آمار فعلی مبتلایان به ویروس کُرونا در ایران جمعیتی «۱۰ تا ۱۵ هزار نفر» است!

همچنین، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به کُرونا در ایران را بسیار بالا اعلام کرده و مقامات را قسم داده تا «آمار واقعی» را اعلام کنند!

ایمن‌آبادی گفته که مقامات «مکررا آمار را از مردم پنهان می‌کنند» و «به صراحت می‌گویم که آمارهای ارائه‌شده تا کنون، هنوز واقعی نیست.»

بر مبنای آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، تا ظهر امروز جمعه نهم اسفندماه، ۳۴ نفر کشته‌ و ۳۸۸ نفر مبتلایان به کُرونا در کشور شناسایی شده‌ است. این درحالیست که تا پیش از این، مقامات وزارت بهداشت اول اصلا وجود کُرونا در ایران را تکذیب کردند و بعد هم مدعی شدند که وضعیت تحت کنترل است و جای نگرانی برای مردم وجود ندارد.

طبق اعلام کیانوش جهانپور، استان تهران، استان گیلان، استان قم و استان اصفهان بالاترین میزان ابتلا به ویروس کُرونا را دارند. بر مبنای این گزارش، تا ظهر امروز، در استان تهران ۶۴ مورد، استان گیلان ۲۵ مورد، استان قم ۱۶ مورد، استان اصفهان ۱۰ مورد، مازندران ۹ مورد، اردبیل یک مورد، البرز ۳ مورد، سمنان ۲ مورد، کردستان ۲ مورد، قزوین ۲ مورد، آذربایجان شرقی ۴ مورد، خوزستان ۳ مورد، گلستان ۲ مورد جدید  تشخیص داده شده است. از این تعداد ۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

جهانپور در صفحه توئیتر خود نیز نوشت که شیب نمودار ابتلا به کرونا در روزهای آینده کماکان صعودی خواهد بود، در خانه ماندن، محدودیت تردد، کاهش مراودات و رفت و آمدها، پرهیز از سفرهای غیرضروری، لغو هرگونه تجمع و اجتماع در سراسر کشور در کنار رعایت نکات بهداشت فردی، تنها راه‌های کنترل بیماری کووید۱۹ در هفته‌های آتی خواهد بود.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

تشکیل «اتحاد خانواده‌ها علیه گروگانگیری» در حاشیه مجمع عالی سازمان ملل متحد

cafeliberal

زمین لرزه شدیدی شرق ترکیه را تکان داد

cafeliberal

نتیجه یک پژوهش: مهم‌ترین مسئله جوانان آلمان محیط زیست است

cafeliberal

پس از موافقت شورای نگهبان با کسب تابعیت از مادر اعلام شد: ۸۰۰ هزار کودک بی‌شناسنامه از مادر ایرانی!

cafeliberal

به مناسبت نود و نهمین سالروز واقعه سوم اسفند۱۲۹۹

cafeliberal

دولت آلمان: امامان مساجد باید آلمانی بدانند

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader