7.4 C
Tehran
یکشنبه, 26 آبان , 1398

سارا نائینی و مسعود رضایی در صدر فهرست هنرمندان بزرگترین کنسرت تابستانی لس‌آنجلس

فیروزه خطیبی (+عکس، ویدئو) روز شنبه ۶ ژوییه ۲۰۱۹ با وجود پس‌لرزه‌های زلزله‌ی شدیدی که در شهر ریج کرست در دویست و دو کیلومتری شمال کالیفرنیا، نواحی جنوبی این ایالت را لرزاند،  هزاران نفر از ایرانیان و غیرایرانیان ساکن این نواحی در داون‌تاون لس‌آنجلس گرد هم آمدند تا در کنسرت «گراند پرفورمنسز»، یکی از بزرگترین برنامه‌های اجرای موسیقی تابستانی در این شهر شرکت کنند.

در این کنسرت که به مدت ۷ ساعت به طول انجامید بیش از ۱۲ هنرمند بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان شرکت داشتند و در صدر آنها دو هنرمند ایرانی، مسعود رضایی نوازنده سه‌تار و آهنگساز و سارا نائینی خواننده قرار داشتند.

این کنسرت با شکوه با برنامه این دو هنرمند و همچنین با اجرایی از سیمافانک خواننده و موزیسین کوبایی به پایان رسید.

بنا به گفته علیرضا اردکانی، مدیر اجرایی بنیاد فرهنگ لس‌آنجلس (اسپانسر این کنسرت‌های سالیانه) بیش از ۱۰هزار تماشاگر در این کنسرت حضور داشتند: «ما خیابان گرند یکی از خیابان‌های اصلی مرکز شهر لس‌آنجلس را در طول روز بستیم تا بتوانیم صحنه بزرگ و کاملی را برای اجرای برنامه‌های امسال تدارک ببینیم. برنامه‌ای که زمین‌لرزه و پس‌لرزه‌های آن هم نتوانست جلوی حضور هزاران تماشاگر مشتاق را بگیرد.»

سارا نائینی

مسعود رضایی آهنگساز و نوازنده سه تار ساکن لس آنجلس که به تازگی آلبوم «تا…» را منتشر ساخته، قطعاتی از این آلبوم تازه را با حفظ چهارچوب دستگاه‌های ایرانی و ایجاد فضایی نو با استفاده از گیتار الکترونیک، درامز و بم کمان با ترکیبی یک دست و گوشنواز برای شنوندگان علاقمند به موسیقی جهانی اجرا کرد.

مسعود رضایی

سارا نائینی هم به همراه گروه موزیسین‌های ایرانی– آمریکایی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین خوانندگان موسیقی پاپ/ راک ایرانی با اجرای قطعاتی به زبان فارسی و  انگلیسی با آهنگ‌هایی با استفاده از عود و دف و دیگر ابزار موسیقی خاورمیانه‌ای اجرای موفقی داشت که در آن از کیبورد و درامز و گیتار الکترونیک هم استفاده شده بود. این کنسرت بی‌نهایت مورد توجه شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

*عکس‌های این گزارش از وفا حاتمی است.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

نمایش فیلم: «مرگ یزدگرد»، اثر بهرام بیضایی

Jahan

حتی در دوران پیروزی، خوابِ شکست‌هایمان را می‌بینیم

cafeliberal

کدام غذاها در تابستان مسمومتان می‌کند؟

cafeliberal

بزرگداشت زریاب، پدر ایرانی موسیقی فلامنکوی اسپانیا

cafeliberal

جایزه صلح کتابفروشان آلمان برای عکاس نامدار؛ سباستیائو سالگادو

cafeliberal

استقبال چهارشنبه‌سوری از سال ۹۸

cafeliberal