14.3 C
تهران
جمعه, ۲ اسفند , ۱۳۹۸

سارا نائینی و مسعود رضایی در صدر فهرست هنرمندان بزرگترین کنسرت تابستانی لس‌آنجلس

فیروزه خطیبی (+عکس، ویدئو) روز شنبه ۶ ژوییه ۲۰۱۹ با وجود پس‌لرزه‌های زلزله‌ی شدیدی که در شهر ریج کرست در دویست و دو کیلومتری شمال کالیفرنیا، نواحی جنوبی این ایالت را لرزاند،  هزاران نفر از ایرانیان و غیرایرانیان ساکن این نواحی در داون‌تاون لس‌آنجلس گرد هم آمدند تا در کنسرت «گراند پرفورمنسز»، یکی از بزرگترین برنامه‌های اجرای موسیقی تابستانی در این شهر شرکت کنند.

در این کنسرت که به مدت ۷ ساعت به طول انجامید بیش از ۱۲ هنرمند بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان شرکت داشتند و در صدر آنها دو هنرمند ایرانی، مسعود رضایی نوازنده سه‌تار و آهنگساز و سارا نائینی خواننده قرار داشتند.

این کنسرت با شکوه با برنامه این دو هنرمند و همچنین با اجرایی از سیمافانک خواننده و موزیسین کوبایی به پایان رسید.

بنا به گفته علیرضا اردکانی، مدیر اجرایی بنیاد فرهنگ لس‌آنجلس (اسپانسر این کنسرت‌های سالیانه) بیش از ۱۰هزار تماشاگر در این کنسرت حضور داشتند: «ما خیابان گرند یکی از خیابان‌های اصلی مرکز شهر لس‌آنجلس را در طول روز بستیم تا بتوانیم صحنه بزرگ و کاملی را برای اجرای برنامه‌های امسال تدارک ببینیم. برنامه‌ای که زمین‌لرزه و پس‌لرزه‌های آن هم نتوانست جلوی حضور هزاران تماشاگر مشتاق را بگیرد.»

سارا نائینی

مسعود رضایی آهنگساز و نوازنده سه تار ساکن لس آنجلس که به تازگی آلبوم «تا…» را منتشر ساخته، قطعاتی از این آلبوم تازه را با حفظ چهارچوب دستگاه‌های ایرانی و ایجاد فضایی نو با استفاده از گیتار الکترونیک، درامز و بم کمان با ترکیبی یک دست و گوشنواز برای شنوندگان علاقمند به موسیقی جهانی اجرا کرد.

مسعود رضایی

سارا نائینی هم به همراه گروه موزیسین‌های ایرانی– آمریکایی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین خوانندگان موسیقی پاپ/ راک ایرانی با اجرای قطعاتی به زبان فارسی و  انگلیسی با آهنگ‌هایی با استفاده از عود و دف و دیگر ابزار موسیقی خاورمیانه‌ای اجرای موفقی داشت که در آن از کیبورد و درامز و گیتار الکترونیک هم استفاده شده بود. این کنسرت بی‌نهایت مورد توجه شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

*عکس‌های این گزارش از وفا حاتمی است.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

چرا بیشتر کتاب‌هایی که می‌خوانیم را فراموش می‌کنیم؟

cafeliberal

این خانه قشنگ است ولی خانۀ من نیست، استادخسرو فرشیدوَرد

root_d7p3qva9

یک گروه هوی‌متال آلبومی با نام «رهبرنامه» منتشر کرد

cafeliberal

چرا به دام عشق نافرجام می‌افتیم

Jahan

دانستنی‌های جالب دربارهٔ زبان فارسى

cafeliberal

نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت گشایش یافت

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader