9.9 C
Tehran
چهارشنبه, 20 آذر , 1398

سازمان اطلاعات سپاه یک دوتابعیتی دیگر را به جرم جاسوسی بازداشت کرد

رقیه حاجی ماشاالله، شهروند ایرانی الاصل تبعه بحرین که هم اکنون در زندان اوین محبوس است توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام “جاسوسی برای کشور بحرین” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این زندانی در فروردین ماه سال جاری توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس از دو ماه و نیم بازجویی در بازداشتگاه سپاه در مشهد به تهران منتقل و هم اکنون در بند زنان زندان اوین محبوس است.

هرانا، در مورد رقیه حاجی ماشاالله، می گوید این زندانی ۳۷ ساله محبوس پس از بازداشت به مدت ۱۲ روز در بازداشتگاه اطلاعات سپاه مشهد که تحت بازجویی قرار گرفته در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران موسوم به بند ۲ الف زندان اوین در تهران منتقل شده است.

خانم حاجی ماشاالله ظاهرا  هر ساله صرفا برای زیارت امام هشتم شیعیان از بحرین به مشهد سفر می‌کرده اما اطلاعات سپاه مدعی است دولت بحرین از وی خواسته است تا نیروهای طرفدار عیسی قاسم (از رهبران اپوزیسیون بحرین) را در ایران شناسایی و به آن‌ها معرفی کند.

گفته می‌شود رقیه حاجی ماشاالله پیش از برگزاری دادگاه از تاریخ ۲۵ آذرماه ۹۷، به مدت یک ماه در بند ۲ الف سپاه تحت بازجویی مجدد بوده است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

دادستان برای پناهجوی عراقی مظنون به قتل حبس ابد تقاضا کرد

cafeliberal

افشاگری تازه درباره بوئینگ ۷۳۷ مدل مکس

cafeliberal

شکنجه یک زندانی در زندان سراوان توسط مسئولان زندان

cafeliberal

پرزیدنت ترامپ دستور اعزام ۱۵۰۰ نیروی نظامی جدید به خاورمیانه را صادر کرد

cafeliberal

مسابقه تسلیحاتی در جنگ یمن

cafeliberal

فرانسه می گوید که از هنگام تلاش برای دور زدن تحریم ها، اروپا زیر فشار سنگین تر آمریکا قرار گرفته است

cafeliberal