سازمان ملل: ۱۵میلیون بریتانیایی فقیرند

روز چهارشنبه ۲۲ مه (اول خرداد) گزارشی از سوی نماینده ویژه سازمان ملل در حوزه فقر منتشر شد که شرایط اجتماعی و اقتصادی شهروندان بریتانیا را به چالش می‌کشد. در این گزارش آمده که ۱۵ میلیون بریتانیایی یعنی حدود یک پنجم جمعیت این کشور در فقر به سر می‌برند.

حقوقدان استرالیایی می‌گوید رشد بی‌خانمانی، نیاز روز افزون شهروندان به مراکز توزیع رایگان غذا و کاهش شدید سطح زندگی گروه‌هایی از جامعه بریتانیا، ناشی از “بی‌توجهی سیستماتیک به بخش قابل توجهی از جمعیت” این کشور است. آلستون از دولت بریتانیا خواسته با تغییر این رویکرد، امنیت اقتصادی و اجتماعی این گروه از به حاشیه رانده شدگان را تامین کند.

او  یادآور شده که برگزیت به طور اخص افراد فقیر جامعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد و آنها را به اعماق فقر خواهد راند. الستون که دو هفته قبل از ارائه این گزارش به بریتانیا سفر کرد، بحث‌های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را مایه بی‌توجهی هر چه بیشتر به سیاست‌های اجتماعی این کشور دانسته است. اقتصاد بریتانیا با برگزیت ۸ درصد کوچکتر خواهد شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

دولت بریتانیا گزارش فیلیپ الستون را “غیرقابل قبول” خوانده و به جایگاه پانزدهم این کشور در لیست کشورهایی با شهروندان شاد و خشنود اشاره کرده است. سخنگوی وزارت کار بریتانیا به رسانه‌ها گفته است: «ما مقابله با فقر را بسیار جدی می‌گیریم.»

در گزارش دیگری که سازمان ملل در نوامبر ۲۰۱۸ از وضعیت اجتماعی بریتانیا منتشر کرد آمده بود که از هر سه کودک در این کشور یکی در فقر بزرگ می‌شود.  این واقعیت به عنوان فاجعه‌ای اجتماعی و اقتصادی در قرن بیست و یکم توصیف شده بود.

فیلیپ الستون در آن گزارش گفته بود که در شش سال گذشته شمار مراجعه کنندگان به مراکز توزیع غذای مجانی ۴ برابر شده و در سال۲۰۱۷ روزانه ۳۶ نفر در بریتانیا بی‌خانمان شده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در ژانویه ۲۰۱۹، کمیسیونی متشکل از نمایندگان حزب محافظه‌کار و حزب کارگر به دولت پیشنهاد داد که برای مقابله با سوءتغذیه کودکان خانواده‌های مستمند، وزارت‌خانه گرسنگی تاسیس کند.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

مواظب باشید در توبره مارگیری امریکا نیفتید!

Jahan

تلاش مکرون برای پایان دادن به اعتراض‌ها با کاهش مالیات

cafeliberal

احضار ۳ مدیر متهم به قصور در سیل گلستان: مناف هاشمی کجاست؟

cafeliberal

ترامپ می‌خواهد تنها مهاجران "درخشان" را به آمریکا راه دهد

cafeliberal

مکارم شیرازی: رواج بدحجابی در قم نشان از مخالفت با رژیم دارد و باید با آن رویارویی شود

cafeliberal

انقلاب ایران در راه است

Jahan