8.2 C
Tehran
پنج شنبه, 21 آذر , 1398

سام رجبی از فعالان محیط‌ زیست زندانی با مادرش دیدار کرد

سام رجبی یکی از فعالان محیط زیست دربند، روز گذشته با مادرش که در بستر بیماری بسر می‌برد، ملاقات کرد. رجبی به همراه مأمور زندان به منزل مادری‌اش برده شد و اجازه یافت تا ۲۰ دقیقه با مادرش دیدار کند.

سام رجبی یکی از فعالان محیط زیست که از بهمن ماه ۹۶ در بازداشت بسر می‌برد

کتایون رجبی خواهر سام رجبی یکی از هشت فعال محیط‌زیست در بند، می‌گوید برادرش روز گذشته با یک مأمور زندان به منزل مادری‌اش رفته و با لیلی هوشمند افشار؛ مادرش فقط ۲۰ دقیقه دیدار کرده است.

لیلی هوشمند افشار مادر سام رجبی و همسر پرویز رجبی ایران‌شناس و نویسنده است که چندیست در بستر بیماری بسر می‌برد و اخیرا نیز مدتی در بیمارستان بستری شد. عدم صدور مجوز برای دیدار سام رجبی با مادرش با توجه به عدم توانایی جسمی وی، برای حضور در محل زندان برای ملاقات، بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت. خصوصا انتشار تصویر لیلی هوشمند افشار بر تخت بیمارستان، موجی از انتقادها علیه اقدامات غیرقانونی و ناعادلانه قوه‌قضاییه و تداوم بازداشت (زندان) طولانی‌مدت متهمان پرونده محیط‌زیست را برانگیخت.

حالا آنگونه که خواهر این فعال محیط‌زیست در حساب توئیتریش اعلام کرده، سام رجبی در حضور مأمور زندان در مدت زمان ۲۰ دقیقه امکان دیدار با مادرش را پیدا کرده و دوباره به زندان منتقل شده است.

پیشتر لیلی هوشمند افشار در گفتگوهایی اعلام کرده بود که ۱۰ تا ۱۵ دقیقه فرصت صحبت با پسرش را در ملاقات‌هایشان داشته است.

زمان تشکیل دوباره دادگاه رسیدگی به پرونده‌ این ۸ فعال محیط‌زیست هنوز مشخص نیست ولی ۱۲ تیرماه، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضاییه اعلام کرد که در هفته‌های آتی ادامه دادگاه‌ برگزار می‌شود. او گفته بود که مراجع امنیتی و اطلاعاتی تحقیقات تکمیلی را به دادگاه ارائه داده‌اند.

۸ فعال محیط‌زیست از بهمن‌ماه دو سال پیش تا کنون در آنچه قوه‌قضاییه بازداشت موقت می‌نامد، زندانی هستند و با اتهامات «جاسوسی» و «فساد فی‌الارض» روبرو هستند.

این درحالیست که وزارت اطلاعات و سازمان محیط‌زیست هرگونه اتهامات وارده به این فعالان محیط‌زیست را تکذیب و رد کرده‌‌اند.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

تاج‌زاده: اصلاح‌طلبان نباید به هر قیمت درانتخابات شرکت کنند

cafeliberal

درد دل شهبانو فرح پهلوی به مناسبت صدمین زادروز شاه فقید

cafeliberal

میخ‌هایی بر دیوار کاغذی!

cafeliberal

زنان کولبر که مجبورند با ظاهری مردانه، کولبری کنند

cafeliberal

کره شمالی بار دیگر دست به آزمایش موشکی زد

cafeliberal

آلمان: تحریم ظریف نافی دیپلماسی است

cafeliberal