سخنگوى دولت: خانم‌ها دیدارهاى ملى را در ورزشگاه‌ها تماشا خواهند کرد

سخنگوى دولت حسن روحانى روز دوشنبه این هفته در یک کنفرانس خبرى گفت: تلاش وزیر ورزش این است که خانم‌ها بتوانند دیدارهاى تیم ملى فوتبال را در ورزشگاه تماشا کنند.

على ربیعى که درباره موضوعات مختلف به سوال خبرنگاران پاسخ مى‌داد در مورد حضور زنان در ایران در مسابقات فوتبال به تصمیم جدى فدراسیون جهانى فوتبال «فیفا» و امکان تحریم فوتبال ایران نیز اشاره کرد.

او گفت: باید بگویم حضور بانوان در مسابقات الزام فیفا براى همه کشورهاى عضو است. من معتقدم حل مسائل و پروژه‌هاى اجتماعى همیشه دشوارى‌هاى خودش را دارد. بنابراین ابتدا باید به مسائل فرهنگى توجه کنیم و برخى نگرانى‌ها را مد نظر داشته باشیم. اما اعتقاد و نظر دولت این است که با رعایت موازین و مراعات‌هاى فرهنگى مى توانیم این مسئله را حل کنیم.

وى افزود: شخصا از سلطانى فر وزیر ورزش در اینباره سوال کردم و او پاسخ داد دغدغه‌هایى دارد که قرار است با در نظر گرفتن زمان و مکان در مسابقات تیم ملى خانم‌ها بتوانند بازى‌ها را در ورزشگاه تماشا کنند. به هر حال شخص وزیر پیگیر حضور زن‌ها در مسابقات فوتبال است و اصولا قصد ما این است که به سمت یک رفتار منطقى برویم تا به تماشاگران زن بى‌احترامى نشود.

ربیعى یادآور شد که قرار است روز چهارشنبه این هفته رئیس جمهورى و هیات دولت با رهبر جمهوری اسلامی جلسه‌اى داشته باشند.

سخنگوى دولت در این جلسه به پیشنهاد تأسیس وزارت میراث فرهنگى هم اشاره کرد و گفت: آقاى امیرى معاون امور مجلس دولت، موضوع تشکیل وزارت میراث فرهنگى را پیگیرى مى‌کند.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

فیفا: نوشتن شعار روى پیراهن تماشاچیان مسابقات فوتبال در سراسر جهان به طرفدارى از حضور زنان ایران در استادیوم‌ها، آزاد است

cafeliberal

کولاکوویچ به جوانان اعتماد کرد، کانادا مغلوب ایران شد

cafeliberal

نادال و آندرسکو قهرمانان راجرز کاپ ٢٠١٩

cafeliberal

آغاز لیگ برتر فوتبال باز هم به تعویق افتاد

cafeliberal

دستور خامنه‌اى به قهرمانان ملى: مقابل ورزشکاران اسرائیلى حاضر نشوید!

cafeliberal

والیبالیست‎های ایران بعد از ایتالیا و چین تیم آلمان را شکست دادند

cafeliberal