16.2 C
Tehran
پنج شنبه, 25 مهر , 1398

سرانجام فدراسیون جودو ایران به دلیل تبعیض و گرایش سیاسی تعلیق شد

در حالی‌ که فدراسیون جهانی فوتبال همچنان در قبال جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها مماشات می‌کند، فدراسیون جهانی جودو «جودو ایران» را تعلیق کرد. این تعلیق به دلیل باخت عمدی، تبعیض، گرایش سیاسی و زیر پا گذاشتن اساسنامه بین‌المللی ورزش جودو رخ داده زیرا مقامات ورزشی و سیاسی جمهوری اسلامی بارها جودوکاران ایرانی را مجبور به باخت عمدی کرده‌اند تا در مقابل جودوکاران تیم اسرائیل قرار  نگیرند.

فدراسیون جهانی جودو (IJF) با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت رسمی خود از تعلیق فدراسیون جودو ایران از حضور در کلیه رقابت‌های بین‌المللی خبر داد. این فدراسیون در بیانیه خود اعلام کرده است که بعد از اتفاقاتی که در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ توکیو رخ داد که طی آن سعید ملایی از طرف مقامات حکومت ایران مجبور به کناره‌گیری از رقابت خود شد، این فدراسیون اقدام به تعلیق جودو ایران از حضور در کلیه رقابت‌های بین‌المللی کرده است.

حمایت فدراسیون جهانی جودو از سعید ملایی؛ دروغ‎درمانی برای فرار از پیامدهای «باید ببازی»!

فدراسیون جهانی جودو (IJF) پس از باخت اجباری سعید ملایی جودوکار سابق تیم ملی ایران ضمن اعلام حمایت از او، نام اکانت رسمی‌اش در توییتر را پس از پناهنده شدن وی به کشور آلمان به هشتگ «ISupportMollae#» تغییر داد.

ماجرای تکراری «باید ببازی!» سعید ملایی باخت تا در برابر حریف اسرائیلی قرار نگیرد

ماریوس ویزر رئیس‌ فدراسیون جهانی جودو گفته بود این فدراسیون یک جلسه فوق‌العاده برگزار می‌کند تا این ماجرا‌ را که سعید ملایی و خانواده او برای رویارو نشدن با حریف اسراییلی زیر فشار سیاسی بوده‌اند یا نه، بررسی کند. رئیس فدراسیون جهانی جودو اعلام کرده بود یک روند قانونی را علیه فدراسیون جودو ایران آغاز می‌کند.

گفته می‌شود فدراسیون جودو ایران، فرصت ۲۱ روزه برای شکایت از تعلیق خود به دادگاه داوری ورزش دارد.

فدراسیون جهانی جودو، رفتارهای مسئولان جمهوری اسلامی را در تضاد کامل با مفاد نامه‌ای دانسته که به تاریخ ۸ مه ۲۰۱۹ به فدراسیون جهانی جودو ارسال شد که امضای رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک ایران و آرش میراسماعیلی رییس فدراسیون جودو ایران در پای آن قرار داشت.

تعلیق فدراسیون جودو ایران در حالی به وقوع پیوسته که وضعیت ورزش کشتی ایران نامعلوم و سرنوشت فدراسیون این رشته نیز به دلیل باخت عمدی کشتی‌گیران پا در هوا است و همچنین فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، حتی با پایان اولتیماتوم به فدراسیون فوتبال ایران برای لغو ممانعت‌ها برای ورود زنان به ورزشگاه، دست از مماشات با فدراسیون فوتبال ایران بر نداشته است. فیفا حتی پس از خودسوزی و مرگ دلخراش سحر خدایاری هوادار تیم فوتبال استقلال (تاج) و تشکیل کمپین‌های گسترده علیه جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها هم روند تصمیم‌گیری و فشار بر فدراسیون فوتبال ایران را تسریع نکرده است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

خطر جنگ در خلیج فارس؛ حقوق بین‌الملل در محاق

cafeliberal

اعتراض به ادامه بازداشت کیوان صمیمی، فعال ملی -‌ مذهبی

cafeliberal

ایران می گوید که برای خنثی کردن بدافزار “استاکس نت” که به تاسیسات اتمی ایران آسیب رساند، راه حلی یافته است

cafeliberal

روزنامه سپاه پاسداران : اجازه بدهید پمپئو به ایران بیاید

Jahan

۳۰۴ ماه زندان و ۲۲۸۰ ضربه شلاق برای کشاورزان معترض در چهارمحال و بختیاری

cafeliberal

زنی که برای جفری اپستاین "دلالی سکس" می‌کرد

cafeliberal