سران روسیه، فرانسه و آلمان، درباره سرنوشت برجام و تحریم های علیه حکومت ایران به رایزنی پرداختند

گفتگوهایی که سران چهار کشور اروپایی به عمل آوردند، برای نخستین بار نبود. بلکه آنها در گذشته نیز چنین رایزنی هایی را انجام داده اند.

سران کشورهای  روسیه، فرانسه و آلمان در مورد وضعیت بحرانی ایران  ابراز نگرانی کردند و در باره راهکار آن به گفتگو پرداختند.

با توجه به تنش فزاینده در خاورمیانه ، پرزیدنت ولادیمیر پوتین، پرزیدنت امانوئل مکرون و خانم آنگلا مرکل، روسای جمهوری روسیه، فرانسه و صدراعظم آلمان، در یک نشست  تلفنی در مورد ایران و برخی مسائل دیگر گفت و گو کردند .

محور اساسی این رایزنی تلفنی رهبران سه مباحثه دوباره  در برجام و اهمیت پیشبرد این توافق بود که از دیدگاه آنان، “نقشی کلیدی در حفظ ثبات جهانی دارد.

در این گفت و گو ، پرزیدنت پوتین، خانم مرکل و پرزیدنت ماکرون تاکید کردند که  «بر تعهد خود به همکاری‌های دوطرفه اقتصادی و بازرگانی با ایران» باقی خواهند ماند. با آن که یک سال از خروج ایالات متحده از برجام گذشته، کشورهای اروپای غربی هنوز نتوانسته اند سازوکاری به جای آن به اجرا بگذارند و حکومت ایران بارها ناخرسندی خود را از این امر بیان کرده است.

دفتر صدراعظم آلمان ، در بیانیه‌ای نوشت که سران سه کشور روسیه ،آلمان و فرانسه ضمن حفظ برجام ، «تاکید کرده‌اند که لازم است ایران را به ماندن در توافق اتمی قانع کرد». سران حکومت اسلامی تهدید کرده اند که اگر در ظرف دو ماه آینده، به هدف های خود دست نیابند، خروج از تعهدات خود از برجام را گام به گام دنبال خواهند کرد تا کاملا آن را ترک گویند .

گفتگوهایی که سران چهار کشور اروپایی به عمل آوردند، برای نخستین بار نبود. بلکه آنها در گذشته نیز چنین رایزنی هایی را انجام داده اند. ولی هنوز معلوم نیست که تماس این بار، تا چه حد می تواند در تامین انتظارات حکومت اسلامی ایران کارساز باشد.

نوشته سران روسیه، فرانسه و آلمان، درباره سرنوشت برجام و تحریم های علیه حکومت ایران به رایزنی پرداختند اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

فرهاد مجیدی سرمربی «استقلال» شد

cafeliberal

هایکو ماس: چشم‌پوشی از همکاری با آمریکا ناممکن است

cafeliberal

تأثیر تروریستی خواندن سپاه بر روابط تجاری ایران و اروپا

cafeliberal

روحانی در جمع کارگران: شیف‌های کاری را بیشتر کنید

cafeliberal

آمار تأسف‌بار ۳۹۰۰ کودک بی‌سرپرست در سیستان و بلوچستان

cafeliberal

در چه شرایطی نیروهای انتظامی می‌توانند وارد خانه افراد شوند؟ – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal