سفر پاپ به امارات "برگی جدید" در تاریخ مناسبات میان ادیان

default

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز پنج‌شنبه (۱۱ بهمن/ ۳۱ ژانویه) در پیامی ویدیویی به زبان ایتالیایی که هم‌زمان به عربی ترجمه شد به مردم امارت متحده عربی از “خرسندی” خود از سفر به این کشور و شرکت در نشستی که عنوان “برادری انسانی” بر آن گذاشته شده، سخن گفت. او که به دعوت محمد بن زائد آل نهیان، ولیعهد این کشور به آنجا سفر می‌کند، از این دعوت قدردانی کرده و گفته است که این سفر “برگی تاریخی” در مناسبات میان ادیان و “برادری انسانی” است.

پاپ هم‌چنین از این که در این سفر فرصت دیدار مجدد با احمد الطیب، شیخ الازهر و مفتی اعظم پیشین مصر برای او پیش می‌آید، ابراز خشنودی کرده و او را  یک “دوست و برادر” خوانده است. او پیش‌تر در سال ۲۰۱۷ موفق به دیدار با احمد الطیب شده بود.

رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنان خود پیرامون نشست “برادری انسانی” گفت که به نظر او این نشست انعکاس “شهامت و اراده و ایمان” به این است که “خدا، به جای جدایی، متحد می‌کند”. او بر ضرورت دوری جستن از خصومت علیرغم تفاوت‌ها تاکید کرد.

او از امارات متحده عربی به عنوان کشوری یاد کرد که امکان “زندگی امن” و در “آزادی” را فراهم کرده و از این کشور به عنوان “سرزمین صلح و شکوفایی و همزیستی” یاد کرد. مسیحیان در امارات اقلیتی کوچک (تقریبا ۹ درصد) را تشکیل می‌دهند که عمده آنها کارگران آفریقایی، بنگلادشی، هندی، پاکستانی و فلیپینی هستند.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سه پژوهشگر در آتش‌سوزی پژوهشگاه فضایی ایران کشته شدند

cafeliberal

اسراییل چگونه دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی را ترور کرد؟ (۱)؛ ف. م. سخن

Jahan

اعلام خروج ایران از برجام، بعد از پرتاب موشک سیمرغ؟

Jahan

قرارداد استراتژیک آمریکا و عمان؛ جمهوری اسلامی ایران «سلطان قابوس» را هم از دست می‎دهد

cafeliberal

جواد ظریف در سخنانی غیر دیپلماتیک اقدامات پرزیدنت ترامپ را احمقانه خواند و همچنین جان بولتون و مایک پمپئو  و بنیامین نتانیاهو را قصاب و جنگ طلب نامید

cafeliberal

عصر گریز از آزادی، دکتر جواد طباطبایی

Jahan