سومین روز اعتصاب کارگران پتروشیمی عسلویه

کارگران پتروشیمی سایت ۲ «عسلویه» برای سومین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب افتاده خود به اعتصاب خود ادامه دادند.

روز چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه نیز کارگران شركت مهندسی، نصب و نگهداری كارخانجات پتروشيمی (رامپكو) در عسلویه در اعتراض به پرداخت نشدن پنج ماه حقوق خود اعتصاب کرده بودند.

گزارش شده این کارگران که تعداد آنها ده‌ها نفر است در محوطه محل کار خود تجمع کرده و خواهان رسیدگی به وضعیت حقوقی‌اشان شدند.

کانال «اتحادیه آزاد کارگران ایران» هم گزارش کرده که کارگران قطارشهری کرمانشاه هفت ماه است حقوق نگرفته‌‌اند و در اعتراض به این وضعیت اقدام به برگزاری تجمع کرده‌اند.

اعتصاب‌ها و اعتراض‌های کارگری در سال‌های اخیر و سبب وخیم‌تر شدن وضعیت اقتصادی در ایران افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

از شهر‌های مختلف ایران به طور معمول و مرتب اخبار و گزارش‌هایی مبنی بر اعتصاب‌ها یا تجمعات کارگری و صنفی منتشر می‌شود که نشان از وخامت اوضاع اقتصادی معترضان دارد.

گسترده‌ترین این اعتراض‌ها که بیش از ۴۰ روز طول کشید چندی پیش از سوی کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه برگزار شد که منجر به پرداخت بخشی از حقوق کارگران معترض شد.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران نیز بیش از ۴۰ روز در خیابان‌های اهواز دست به راهپیمایی و تجمع زده بودند تا حقوق معوقه خود رادریافت کنند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

عبدالکریم لاهیجی: قربانيان شكنجه در ايران افشاگری کنند

cafeliberal

ما اندر خم چرت ملیح پیغمبر اسلام؛ دنیا در صدد کشف رابطه تاریخ بشر با تاریخ جهان؛ ف. م. سخن

Jahan

وقتی نویسنده تجزیه طلبِ ایرانی نما، مبارزه علیه حکومت اسلامی را به تجزیه کشور گره می زند!؛ ف. م. سخن

Jahan

«نوروز علوی»!

cafeliberal

از «بگو مرگ بر شاه» تا «بگو برگرد شاه»، الاهه بقراط

cafeliberal

پیشنهاد ظریف در کنفرانس مونیخ: بهبود روابط بجای «تغییر رژیم»

cafeliberal