15.5 C
Tehran
چهارشنبه, 24 مهر , 1398

سپاه از کشته شدن "پنج تروریست" در جوانرود خبر داد

روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از “انهدام یک تیم تروریستی” در منطقه عمومی جوانرود استان کرمانشاه خبر داد.

بنا بر این اطلاعیه که قسمت‌هایی از آن در خبرگزاری فارس منتشر شده، در این درگیری که در روز چهارشنبه ۱۹ تیر (۱۰ ژوئیه) اتفاق افتاده، این “تیم” که “قصد نفوذ به خاک کشور” را داشته به دام نیروهای قرارگاه نجف اشرف افتاده و “منهدم” شده است.

در این اطلاعیه روشن نشده که این “تیم” متعلق به چه گروهی بوده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

سپاه می‌گوید، در این عملیات پنج نفر از طرف مقابل کشته شده‌اند. همچنین مقادیر زیادی سلاح، مهمات، تجهیزات و لوازم ارتباطی از این “تیم” کشف و ضبط شده است.

به گفته سپاه پاسداران، این عملیات “با کمین نیرو‌های سپاه ” و “در یک اقدام دقیق اطلاعاتی و عملیاتی” آغاز شده است. در همین حال بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی قرارگاه نجف اشرف سپاه نیز از کشته شدن یکی از نیروهای خود در این عملیات خبر داد.

روز گذشته منابع نزدیک به “حزب دموکرات کردستان” (حدک) به دویچه وله فارسی گفتند، مقر این حزب و “حزب دموکرات کردستان ایران” (حدکا) در مناطق “سیدکان” و “آلانه” در ناحیه چومان کردستان عراق “توسط سپاه پاسداران گلوله‌باران” شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

این خبر پس از آن منتشر شد که عمر ایلخانی‌زاده، دبیرکل “حزب کومله زحمتکشان کردستان” در گفت‌وگویی اختصاصی با دویچه ‌وله فارسی خبر مربوط به تماس چهار حزب اصلی کرد با نمایندگان جمهوری اسلامی را تأیید کرد.

به گفته ایلخانی‌زاده، در این تماس‌ها نمایندگانی از احزاب “دمکرات کردستان”، “دمکرات کردستان ایران”، “کومله کردستان ایران” و “کومله زحمتکشان کردستان”، به عنوان اعضای “مرکز همکاری احزاب کردستان ایران” در اروپا با نمایندگان جمهوری اسلامی دیدار کرده‌اند.

مقامات جمهوری اسلامی تا کنون درباره دیدار با رهبران چهار حزب عمده کردستان ایران اظهار نظری نکرده‌اند.

ایلخانی‌زاده گفت: «جواب مثبت احزاب کردی برای مذاکره با ایران بر سر کردستان، با خواسته‌های کردها مغایر نیست و تغییری در سیاست احزاب کردی صورت نگرفته است.»

او همچنین خاطرنشان ساخت، هنوز “هیچ مذاکره‌ای” صورت نگرفته و تنها نشست‌ها و ملاقات‌هایی برای فراهم ساختن زمینه “مذاکره” انجام شده است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ایران و جمهوری آذربایجان اتومبیل جدید مونتاژ می‌کنند

cafeliberal

در رابطه با خرابکاری در چهار کشتی، امارات از “یک عامل دولتی” نام برد، ولی از رژیم ایران سخن نگفت

cafeliberal

جمهوری اسلامی ایران می‌گوید تحریم‌‌های آمریکا و کارزار «فشار حداکثری» شکست خورده!

cafeliberal

سخن کوتاه

cafeliberal

انتقال اچ‌آی‌وی در لردگان؛ معترضان و نیروهای انتظامی درگیر شدند

Jahan

بریتانیا نفتکش "حامل نفت ایران به مقصد سوریه" را توقیف کرد

cafeliberal